Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #537

Amazing Spider-Man #537

Amazing Spider-Man #537

"The War At Home" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Szykuje się bombowe rozstrzygnięcie Civil War, wcześniej jednak Peter musi podjąć kilka decyzji i załatwić kilka spraw.

Cytat

For in a republic, who is "the Country"? Is it the Government which is for the moment in the saddle? Why, the Government is merely a servant - merely a temporary servant; it cannot be its prerogative to determine what is right and what is wrong, and decide who is a patriot and who isn't. Its function is to obey orders, not originate them. Who, then, is "the country?" Is it the newspaper? Is it the pulpit? Is it the school-superintendent? Why, these are mere parts of the country, not the whole of it; they have not command, they have only their little share in the command. They are but one in the thousand; it is in the thousand that command is lodged; they must determine what is right and what is wrong; they must decide who is a patriot and who isn't. (...)
- - Mark Twain - -

Streszczenie

Rankiem, Peter budzi się w przydrożnym motelu. Najpierw sprawdza, czy wszystko w porządku z jego rodziną, a potem zakłada czapkę i ciemne okulary, aby wyjść po gazetę. Wracając z egzemplarzem Bugle, którego pierwszą stronę zajmuje artykuł o jego telewizyjnym wystąpieniu, ignoruje zaczepki lokalnej prostytutki, która po chwili zastanowienia kojarzy jego twarz ze zdjęciem w gazecie i natychmiast sięga po telefon, by pochwalić się koleżance, że trafiła na informację, która zapewni jej wielką kasę.


Wieczorem, Captain America doszedł do wniosku, że po występie w telewizji, Parker stanie się głównym celem Starka, chce więc, żeby Human Torch dotarł do niego pierwszy i jeśli będzie trzeba, ochraniał go. Johnny odlatuje twierdząc, że potrafi zatroszczyć się o nich obu, tylko najpierw musi znaleźć sposób, by skontaktować się z Peterem. Wkrótce potem, kiedy państwo Parker kończą kolację, Mary Jane podchodzi do okna i zauważa nakreślony ogniem na niebie kształt pająka i napis "zadzwoń".


Wilson Fisk odbywa właśnie rozmowę ze swoim adwokatem. Chociaż rozmawiają o dostarczeniu przesyłki, na kartce rysują rozwiewające wątpliwości symbole: pająka na celowniku z dopiskiem "+2". Kingpin dodaje, że jeśli posłaniec nie zastanie głównego adresata, ma dostarczyć przesyłkę komukolwiek z rodziny stwierdzając, że liczy się pamięć.


Wychodząc z kryjówki buntowników, Captain i Falcon rozmawiają o poszukiwaniu Spider-Mana. Sam uważa, że to może być pułapka, zaplanowana przez Starka, by umieścić szpiega w ich szeregach, jednak Steve jest pewien, ze Peter nie kłamie, bo uważa go za najgorszego kłamcę w historii i od razu dałoby się to zauważyć. Nie wyklucza jednak, że Spider-Man może być nieświadomym narzędziem w rękach Iron Mana, a mimo to gotów jest zaryzykować spotkanie.


W środku nocy, obaj panowie spotykają się na umówionym dachu. Przez chwilę patrzą na siebie w ciszy, aż Spidey postanawia zagaić coś. Steve mówi, że jego występ w telewizji był szlachetny, ale niemądry, bo media zignorowały informacje, jakie przekazał i skupiły się na krytyce władzy, robiąc z niego zdrajcę. Peter czuje, ze Steve chce mu coś powiedzieć i naciska, by to usłyszeć, bo uważa, że zazna spokoju sumienie i odrobiny pewności tylko wtedy, jeśli dowie się, jak człowiek, który jest symbolem tego państwa radzi sobie, gdy państwo jest przeciwko niemu. Rogers przywołuje więc cytat z jednego z listów Marka Twaina, który zawsze uważał za najwłaściwszą definicję patriotyzmu, a który w dużym skrócie mówi o tym, że państwo to nie rząd, tylko obywatele i jeśli obywatel czuje, że rząd robi coś złego dla państwa, powinien stanąć w opozycji i nikt nie ma prawa nazwać go zdrajcą, bo on również jest państwem. Przypomina, że Ameryka została zbudowana przez garstkę buntowników i kończy swój wywód, że jeśli wszyscy dookoła mówią, że słuszne jest coś, co uważa za niewłaściwe, jego obowiązkiem jest głośno powiedzieć "nie". Peter jest pod ogromnym wrażeniem tej wypowiedzi, do tego stopnia, że gdyby byli w szkole, oddałby Kapitanowi swoje kanapki i nosił jego książki, pozostaje mu jednak zamknąć się i z nową, silną motywacją ruszyć za nim, by dołączyć do reszty grupy.


Tymczasem, prawnik Fiska spotyka się z wynajętym zabójcą, aby przekazać mu namiary celu wraz z całą masą dodatkowych informacji. Pozostaje tylko jeden problem - zabójca woli nie zostawiać przy życiu pośredników, więc zabija go i podpala samochód.


Mary Jane zaczyna się niepokoić długą nieobecnością Petera, więc kiedy ktoś puka do drzwi oferując wymianę ręczników, pospiesznie spławia go. Mężczyzna odchodzi spokojnie i wchodzi na dach budynku po drugiej stronie ulicy, gdzie rozkłada snajperkę i bierze na cel obie panie Parker.


W tym czasie, grupa buntowników skrada się gdzieś kanałami. Captain mówi, że pora przygotować się do decydującej bitwy i dziękuje Peterowi za wszystkie informacje, jakie dostarczył o taktyce i siłach strony prorządowej, jednak martwi się tym, czego jeszcze nie wiedzą. Spidey stwierdza jednak z całą pewnością, że Steve jest najlepszym strategiem na świecie i nie mógł niczego przegapić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #537

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.