Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #33

Cable & Deadpool #33

Cable & Deadpool #33

"Six acks and Powder Kegs"

Postacie
Zapowiedź

W wyniku Civil War doszło do poważnego spięcia pomiędzy naszymi dwoma bohaterami, którego wynikiem jest decyzja prezydenta Rumekistanu o egzekucji Deadpoola. Czy coś jeszcze może stanąć między Willsonem a ¦miercią? Na przykład... obfity ostatni posiłek?

Cytat

Deadpool: "Nate...? Did you pass out? Wuss." [po czym sam mdleje]

Streszczenie

W środku nocy, Providence wstrząsa wybuch. Wyrwana ze snu Irene natychmiast zostaje poinformowana o miejscu eksplozji i w ciągu kilku minut dociera do płonącego zakładu utylizacji odpadów. Jest tam już Prester John, który informuje, że nikt nie został ranny, ale pożar poważnie zagraża komorze tachionowej i nie są w stanie ocenić potencjalnych zagrożeń, ponieważ Nathana nie ma na wyspie. Irene kontaktuje się z Garebem, który właśnie dotarł do centrum informacyjnego i już po chwili, jako Black Box, odnajduje plany generatora tachionowego, ale niestety nie potrafi zrozumieć przyszłościowej technologii. Dłuższa chwila rozszyfrowywania terminologii ujawnia, że można uniknąć większych zniszczeń, jednak w chwili, kiedy ma przekazać tą wiadomość, następuje kolejna eksplozja. Łączność urywa się, a dym zasłania widoczność, ale już po chwili można dostrzec, że znajdujący się w epicentrum ludzie zostali ocaleni przez pole siłowe. Nad miejscem wydarzeń unoszą się teleportowani właśnie Cable i Deadpool. Podczas gdy Wade wścieka się, że został teleportowany bez swojej zgody, Nate tworzy ogromny tunel, który ma wyprowadzić energię wybuchu i promieniowanie, w wyższe partie atmosfery. Po kilku minutach, zmęczony opada na ziemię, przeprasza Wilsona, że go w to wciągnął i mdleje. Deadpool zdąży jeszcze nazwać go mięczakiem, po czym sam również mdleje. Na szczęście, pojawia się Irene z ekipą ratunkową, by zabrać ich do szpitala.


W tym czasie, na pokładzie Helicarriera SHIELD, agent Stihl przekazuje informacje o wybuchu i akcji Summersa bezpośrednio do obradującej w Białym Domu rady bezpieczeństwa. Jej przewodniczący, po krótkim przypomnieniu sytuacji w Rumekistanie, wydaje zgodę na rozpoczęcie operacji Utopia War.


Rozkaz zostaje natychmiast przekazany do jednostki Hammerhead, wkraczającej właśnie w przestrzeń powietrzną Rumekistanu, a na polecenie pilotującego ją Hammera, członkowie Six Pack przystępują do desantu. Solo jest przygotowany aby teleportować wszystkich do miasta, ale to nie będzie konieczne, bo zaraz za nimi, na ziemi ląduje także specjalnie przygotowany Hummer. Teraz pozostaje tylko pokłócić się o to, kto będzie prowadził i czyjego iPoda podłączyć do radia.


Nathan właśnie dochodzi do siebie po odzyskaniu przytomności i opatrzeniu poparzeń, kiedy jego rozmowę z Irene na temat Deadpoola przerywa wejście Gareba. Po przejściu do centrum informacyjnego, Bashur dzieli się z nimi swoimi odkryciami: zaobserwował ślady starannie ukrywanej aktywności w okolicy stolicy Rumekistanu co dowodzi, że ktoś stara się skorzystać z nieobecności Cable'a. Co więcej uważa, że wybuch w przetwórni odpadów był zaplanowaną akcją dywersyjną. Kamery ochrony zarejestrowały czyjąś obecność tuż przed wybuchem, jednak obraz tej osoby również został skutecznie zamaskowany. Nathan każe im ustalić kto za tym wszystkim stoi, podczas gdy sam zamierza się udać do swojego drugiego kraju.


Na ulicach stolicy Rumekistanu - Barjnov trwają remonty, a tymczasem w kanałach czają się zamachowcy, którzy instalują tajemnicze urządzenia na przewodach energetycznych. Zapytany o szczegóły, generał Bridge wyjaśnia Domino, że nie są to bomby, ale emitery, które mają zakłócić dopływ energii do miasta. Głównym celem tej dywersji jest natomiast wywołanie chaosu i popsucie utopijnej wizji, jaką stara się wprowadzić Summers.


Kiedy Nate wraca do swojego gabinetu, Wade właśnie ogląda w telewizji wiadomości, w których niedawny wybuch przedstawiany jest jako nuklearna katastrofa. Cable pyta, co u niego słychać, wiec Deadpool chwali się, że po krótkiej przygodzie jako Hero Hunter znalazł sobie nową, legalną fuchę. Nathan otwiera swoją zbrojownie i sięga po Psimitar, wyjaśniając przy okazji, że nocny wybuch był zorganizowanym atakiem, ale w tej chwili nie może się tym zajać, bo musi udać się do Rumekistanu. Deadpool próbuje go przekonać, aby został na Providence, ale Cable wyjaśnia, że wszystko to jest częścią planu, który ma skompromitować jego wizerunek. Rumekistan ma być następnym celem, a on nie zamierza do tego dopuścić i do pomocy zabiera ze sobą Wilsona.


Po błyskawicznej teleportacji, obaj lądują w kanale pod stołecznymi ulicami. Deadpool natychmiast zaczyna protestować i narzekać na smród, ale Nate mówi, że woli mieć go przy sobie, by osłaniał go zanim grawimetryczne pole się aktywuje. Trafnie przewidział cel ataku dywersantów i zamierza powstrzymać ich jak najszybciej.


Niedaleko stąd, członkowie Six Pack spotykają się, po rozmieszczeniu wszystkich zakłócaczy. Bridge zauważa niezdecydowanie Domino, więc przyznaje się ona, że ma pewne wątpliwości co do słuszności działań grupy. Dowódca próbuje ją przekonać, że ludzie tacy jak Cable są niebezpieczni, bo zawsze ktoś cierpi, kiedy ich plany się nie udają, jednak Dom ma pewną nadzieję, ze tym razem będzie inaczej. Dokładnie w chwili, kiedy mają ruszać w dalszą drogę, na końcu tunelu pojawiają się Cable i Deadpool. Nate rozpoznaje starych znajomych, ale zauważa, że coś musiało im się pomylić w rachunkach, bo razem z Hammerem, nowa Six Pack zdaje się mieć tylko pięcioro członków.


W tym samym czasie, Bashur i Kriek uruchamiają kolejny dekoder, siedząc nad obrazem zamachowca. Kiedy do sali wchodzą Irene i ubrany w zbroję Prester John, zaczynają dyskutować o strategii na najbliższe godziny. Nagle, Irene zauważa, że sylwetka zamachowca wygląda niepokojąco znajomo.


G.W. Bridge oświadcza, że nie popełnili błędu, a szósty członek grupy jest tu z nimi. Wywołany do tablicy, Deadpool wyciąga broń i strzela Nathanowi w tył głowy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #33 Cable & Deadpool #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.