Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #75

Ultimate X-Men #75

Ultimate X-Men #75

"Cable" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Jeśli coś może zburzyć spokój w murach Instytutu Xaviera to właśnie on - Cable. Przybywa z apokaliptycznej przyszłości, by zasiać chaos tu i teraz, a przynosi ze sobą mroczny sekret, który wstrząśnie światem mutantów. Dodatkowao, krótka historia z udziałem Emmy Frost i jej podopiecznych.

Cytat

Profesor X: "How are you feeling, Jean?"
Jean Grey: "If you're asking if you think I'm going to try to kill you and enslave the world-- I'm not. I feel fine."

Streszczenie

Jean Grey kończy 20 lat. Scott odwiedza dziewczynę w jej pokoju i wręcza jej mały prezent. Marvel Girl nie jest jednak w nastroju do świętowania po ostatnich wydarzeniach w Instytucie. Summers sugeruje, że mogłaby przynajmniej rozpakować podarunek, lecz Jean postanawia zrobić to nieco później. W tym samym momencie samochód podwozi pod posiadłość Profesora X, który zeszłą noc spędził poza domem w towarzystwie Lilandry. Gdy Xavier zmierza ku drzwiom, zauważa oczekującego na niego Quicksilvera. Ten ironicznie pyta Charlesa, co powiedzą jego studenci na takie wracanie nad ranem po kryjomu, po czym wręcza mu przesyłkę od Nicka Fury - małe pudełeczko. Chwilę później Profesor prowadzi już telekonferencję z szefem S.H.I.E.L.D. trzymając w ręce elektroniczną bransoletę, którą od niego otrzymał. Ma ona służyć do pozbawienia przytomności Marvel Girl, w razie gdyby znów straciła nad sobą kontrolę, a zadaniem Xaviera jest przekonać swoją studentkę, aby nosiła to urządzenie na ręce. Po zakończonej rozmowie Charles telepatycznie kontaktuje się z Jean i wzywa ją do swojego gabinetu.

 

Tymczasem Bobby i Rogue spędzają poranek przy konsoli gier video, a Piotr i Kitty siedzą nieopodal zajęci czytaniem. Gdy Iceman chce pomóc swojej dziewczynie przejść kolejny poziom, ta odsuwa się od niego krzycząc, aby jej nie dotykał, po czym ze łzami w oczach wybiega z pokoju. Chłopak biegnie za nią , wołając, że nic by mu się nie stało, bo przecież miała na sobie rękawiczki. Colossus zagaduje do panny Pryde, lecz ta zaabsorbowana książką zdaje się go nie słyszeć. Dopiero po chwili reaguje, i wyjaśnia, że właściwie wcale nie czytała tylko zamyśliła się. Na pytanie czy wszystko w porządku, Kitty odpowiada, że tak. Ma ostatnio co prawda sporo na głowie, ale to nic istotnego. Niedługo później Jean spotyka się z Profesorem w jego biurze. Dziewczyna wyjaśnia, że w ciągu ostatnich kilku dni czuje się dużo lepiej i wygląda na to, że wszystko jest z nią w porządku tak długo, jak długo Xavier trzyma ją z daleka od swojej dziewczyny. Charles broni się, mówiąc, że Lilandra nie jest jego dziewczyną, po czym przechodzi do sprawy, dla której ją wezwał i pokazuje Marvel Girl bransoletę. W tym samym czasie Wolverine i Storm trenują w Sali Ćwiczeń, walcząc z wygenerowanymi komputerowo przeciwnikami. W trakcie potyczki Ororo przypadkowo ląduje na leżącym na ziemi Loganie. Para przez moment wpatruje się sobie w oczy, a następnie oboje ponownie ruszają do walki, aby jak najszybciej zakończyć napisany przez Storm program treningowy.


