Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #9

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #9

Postacie
 • * Elsa Bloodstone , The Captain , Monica Rambeau , Tabitha Smith , Aaron Stack
 • * Number None
 • * Mr Shhh, Pope Omerta, Generał Quiet
  * The Surgery: Doctor Injectable, Doctor Nosexy, Doctor Meatball, Doctor Headless
  * The Vestry: The Inquisitor, Father Pain, Red Rosary, Reverend Guilt, Abbess Horror
  * The New Paramounts: Charlie America, Bulk, Giant-Sam, Forbush-Man
  * we flashbackach: Captain America, amerykański żołnierz, naukowiec
Zapowiedź

W oryginale ta zapowiedĽ maiła formę haiku, więc i ja się postaram. Uwaga:Nextwave i BeyondNieustanny bój trwa wciążRozpierducha też!Wzruszające, prawda? Mam nadzieje, ze co najmniej jedna osoba się popłakała.

Cytat

Number None: Behold... The Homosexuality! ... Who will be here, as soon as the gay pride parade in San Francisco is over!

Streszczenie

FLASHBACK

Rok 1941, kilka minut po utworzeniu pierwszego sztucznego amerykańskiego super-bohatera. Podczas gdy prezydent Roosvelt oczekuje, by poznać Captaina Americę, sam super-bohater przesiaduje w toalecie. Odpowiedzialny za doprowadzenie go przed oblicze prezydenta żołnierz niecierpliwi się, ale w końcu Captain opuszcza WC, oznajmia, ze spłuczka się zepsuła i idzie z żołnierzem i towarzyszącym im naukowcem na spotkanie głowy państwa. Kiedy wszyscy trzej opuszczają pomieszczenie, do toalety przemyka się niemiecki szpieg, który, w przeciwieństwie do Amerykanów, wie, że Super Soldier Serum podane Captainowi jest wydalane z moczem po poddaniu człowieka jego działaniu. Mężczyzna napełnia ogromny słój moczem super-bohatera i już marzy o nagrodach, które Fuhrer mu przyzna, kiedy ktoś przykłada do jego głowy pistolet i każe milczeć.

KONIEC FLASHBACKA

 

Skład Nextwave znajduje się w całkowicie opustoszonym mieście. Według Moniki, z usłyszanego przez nich komunikatu radiowego oraz sygnałów przekazywanych przez mikrofony i kamery na ich statkach wynikało, że miasto jest pełne ludzi, jednak teraz okazuje się, że jest inaczej. Elsa uważa, że powinni natrafić na smoki pożerające ludzi, co potwierdza Plan Marketingowy. Tabby zmienia na chwilę temat i wdaje się w dyskusję na temat koszulki Bloodstone (dwanaście gwiazd otaczających symbol euro, na niebieskim tle) i stwierdza, że Europa to bardzo ssący kraj. Elsa stara się jej wytłumaczyć, że Europa to nie kraj, tylko wspólnota, a Tabitha pyta, czemu Francuzi "ich" [zapewne Amerykanów] nienawidzą, na co Ellie odpowiada, że Francuzi ich nie znają, za to kanadyjscy Francuzi - owszem. Smith jest przerażona faktem, że w Kanadzie, będącej w sąsiedztwie, są Francuzi i zaczyna biegać jak oszalała po pustych ulicach. Reszta grupy zastanawia się, co sprawiło, że wszystkie oznaki życia znikły z miasta, a Aaron zauważa, że nie wyczuwa żadnych pozostałości elektromagnetycznych, a ostatnią bronią, która pozostawiła po sobie jakieś ślady jest łuk.

 

FLASHBACK

Rok 1999. Sam Parkin zwierza się komuś na temat swoich problemów związanych z Hankiem Pym, który jego zdaniem jest hańbą dla środowiska naukowego. Ant-Man, Giant-Man, Goliath, Yellowjacket, czy Doctor Pym - jego historia to tylko eksperymenty na sobie samym i seria okropnych błędów. Natomiast Sam spędził piętnaście lat na badanie procesów zachodzących w DNA, uzyskał skuteczność dwukrotnie większą od Hanka Pyma, bez żadnych efektów ubocznych, ale nikt nie chce na to nawet spojrzeć. Przez Hanka Pyma. "Zmiana rozmiaru doprowadziła Pyma do szaleństwa. Zmiana rozmiaru jest niestabilna i zostawiła Pyma przy wielkości dwunastu stóp na dwa lata. Pym mdlał, jeżeli przekraczał sześćdziesiąt stóp." Zdaniem Sama, Pym zabił całą dziedzinę nauki. Parkin mógłby stać się bohaterem, ale nie ma pieniędzy i nikt nie chce z nim rozmawiać. Jego żona go zostawiła. Mężczyzna żyje na zupkach z paczki. Jedynym sposobem, by zapłacić za ostatni czynsz był atak na budkę telefoniczną, wcześniej uszył sobie strój Giant-Mana, powiększył się do sześćdziesięciu stóp i przewrócił na aptekę. Jego rozmówca proponuje mu mnóstwo pieniędzy i pracę jako super-bohater, a mężczyzna podrywa się od stołu i pyta, gdzie ma się podpisać.

