Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #18

Astonishing X-Men vol. 3 #18

Astonishing X-Men vol. 3 #18

"Torn" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Czy Emma naprawdę zdradziła X-Men i Hellfire Club zwyciężył? Konkluzja historii pt. "Torn" jest jednocześnie początkiem ostatniej opowieści Jossa Whedona.

Cytat

Logan do Hisako: "Quit whinning, kid. I got eaten today."
Hank: "Yes, about that…"
Logan: "Forget it."
Hank: "I can't begin to apologise."
Logan: "Pfft! That's what friends are for."
Hank: "I'm fairly certain it's not."

Streszczenie

Scott Summers z pistoletem w dłoni kuca nad wijącą się z bólu na ziemi Perfection i pyta, czy gotowa jest porozmawiać. Nagle za nim pojawia się Cassandra Nova i chwyta za głowę mówiąc, że to bezcelowe. Szybkim ruchem, Summers odwraca się i przystawia jej pistolet do głowy, a po stwierdzeniu, że nie może bawić się jego umysłem, bo już go stracił, naciska spust. Dziękuje Blindfold, że stworzyła dla niego telepatyczną blokadę i prosi, aby utrzymała ją jeszcze trochę, ale ona stwierdza, że w najbliższym czasie może mieć problem z koncentracją.


Problem ten wynika z faktu, że właśnie stanęła oko w oko ze wściekłym Beastem i jest przerażona. Próbuje przemówić do niego spokojnie wyjaśniając, że działa na polecenie Summersa i pyta, czy jej nie zje. Kiedy Beast oddala się, aby się wylizać zauważa, że chyba już coś lub kogoś zjadł, więc trzeba będzie przeliczyć studentów. Na szczęście, Scott przygotował ją na spotkanie z dzikim McCoyem i dał jej tajemnicze pudełko, z którego wyciąga... kłębek sznurka.


Tymczasem Ord brutalnie wdziera się do budynku, ignorując uwagi Danger na temat jego prymitywności. Każe jej ożywić komputer i odnaleźć ich cel, ale ponieważ ona nie chce ryzykować, decyduje się odnaleźć go tradycyjnym sposobem - robiąc dużo hałasu.


Kiedy Piotr dochodzi do siebie, widzi Summersa z uśmiechem strzelającego do Shawa. Zaskoczony zachowaniem swojego przywódcy pyta, co się stało, więc Scott odpowiada spokojnie, że właśnie próbuje obudzić Kitty. Rasputin pyta, dlaczego strzela w tym celu do ludzi, ale Summers twierdzi, że wcale tego nie robi, bo X-Men nie zabijają.


Odgłosy strzałów docierają do Orda i Danger, ale dokładnie w tej samej chwili zostają zaatakowani przez Hisako. Chwilę trwa, zanim Ord na własnej skórze przekona się, jakimi zdolnościami dysponuje dziewczyna, a w tym czasie Danger próbuje ją przekonać, że popełniła błąd, bo wcale nie zamierzali jej zabić... do tej pory. Nagle, zostaje zaatakowana od tyło przez Wolverine'a, który jednym ciosem pozbawia ją głowy.


Kitty budzi się z krzykiem, a gdy Piotr próbuje jej dotknąć, odpycha go krzycząc, ze nienawidzi go za to co zrobił ich synowi. W tej chwili orientuje się, co się dzieje, a Scott wyjaśnia, ze leżący na podłodze glut nie jest ich synem, ale może zniszczyć ich wszystkich, jeśli ona nie uratuje Emmy. Ten pomysł nie podoba się Kitty.


Ord atakuje Logana, podczas gdy Danger jednocześnie próbuje dosztukować sobie głowę i walczyć z Hisako. Ponieważ jej plątanina przewodów nie może się przebić przez pancerz dziewczyny, rzuca ją na jedyną rzecz, jaka jest do tego zdolna - pazury Wolverine'a. Logan odpycha Orda, by zająć się ranną i zauważa, że przeciwnicy nagle zostają przyciągnięci do sufitu. Okazuje się to sprawką Hanka McCoya, który właśnie staje w drzwiach, wystrojony w garnitur i spokojnie wyjaśnia, że wbudował magnesy w systemy obronne, na wypadek kolejnego ataku Magneto. Ignorując stękanie Hisako, Logan wypytuje go, jakim cudem doszedł do siebie, Hank wyjaśnia więc, że dokonał tego dzięki kłębkowi sznurka... pokrytego kombinacją leków i chemikaliów, które uruchomiły posthipnotyczną sugestię, jaką kiedyś wypracowali z profesorem. Ponieważ pytanie zostaje odwzajemnione, Logan wyjaśnia, że doszedł do siebie dzięki podobnemu mechanizmowi, czyli kilku łykom piwa. Podczas opatrywania Hisako, panowie wyjaśniają kwestię nadgryzienia nogi Logana, kwitując ją stwierdzeniem, że od tego są przyjaciele, a następnie przechodzą do próby rozgryzienia tego co się dzieje dookoła, bo Hank ma pewien pomysł.


Tymczasem, w podziemnej jaskini, Emma powoli traci przytomność z braku powietrza. Zdaje jej się, że widzi anioła, który sięga po nią i stwierdza, że jej miejsce nie jest w niebie. Kitty jednak ma gdzieś jej życzenia i zabiera ją na powierzchnię.


Chwilę później, w nieczynnej Sali Ćwiczeń, Summers wyjaśnia, że tak naprawdę nie było żadnego Hellfire Clubu, zaś w tym samym czasie, Danger przygotowuje się do restartu, a Cassandra Nova dostaje się do umysłu Emmy, żądając aby wreszcie wydobyła jej świadomość z gluta, bo znalazła sobie nowego nosiciela. Scott opowiada, że wszyscy członkowie Hellfire Clubu, jakich widzieli, byli tylko iluzjami i efektami psychicznego ataku, a przede wszystkim manifestacjami przełomowych wydarzeń z życia Emmy. W tej chwili Nova uśmiecha się, a Hisako leci krew z nosa, zaś Danger przenosi się do nowego ciała i szykuje do oderwania Orda od sufitu. Hank i Scott wspólnie ustalają, że Emma stała się ofiarą ataku Novy, ponieważ to właśnie ona zamknęła ją w syntetycznym glucie. Cassandra zaatakował ją w najczulszym punkcie i grając na poczuciu winy zmusiła, aby zaatakowała swoich towarzyszy. Nagle, Kitty wyrywa Scottowi pistolet i przystawia go do głowy Emmy krzycząc, że nie obchodzi ją to wszystko, a Frost musi zapłacić za to co jej zrobiła. W tej chwili transfer świadomości Novy jest już prawie ukończony i brakuje tylko jednego... Summers ostrzega Kitty, że Nova kieruje nią teraz przez umysł Frost, bo zależy jej na śmierci Emmy, która trzyma ją w więzieniu. Przekonuje ją, aby oddała mu broń, a następnie zwraca się do Emmy, aby spróbowała przeciwstawić się kontroli i zamknęła Novę z powrotem w więzieniu. Frost każe mu iść do diabła, a Nova niemal triumfuje, lecz dokładnie w tym momencie do sali wdzierają się Danger i Ord. Również w tym momencie, agentka Brandt wydaje rozkaz teleportowania wszystkich z Sali Ćwiczeń na pokład statku SWORD i ustawienia kursu na Breakworld.


Kiedy Hellion znajduje Blindfold na trawniku, ta stwierdza, że X-Men odeszli. Julian mówi, że to nie pierwszy raz, kiedy udają się w kosmos i na pewno wrócą, ale Blindfold jest pewna, że nie wszyscy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.