Przechadzając się korytarzami Instytutu Kitty napotyka Jean, na której nadgarstku widnieje już elektroniczna bransoletka. Panna Pryde szuka Profesora, ponieważ chciałaby z nim pilnie porozmawiać, a nie zastała go w jego biurze. Tymczasem Xavier usiłuje przeprowadzić sesję terapeutyczną z Nightcrawlerem. Gdy jednak wkracza do umysłu nieprzytomnego Kurta, natrafia tam na pełne przemocy wspomnienia, w których Wagner zabija w walce żołnierza. Po chwili Nightcrawler zdejmuje hełm swojej ofiary i wówczas stwierdza z przerażeniem, że zasztyletował młodą kobietę. Moment później zauważa obecność Profesora X i każe mu się wynosić ze swojej głowy. Xavier wycofuje się, ciężko wzdychając. Obiecuje jednak sobie, że nie zrezygnuje i będzie się starał pomóc Kurtowi, ponieważ wie, że nie jest on złym człowiekiem. Jest jedynie zagubiony. Wówczas za plecami Charlesa otwiera się portal, z którego wyłania się siwy i uzbrojony mężczyzna z trzema bliznami na twarzy, przepraszając Xaviera z góry za to, że będzie musiał go zabić. Wpierw jednak rzuca w jego kierunku małe urządzenie, które przyczepia się do czoła Profesora blokując jego telepatię i pozbawiając go przytomności. Gdy napastnik przymierza się do wykonania śmiertelnego strzału, w ostatniej chwili atakuje go Kitty fazująca przez ścianę, a następnie oboje przenikają przez podłogę i lądują w hangarze. Używając swoich zdolności Shadowcat robi spięcie w bionicznym ramieniu mężczyzny, lecz wkrótce i ona zostaje potraktowana urządzeniem blokującym mutacyjne moce. Do pomieszczenia wbiega Jean, informując jednocześnie telepatycznie resztę zespołu o zaistniałym zagrożeniu. Po chwili na jej czole także ląduje aparat powodujący utratę przytomności. Nieznajomego atakuje Colossus w ludzkiej postaci, jednak jego ciosy nie robią na napastniku większego wrażenia, podobnie jak promień optyczny Cyclopsa, który rykoszetuje od mechanicznej ręki mężczyzny i trafia w X-Jeta, rozwalając samolot w drobny mak. Wówczas do walki przystępują Storm i Wolverine. Oboje rzucają się na swojego przeciwnika, który jednym szybkim ruchem zakłada Ororo na nadgarstek niepozorną bransoletkę. Gdy chwilę później dziewczyna przywołuje błyskawice, aby uderzyć nimi w napastnika, jej własne moce obracają się przeciwko niej i Storm pada nieprzytomna. Logan próbuje ugodzić nieznajomego swoimi pazurami, lecz niespodziewanie to jemu trzy ostrza rozcinają klatkę piersiową. Przed zaskoczonym Wolverinem stoi jego przeciwnik, z którego dłoni wystają takie same szpony, jakie sam posiada. Mężczyzna z bliznami na twarzy wyjaśnia, że używa pazurów tylko w wyjątkowych przypadkach i dodaje, że ostatnie trzydzieści lat, w ciągu których obył się bez czynnika samogojącego uczyniło go tak dobrym w swoim fachu, że Logan mógłby o tym tylko pomarzyć...


---


Scenariusz: Sean McKeever

Rysunek: Mark Brooks

"Extracurricular"


Postacie:

* Doug Ramsey

* Havok, Cannonball, Sunspot, Polaris, Emma Frost

* handlarze narkotyków

 

Nazywa się Doug Ramsey. Ludzie mówią o nim cudowne dziecko, geniusz. Jest uczniem prestiżowej Akademii Jutra prowadzonej przez Emmę Frost w Chicago. Uczęszcza tam, mimo że nie jest mutantem, jak reszta studentów, ale dlatego, ponieważ jak nikt inny radzi sobie ze wszelkiego rodzaju językami. Bez względu na to czy jest to język mówiony, pisany czy jakiś szyfr, Douglas jest w stanie go zrozumieć i opanować. Lecz w tej chwili ten młody chłopak, klęczący przez uzbrojonym mężczyzną mierzącym do niego z karabinu, z trudem stara się znaleźć odpowiednie słowa, które powstrzymałyby napastnika przed posłaniem kulki w jego głowę.


