Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Warsong » X-Men: Phoenix - Warsong #2

X-Men: Phoenix - Warsong #2

Postacie
Zapowiedź

Phoenix powraca! Ale czy na pewno? Coś dziwnego dzieje się ze Stepford Cukoos i lepiej niech X-Men szybko się tym zajmą, zanim wtrąci się Weapon Plus.

Cytat

Kitty: "Pentium zombie Cuckoos. Great."

Streszczenie

Chociaż wszystkie pozory na to wskazują, Emma stara się przekonać Scotta, że nie są świadkami manifestacji mocy Phoenix u Kukułek. Logan jest jednak innego zdania i gdy tylko dochodzi do siebie, rzuca się na dziewczyny z pazurami, a ponieważ Cyclops nie kwapi się, by go zatrzymać, Frost telepatycznie zmusza go, by wystrzelił wiązkę promieni. Uderzenie skutecznie odpycha Wolverine'a, dając dziewczynom możliwość oddalenia się. Summers wścieka się, pamiętając, że wcześniej [czyli w Phoenix Endsong - Gil] osłabiona Phoenix żywiła się energia jego promieni optycznych, ale Logan przypomina mu, że powinni zająć się pościgiem. Każe, więc Emmie zawiadomić, Kitty i Piotra, by przygotowali samolot, a jej samej radzi zastanowić się nad wyjaśnieniem, co się dzieje.


Gdy wszyscy docierają do hangaru, Kukułki są już prawie poza zasięgiem radarów, więc muszą się spieszyć. Pilotujący maszynę Piotr zapewnia, że jeśli przyjdzie im się zmierzyć z Phoenix, nie zawaha się zrobić tego, co konieczne, ale w tej chwili Summers martwi się głównie o stabilność Frost. Emma twierdzi, że zna swoje uczennice, a ponieważ Scott twierdzi, że przy Phoenix niczego nie można być pewnym wyjaśnia, że nie czuła w dziewczętach charakterystycznego przy manifestacji Phoenix bodźca głodu, którego sama doświadczyła przy krótkim zespoleniu z nią i dlatego sądzi, że mają do czynienia z czymś innym.


Jeszcze nie do końca wyleczony Logan biegnie przez podziemia Instytutu, kierując się zapachem Kukułek, chociaż Hank zapewnia go, że wszystkie możliwe skany zaprzeczają, jakoby któraś z dziewczyn pozostała w szkole. Przed wejściem do Cerebry napotykają jednak dwie postacie, które okazują się być powstałymi z grobów Sophie i Esme. Zanim do nich dobiegną, zombie zamykają się w komorze Cerebry i kontaktują się z siostrami. Pozostałe Kukułki są zaskoczone kontaktem, więc ich siostry wyjaśniają, że ogień w nich obudził się przedwcześnie i próbuje odwieść je od prawdziwego przeznaczenia, a na to one nie mogą pozwolić. Celeste myśli, że chodzi o Phoenix i zniszczenie świata, ale zombie twierdzą, że jest to coś, co zawsze tkwiło w nich, aż do szpiku kości.


Podczas gdy Wolverine próbuje przebić się do komory Cerebry, Beast powiadamia pozostałych o sytuacji. Emma próbuje przechwycić transmisję telepatyczną, ale okazuje się ona zbyt szybka, a na dodatek zakodowana w systemie binarnym, jak przekaz danych. Kitty próbuje, więc namierzyć sygnał komputerowo, ale zanim tego dokonuje, Piotr dostrzega dziewczyny za oknem. Akurat zatrzymały się, przytłoczone lekko porcją danych, jakie otrzymały od sióstr, więc Scott próbuje przemówić do nich za pośrednictwem Emmy. Kukułki potrafią jednak wyprzedzić jego myśli i obrócić je przeciwko niemu, atakując iluzjami jego największych obaw, a zanim dojdzie do siebie i wystrzeli w ich stronę promień obezwładniający, znikają ponownie.


Tymczasem, zombie wydostają się z komory Cerebry i atakują Logana. Co prawda, Esme traci rękę w tym starciu, ale to teraz nieważne, bo chodziło im wyłącznie o dywersję i możliwość wydostania się z Instytutu. Po chwili, więc przedostają się do okna i odlatują. Henry proponuje, aby podążyli za nimi drugim samolotem, ale wtedy Logan zauważa, że ręka, którą odciął ma metalowe kości.


Już w drodze, kontaktują się z pozostałymi i informują o swoim odkryciu. Hank zdążył zbadać kości w podręcznym laboratorium i ustalił, że są pokryte metaliczną powłoką, stworzoną przez nanotechnologię, co wyjaśnia, jakim cudem martwe kukułki poruszały się i mówiły. Cyclops zauważa, ze wszyscy uczniowie szkoły przechodzili pełne badania, więc niemożliwe byłoby ukrycie takich informacji, ale Hank ani nikt inny nie może sobie przypomnieć, aby kiedykolwiek rozmawiał o tym z dziewczętami. Emma szybko orientuje się, o co chodzi i szybko, choć nie bezboleśnie, usuwa blokady psychiczne, które nie pozwalały im intensywnie myśleć o dziwnych wydarzeniach wokół Kukułek. I chociaż większość pytań pozostaje bez odpowiedzi, Logan rozpoznaje zapach, którego ślad pozostał na ręce Esme.


Agent specjalny S.H.I.E.L.D. Jake Oh, zajmujący się badaniem placówki znanej jako The World [patrz: New X-Men 142-145 - Gil] składa oficjalną skargę, ponieważ jest już znudzony pilnowaniem miejsca, w którym czas się zatrzymał. Nagle jednak, w samym centrum Świata lądują trzy Kukułki. Jake zamierza je aresztować, ale one nie zawracają sobie nim głowy, poza komentarzem na temat jego atrakcyjności. Celeste nie czuje się tu dobrze, ale Phoebe każe jej się zamknąć i mentalnym rozkazem uruchamia bieg czasu pod kopułą Świata. Agent Oh natychmiast zostaje zaatakowany przez cybernetycznych strażników, ale dziewczęta bez problemu niszczą ich mózgi i oddalają się. Jake natychmiast anuluje swoją ostatnią skargę i rusza za nimi.


Na pokładzie X-Jeta, Scott opowiada Emmie, co widział podczas poprzedniej wizyty w The World. Emma próbuje rozładować atmosferę stwierdzeniem, że trzy maszyny do zabijania stworzone przez Weapon Plus to zawsze mniejszy problem niż potrójna Dark Phoenix, ale Summers chodno stwierdza, że w obliczu tych wydarzeń nie wie, czy powinien jej nadal ufać.


Podczas podróży do podziemi Świata, Phoebe musi uspokajać swoje siostry, które kłócą się jak dzieci o Jake'a. Docierają w końcu do zamkniętych drzwi, które reagują na dotyk Phoebe: Na ekranie ukazuje się John Sublime, który wita dziewczęta w domu. Za drzwiami znajduje się olbrzymia jaskinia, wypełniona drzewiastymi zbiornikami, w których znajdują się kolejne kopie Kukułek - są ich setki, a może nawet tysiące.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Warsong #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.