Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #8

Ms. Marvel vol. 2 #8

Ms. Marvel vol. 2 #8

"For The Best"

Postacie
Zapowiedź

Carol Danvers i jej towarzysze muszą zmierzyć się z przyjacielem, który stanął po przeciwnej stronie barykady. Czas przkonać się, jakie efekty przyniosło szkolenie młodych bohaterów.

Cytat

Ms. Marvel: "Julia Carpenter broke the law and attempted to help others do the same. She has disgraced Avengers and put innocent lives in danger. It is my obligation to take her down. It is my duty as a hero. And it is my pleasure as an Avenger!"

Streszczenie

Avengers Tower. Anya dopytuje się Simona czy sytuacja, która ma miejsce jest "normalna". Max Coleridge podpięty dziesiątkami kabli jest przesłuchiwany przez Ms. Marvel. Kobieta chce wiedzieć, jakim cudem Julia odzyskała swoje pajęcze moce? Mężczyzna opowiada, jak Julia straciła moce i została sparaliżowana. Jej ciało w końcu się zregenerowało, jedynie nogi wciąż były bezwładne. Jego firma opracowała serum, które miało zapewnić powrót jej mocy. Po wielu dniach bezczynności, jej moce ponownie dały o sobie znać. Później spędziła długie tygodnie, aby odzyskać władzę w nogach. W międzyczasie zakochali się w sobie. Julia była szczęśliwa, znów mogła bawić się ze swoją córką. Max nie może zrozumieć, jak Carol może ścigać swoją przyjaciółkę, która była nawet Avengerem. Danvers odpowiada, że tak samo jak i Captain America złamała prawo i musi ponieść tego konsekwencje. Shroud jest zaskoczony taką odpowiedzią, która świadczy o tym, jaką marionetką w rękach rządu jest Ms. Marvel. Pyta się jej, czy robi to co jest słuszne? Kobieta odpowiada, że robi co jest najlepsze. Max zastrzega że jest różnica między tym co słuszne i tym co najlepsze. To co najlepsze może się zmienić jutro lub pojutrze, a to co słuszne pozostaje niezmienione przez tysiące lat. To co ona robi teraz jest złe, chociaż należy do tych dobrych zachowuje się jak zbir. Ms. Marvel próbuje bronić swoich racji. Dwa tuziny agentów S.H.I.E.L.D. wylądowało w szpitalu z powodu "tej dobrej" Julii. Wgniotła ją samochodem w betonową ścianę przy 160 kilometrach na godzinę [poprzedni numer - przyp. Foxdie]. Złamała prawo i pomogła też innym zrobić to samo, zhańbiła Avengers i naraziła życie niewinnych ludzi. Carol jako bohater ma obowiązek ją zatrzymać i zrobi to z przyjemnością jako Avenger.


Denver, Colorado. Ojciec Julii wybiera listy ze skrzynki pocztowej nieświadomy tego, iż nad jego głową grupa żołnierzy S.H.I.E.L.D. z Wonder Manem i Araną pod dowództwem Ms. Marvel szykuje się do desantu na jego dom. Podejrzewają, że znajduje się tam córka Arachne i zamierzają przygotować się na przybycie jej matki. Zanim mężczyzna zorientował się, co się dzieje, Wonder Man stał już przed drzwiami jego domu. Carol tłumaczy cel swojego przybycia, ojciec Julii tłumaczy, że córki tu nie ma. W domu, matka kobiety ostrzega ją o przybyciu rządowych jednostek. Julia nie pozwala swojej matce zabrać córki. Carol i Simon kontynuują rozmowę z ojcem poszukiwanej. W tym momencie Julia wraz z córką wychodzi przez frontowe drzwi. Powoli kieruje się do samochodu powtarzając, że chce tylko wyjechać z córką z kraju. Carol stwierdza, że na to jest już za późno. Arachne wsadza córkę do samochodu prosząc Danvers, aby pozwoliła im odejść. Kobieta nie ma zamiaru ustąpić. Julia całuje córkę i każe jej zostać w samochodzie, dziewczynka zaczyna krzyczeć. Stojąc twarzą w twarz z Carol, Julia nie ukrywa że nie miała złudzeń co do tego, że uda jej się tak po prostu odjechać, ale sprowadziła swoją córkę do samochodu, gdyż najwyższa pora żeby nauczyła się co jest dobre, a co złe i że są rzeczy za które warto walczyć. Kończąc swą wypowiedź uderza w twarz Ms. Marvel po czym skacze na dach. Danvers rozkazuje Anyi wsiąść do samochodu i pilnować dziewczynki, ta jednak ucieka z wozu. Wonder Man lecący w stronę Arachny zostaje powalony siarczystym kopniakiem, Ms. Marvel wykorzystuje chwilę nieuwagi przeciwnika i nadlatuje z góry przebijając się z Julią przez dach budynku. Arachne nie poddaje się i wściekła rusza na Ms. Marvel, trzymając ją za włosy wymierza cios za ciosem. Carol dochodzi do siebie i jednym uderzeniem posyła Julię na zewnątrz budynku. Mała Rachel płacze na widok leżącej nieprzytomnej matki. Dziewczynka nie chce odejść. Żołnierze S.H.I.E.L.D. odciągają matkę od córki. Całej tej tragedii rodzinnej przypatruje się zszokowana Arana, która oświadcza że jeśli tym zajmują się "Ci dobrzy" to ona nie zamierza więcej w tym uczestniczyć.


Wieczorem na dachu budynku Anya rozmawia z Carol mówiąc, że chce ratować ludzi i robić to co słuszne, a dzisiejsza akcja była zła. Kobieta stara się uświadomić dziewczynie, że to nie było złe tylko trudne. Anya nie chce zabierać dzieci od ich matek, sama straciła matkę gdy była mała i nie chce, aby ktokolwiek musiał przez to więcej przechodzić.


Stark Tower. Carol rozmawia z Simonem, mówiąc o swoich wątpliwościach odnośnie pojmania Julii. Nikt nie powinien przechodzić przez to, co mała Rachel dzisiaj, ale jak Carol ma to teraz naprawić? Może opłacić jej college, ale to i tak nie zmieni faktu że jest osobą która zabrała jej matkę. Simon pyta, jak poradziła sobie z tym faktem Anya, Carol uważa, że potrzebuje tylko czasu, ale przejdzie przez to tak jak wszyscy.


Tydzień później. Carol przestępuje próg mieszkania szczęśliwa, że chociaż raz nie czeka na nią żadna nieprzyjemna niespodzianka. Nagle słyszy hałas dochodzący z kuchni. Po wejściu do niej zostaje powalona na podłogę i ciągnięta przez szybko poruszającą się postać. Udaje jej się wstać i ruszyć za oprawcą do pokoju. Po zapaleniu światła przed jej oczami pojawia się Rogue oznajmiająca, że mają problem i muszą go rozwiązać, razem.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #8 Ms. Marvel vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.