KONIEC FLASHBACKA

 

Monica oznajmia, że zostali wywabieni do sztucznego miasta setki mil skądkolwiek i razem z Aaronem zgadzają się, że powinni natychmiast się zmywać. Gdy cała grupa biegnie do swojego pojazdu, nad ich głowami pojawia się latający do góry nogami kościół. Z jednego z okien wystaje ubrany w garnitur cyborg, który przedstawia się jako dyrektor naczelny Beyond Corporation, Number None. Razem z nim w dziwacznej budowli znajdują się Pan Shhh, Papież Omerta i Generał Quiet. Są oni rdzeniem S.I.L.E.N.T. Umieścili n Planie Marketingowym pułapkę, nieprawdziwą lokację, która miała zwabić tych, którzy śmieliby mieszać się do harmonogramu testowego. Nagle, całe miasto unosi się nad powierzchnię ziemi. Number None oznajmia, że Dirk Anger kupił prawa do nazwy organizacji przestępczej nadludzi z lat siedemdziesiątych, on zaś poszedł o krok dalej - kupił sobie całe grupy super-bohaterów.

 

FLASHBACK

Kiedy Słońce przestało świecić w 1999, to on zapalił je na nowo tak szybko, że nikt nie zauważył jego zgaśnięcia. Kopnął asteroidę tak, by zamiast uderzyć w Ziemię, skręciła za Księżycem. Kiedy Bestia z Botswany wynurzyła się z Jeziora Ngami, on tam był. Kiedy Specjalny Legion Mechanicznych Avengers wkroczyło z Ziemi 999, to on ich zatrzymał. Jest on najwspanialszym człowiekiem na Ziemi. Największą mocą na Ziemi. I nikt nie zna jego imienia. Spotkał raz Charlesa Xaviera, który śmiał się z jego czapki [czyli zakrywającego całą głowę garnka z dziurami na oczy]. Dołączy się do grupy swojego rozmówcy, ponieważ ludzie powinni znać jego imię. I nie powinni śmiać się z jego czapki.

KONIEC FLASHBACKA

 

Z latającego kościoła wypada grupa dziwacznych super-herosów. The Surgery w składzie: Doctor Injectable, Doctor Nosexy, Doctor Meatball, Doctor Headless. The Vestry w składzie: The Inquisitor, Father Pain, Red Rosary, Reverend Guilt, Abbess Horror. The Homosexuality w składzie: Sunking, The Midniteman, Polestar, Slightly Creepy Policewoman... Number None przerywa wykrzykiwanie pseudonimów tej drużyny, kiedy podchodzi do niego Pan Shhh i szepce mu coś do ucha. None dodaje, że The Homosexuality przybędą, kiedy skończy się Parada Równości w San Francisco.

 

FLASHBACK

David Beiderbecke rozmawia z niewidocznym rozmówcą, który oskarża go o bycie niegrzecznym chłopcem. Dodaje tez, że Beiderbecke był również bardzo głupi - włamał sie do opuszczonej bazy wojskowej, tylko po to, by nawąchać się oparów benzyny. Rozmówca oznajmia, że benzyna składowana tam była napromieniowana, teraz zaś to, co się stało wcześniej, będzie się ciągle dziać, ponieważ jest na stałe związane z organizmem chłopca. Obiecuje mu, że wyciągnie z więzienia, ale za to David musi dla niego pracować. Beiderbecke zgadza się.

KONIEC FLASHBACKA

 

Number None zrzuca pod nogi Moniki stare komiksy i oznajmia, że na ich podstawie stworzył coś jeszcze bardziej przerażającego, niż grupa, którą przed chwilą przedstawił - zbudował swoich klasycznych bohaterów: Charliego Americę, Giant-Sama, Bulka i tajemniczego, przerażającego Forbush-mana - czyli The New Paramounts! Cała czwórka dołącza do wymienionych wcześniej ludzi Nuber None'a. Monica szybko przedstawia plan - jej team może bić przeciwników jak im się podoba, byle ich nie zabili - tak, by w końcu zaczęli błagać Ciocię Monikę, by sprawiła, żeby przestało boleć. Przeciwnicy Nextwave przystępują do ataku, Elsa i Tabitha zajmują się Paramounts, zaś pozostali wzbijają się w powietrze i rozpoczynają walkę z unoszącymi się "bohaterami". Tabby szybko rozprawia się z Giant-Samem, Elsa zaś z furią rozprawia się z Charliem, wskazując na swoje piersi i mówiąc, że ta litera nie jest skrótem od Ameryki.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.