Kilka dni wcześniej. Doug powraca z porannego joggingu do swojego pokoju, w którym Alex Summers, Sam Guthrie i Bobby DaCosta żywo nad czymś dyskutują. Na pytanie o czym rozmawiają, nieco zmieszany Havok odpowiada, że o niczym. Podobna sytuacja ma miejsce jeszcze dwukrotnie w ciągu kolejnych dni - za każdym razem, gdy Ramsey znajduje się w pobliżu swoich kolegów, oni natychmiast zmieniają temat i zaczynają rozmawiać o codziennych sprawach. W nocy Douglas niezbyt chętnie, ale jednak włamuje się do komputera Alexa i dowiaduje się co takiego przed nim ukrywają.


Następnego dnia chłopak rozmawia z Emmą Frost w jej gabinecie. Doug ostatnio coraz mniej komfortowo czuje się w jej Akademii, zaczyna się czuć jak outsider, ponieważ nie jest mutantem, jak pozostali i ma wrażenie, że oni go unikają. Z jednej strony rozumie, że starają się go chronić, ale z drugiej bycie odstawionym na bok naprawdę nie jest przyjemne. Na pytanie Emmy przed czym niby mieliby go chronić, zmieszany chłopak odpowiada, że tak mu tylko się powiedziało. Następnie dziękuje swojej pani profesor za poświęcony czas i obiecuje więcej nie zawracać jej głowy błahostkami. Kobieta kładzie mu rękę na ramieniu i oznajmia, żeby nie gadał głupot, ponieważ ona zawsze znajdzie czas dla swoich najlepszych uczniów. Emma prosi go jeszcze, aby zapamiętał, że przyjaciele są bardzo ważni, więc nie powinien pozwolić sobie na ich utratę.


Kolejnej nocy Havok, Sunspot i Cannonball wymykają się z Akademii i włamują się do jednego z magazynów w ciemnej uliczce miasta. Nie mają pojęcia, że za nimi podąża Ramsey, który zastaje swoich przyjaciół w kominiarkach, rozprawiających się z handlarzami w laboratorium produkującym narkotyki. Nagle chłopak zostaje uderzony w tył głowy i pada na ziemię, a nad nim stoi kilku uzbrojonych bandziorów. Biorą oni Douga za zakładnika i rozkazują poddać się jego Alexowi i jego kolegom. Ramsey pyta ich dlaczego nie powiedzieli mu o swoich nocnych eskapadach, w końcu są jego przyjaciółmi. Wówczas Sunspot ostro wyjaśnia, że powód jest przecież oczywisty - Doug jest zwykłym człowiekiem, nie jest taki jak oni. Rozmowa irytuje handlarzy narkotyków, ponieważ dzieciaki zachowują się tak, jakby ich tam w ogóle nie było. Niespodziewanie broń napastników wymyka im się z rąk i unosi się w powietrzu. To sprawka Polaris, która wraz z Emmą Frost pojawiają się nagle w laboratorium. Przestraszeni bandyci uciekają a panna Frost zostaje sama ze swoimi uczniami. Havok wyjaśnia, że to był jego pomysł, aby wykradać się po nocach i rozprawiać się z miejscowymi przestępcami. Miał być to dla nich trening własnych umiejętności i walki, sposób na nauczenie się jak się bronić, ponieważ od czasu wypadku z Lorną ["Ultimate X-Men #61] Emma nie pozwala swoim studentom uczestniczyć w akcjach na mieście. Panna Frost podchodzi do rannego Douglasa i pyta czy nic mu się nie stało. Jest jej przykro, że sprawy przybrały taki obrót. Wygląda na to, że to właśnie od niego dowiedziała się o nocnych eskapadach swoich przyjaciół. Alex, Roberto i Sam są ogromnie rozczarowani tym, że ich wsypał. Ramsey próbuje się bronić, mówiąc, że nikomu się nie wygadał, ale koledzy nie chcą go słuchać.

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #75 Ultimate X-Men #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.