Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #12

New Excalibur #12

New Excalibur #12

"The Last Days of Camelot" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Członkowie New Excalibur próbują ocalić Camelot przed przedwczesnym końcem, który może zmienić historię. Tym razem, twierdzy Króla Artura zagrażają smoki.

Cytat

Merlin: "How may I assist you, sir Knight?"
Dane Whitman: "A Knight is exactly what you can assist me with"

Streszczenie

Dane spogląda w kocioł Merlina, widząc w jego oparach rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły. Merlin zauważa, iż Dane nie ufa Percy'emu, zaś ten przyznaje, iż jego zdaniem miecz przejął kontrolę nad Percy'm, jak to już niegdyś zdarzyło się w przeszłości z nim samym. Merlin zwraca mu uwagę, iż pomimo tego Black Knight nie zniszczył go w przyszłości, pomimo otrzymanych niegdyś ostrzeżeń od Percy'ego [dawno temu, gdy Black Knight był członkiem Avengers - Kumos]. Merlin pyta go czy nie sądzi, iż duch Percy'ego kłamał, bowiem on twierdzi że miecz nie może zostać zniszczony i sugeruje aby Black Knight porozmawiał ze swym przodkiem. Percy wszedł właśnie do pomieszczenia i postanawia kontynuować dyskusję rozpoczątą podczas walki ze smokami. Uderza pięścią w twarz Dane, na co ten nie pozostaje mu dłużny. Merlin znika, zamierzając powrócić później, aby opatrzeć rany.


Merlin pojawia się w stajniach królewskich, gdzie w obecności Artura oraz Excalibur zagląda do umysłu wierzchowca, na którym jechał zabity przez smoki zwiadowca. Odkrywa, iż mają swe gniazdo w jaskini nad morzem, lecz wyruszyły już w stronę Camelotu. Artur poleca przygotować obronę, zaś Sage pomimo jego sprzeciwów postanawia w towarzystwie Wisdoma, udać się do gniazda smoków. Pozostali Excalibur patrzą za nią podejrzliwie, zwłaszcza gdy dowiadują się, iż Wisdom nie powrócił na noc do swych komnat. Tymczasem Percy i Dane ciągle walczą ze sobą. Percy upada pod ciosami, które Dane poznał od Kapitana Ameryki, lecz wówczas daje dotknąć Dane'owi miecz. Jego moc wciąż jest nowa, nie taka jak w przyszłości, trudniej nad nią panować. Zdaje sobie sprawę, iż może mu on zabrać duszę, lecz postanawia zdradzić swemu potomkowi pewien sekret. Nie był pierwszym Black Knightem.


W drodze do smoczego gniazda, Sage wyjaśnia obitemu Wisdomowi, z jakiego powodu znalazł się w nocy w jej komnatach. Po tym jak usiłował poderwać Sage, przerzucił po pijanemu swe zainteresowania na Ginewrę, co nie spodobało się Arturowi i jego rycerzom. Sage znalazła pobitego Wisdoma i ukryła go w swych komnatach. Co ciekawe dostrzegła jak Ginewra wymyka się z Lancelotem, zapewne po raz pierwszy, być może więc w jakiś sposób przyczynił się do późniejszych wydarzeń, takich jak zdrada Mordreda i upadek Camelotu, chociaż Sage w to wątpi. Wisdom nie ma dalej ochoty słuchać o tym oraz podróżach w czasie.


Tymczasem na blankach Camelotu rycerze przygotowują się do odparcia ataku smoków. Podczas gdy Artur rozmawia z Brianem, Dazzler i Nocturne zauważają zmianę w zachowaniu Juggernauta. Po raz pierwszy w życiu zaczął on odczuwać strach, związany z utratą mocy Cyttoraka.


W komnatach Percy wyjaśnia Dane'owi, iż przed nim miecz doprowadził do szaleństwa ośmiu rycerzy, którzy musieli zostać powstrzymani. Gdy pozostały już tylko trzy osoby mogące go nosić, byli to Artur, Merlin i Percy. Ten ostatni został wybrany, gdyż gdyby został opanowany przez miecz, byłaby to najmniejsza strata. Dane rozumie wreszcie czemu Percy go uderzył, nie bał się o miecz lecz o duszę swego potomka. Kończą rozmowę, gdyż nad Camelot przybywają smoki. Pokrywają całe niebo, podczas gdy Sage i Wisdom docierają do smoczego gniazda. Sage ucisza cyniczne komentarze swego towarzysza, a w mroku jaskini dostrzegają setki smoczych ciał. Tessa orientuje się, iż angielskie smoki wyginęły, zaś Camelot atakuje coś innego.


Na murach zamku trwa zażarta walka z udziałem Excalibur, lecz Artur wątpi w szanse powodzenia. Do walki dołączają Dane i Percy. Brian proponuje Black Knightowi, iż skoro wyjaśnił już swe rodzinne spory, powinien ponownie rozważyć dołączenie do drużyny. Juggy rzuca nieopodal smokami za ogon, lecz w chwilę później inny łapie go w paszczę. Ratuje go TJ opanowując smoka, lecz wypada nagle z jego mózgu spadając na ziemię. Ocala ją Cain, zaś TJ powtarza zdumiona iż to nie są smoki. To samo powtarza przybyła Sage, która krzyczy do Merlina, aby wyczarował pewną odmianę ziela. Gdy czarodziej rzuca czar, sprawiając iż ziemia pokrywa się rośliną, smoki padają z nieba na murawę. Sage wyjaśnia, iż opowiedź na wszystko znajdowała się w jaskini. Był tam statek kosmiczny, zaś smoki to Makluanie, przedstawiciele rasy z której pochodzi Fing Fang Foom [zajrzyjcie do Nextwave #1 jeśli nie wiecie kto to - Kumos], którzy dokonali niegdyś inwazji Chin i zostali pokonani dzięki roślinom, które wyhodował Merlin. Najwyraźniej część inwazji uderzyła na Anglię. Teraz jednak dzięki Excalibur Camelot został ocalony.


Artur, Merlin i Percy żegnają grupę, która wkracza do jeziora. Merlin pyta Percy'ego, czy Dane jest już gotów odkryć co naprawdę oznacza być Black Knightem, na co ten odpowiada, że tak.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #12 New Excalibur #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.