Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #7

Wolverine: Origins #7

Wolverine: Origins #7

"Savior" part 2

Postacie
Zapowiedź

Pamiętacie jeszcze tą misję w Berlinie, kiedy Logan i jego Team X pokrzyżowali plany udoskonalenia Omegi Red? No właśnie - Wolvie też pamięta. A Omega nigdy mu tego nie zapomniał. Pora więc o tym porozmawiać? Nie - pora na zamstę!

Cytat

Omega Red: "No, Logan... Omega Red lives. Perhaps death does not want me... perhaps death is afraid I will kill him."

Streszczenie

Nowy Jork, Queens. Budynek zamieszkiwany przez mutantów, którzy w wyniku M-Days utracili swe moce. Omega Red przybył tu w poszukiwaniu Mavericka, który jako ostatni był w posiadaniu carbonadium. Arkady Rossovich bardzo chciałby odzyskać swoją własność. Jednak ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu spotyka Logana. Sądząc po miejscu, zapewne on również stał się ofiarą tragicznego wydarzenia z dnia drugiego listopada.

Texas, Dallas. Rok około 1963. W kompleksie podziemnych budynków pokrwawione i podziurawione od kul ciało Logana leży na laboratoryjnym łóżku. Zajmujący się rannym naukowcy wykrywają wreszcie u niego puls. Według ich pomiarów jego odzyskanie zajęło WOlverine'owi ponad trzykrotnie więcej czasu niż zwykle. Jest to najlepszy dowód na skuteczność carbonadium, jedynej jak do tej pory substancji, która tak wiele problemów sprawia systemowi samoregenaracji. Jeden z naukowców bierze do ręki skalpel, przy pomocy którego usuwa pociski z carbonadium z ciała pacjenta. Wszystko to z pominięciem jakiegokolwiek znieczulenia, na co Logan reaguje nieludzkim wrzaskiem i rzucającymi jego ciałem konwulsjami. Po zakończeniu operacji naukowcy ciągną ciało Logana z powrotem do celi. Wiedzą, że mają mało czasu. Po usunięciu carbonadium z organizmu Wolverine'a, jego system samoregeneracji odzyska dawne tempo. Poza tym wszyscy pozostali dawno już ewakuowali się z budynku. Za wyjątkiem ich dwu.

Już na miejscu pierwszy naukowiec pokazuje drugiemu drewniane krzesło, przypominające te z celi śmierci, gdzie więźniów zabija się przy pomocy prądu o wysokim natężeniu. To jednak służy do zgoła odmiennych, choć nie mniej drastycznych celów. Przy jego pomocy usuwane są wszelkie wspomnienia Logana. Urządzenie to odnajduje i eliminuje te komory mózgowe, które odpowiedzialne są za pamięć. W ich miejsce zgodnie z dyrektywami umieszczane są zastępcze wspomnienia. Wraz z fałszywymi wspomnieniami implementowane są informacje dotyczące kolejnej misji zlecanej Loganowi. Pierwszy naukowiec zaczyna się nagle śmiać. Przypomniało mu się, jak po ostatniej takiej operacji Wolverine podziękował mu za pomoc. Za chwilę już obaj się z tego śmieją. Ten radosny moment nie trwa jednak zbyt długo. Potężnym ciosem Logan miażdży krtań jednemu z naukowców. Ten dławi się własną krwią i pada nieprzytomny na ziemię. Drugi z przerażenim obserwuje wściekłość i furię naratającą w stojącym przed nim Wolverinie. Ten łapie naukowca za szyję i przygniata do ściany. Przerażony badacz prosi by go wysłuchać, jednak Logan z ustawioną do ciosu pięścią każe mu się zamknąć. Za chwilę krew rosi twarz naukowca. Nie jego własna jednak, ale Wolverine'a. Obaj z niedowierzaniem spoglądają teraz na dłoń rosomaka, z której wystają trzy kościane ostrza. Patrząc na nie Logan zaczyna sobie wszystko przypominać. Po chwili ocknąwszy się z zadumy Wolverine wraca do umierającego ze strachu naukowca. Każe mu wyjawić swoich zleceniodawców. Jeżeli ten skłamie, Logan będzie o tym wiedział. Potrafi wyczuć takie rzeczy. Naukowiec całkiem szczerze odpowiada, że nie wie, kto za tym wszystkim stoi. Cała operacja ma charakter najemny. Telefoniczny kontakt podaje datę i miejsce spotkania z drużyną. Jej skład jest zmieniany za każdym razem. Żadne nazwisko nie pojawia się dwukrotnie. Nikt nie wie, kto wydaje polecenia. Zresztą nikogo to nie obchodzi. Każdy bierze pieniądze i robi to, co mu polecono. Logana zawsze dostarczają nieprzytomnego i w traumie. Zadaniem naukowca było zaaplikować mu pranie mózgu. Scenariusz powtarzał się za każdym razem. Z jednym tylko wyjątkiem. Raz Wolverine został przygotowany. Naukowiec poinformował Logana, że ten został ranny w poprzedniej misji, co bynajmniej nie wpłynęło negatywnie na jego skuteczność bojową. Ostatnie zlecenie dotyczyło już jednak czegoś zupełnie innego. Jego zadaniem było udokumentowanie wpływu carbonadium na czynnik samoregenerujący. Logan każe mu oddać akta. Naukowiec sugeruje możliwość krycia Wolverine'a. Zezna w swym raporcie, że poza mało znaczącymi komplikacjami procedura zakończyła się całkowitym sukcesem, po czym spogląda na martwe ciało drugiego naukowca. Logan przyznaje, że byłoby to w jego jak najlepiej pojętym interesie, po czym sugeruje, by następpnym razem nie odbierał telefonu.

Już na zewnątrz Wolverine z wielkim bólem chowa pazury, po czym przegląda notatki w dossier. Dowiaduje się z niego o swoim pobycie w Berlinie, w trakcie którego wykradł Rossovichowi carbonadium.

Trzydzieści lat później nie pamiętając nic ze swojej przeszłości Logan przekazał carbonadium Maverickowi. Sam nie wiedział, ani komu go ukradł, ani po co to zrobił. Teraz przyszedł tutaj by je odzyskać. Problem w tym, że to samo postanowił uczynić Omega Red. Ten rozkazuje teraz swoim żołnierzom otworzyć ogień. Mieszkańcy budynku nie czekając z założonymi rękami ewakuują się. Wolverine szybko rozprawia się z poplecznikami Arkady'ego. Jednak on sam stanowi już nieco ambitniejsze wyzwanie. Nie chcąc skrzywdzić nikogo z mieszkańców ośrodka Logan pociąga za sobą Rossovicha i obaj wypadają przez dziurę w ścianię wprost na ulicę poniżej. Wolverine traci na chwilę przytomność. Po przebudzeniu stwierdza, że Arkady'ego nie ma nigdzie w pobliżu. Słysząc krzyki dobiegające z wnętrza ośrodka dla byłych mutantów Logan orientuje się, że Omega Red nie przybył tu po niego, po czym wbija pazury w ścianę i rozpoczyna rozpaczliwą walkę z czasem próbując dostać się na wysokość piętra, z którego dopiero co przed paroma chwilami wypadł.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.