Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #76

Ultimate X-Men #76

Ultimate X-Men #76

"Cable" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Jakby mało było wstrząsów, które przyniosło ze sobą przybycie Cable'a z alternatywnej przyszłości, jego śladem przybywa kolejny podróżnik - Bishop. Twierdzi on, że przybył aresztować Cable'a. Za co? I tu tkwi prawdziwa niespodzianka!

Cytat

Bishop (do Profesora): "My name is Bishop-- I followed Cable here from the future. He came here to kill you. I came here to save your life."

Streszczenie

Wolverine stoi naprzeciwko mężczyzny, który wydaje się być nim samym z przyszłości. Człowiek nazywający siebie Cable atakuje Logana, zadając mu jednocześnie pytanie, czy wiadomo już kim jest matka Sabretootha oraz czy rozwiązał już tajemnicę swojej żony. Rosomak odpowiada milczeniem, lecz z wyrazu jego twarzy napastnik odczytuje, że trafił w czuły punkt. Wolverine rzuca się na przeciwnika, chcąc powstrzymać go przed wypełnieniem jego misji. Cable stwierdza, że gdyby Logan miał pojęcie jaka przyszłość go czeka, wówczas zrobił by wszystko, aby jej zapobiec. A to oznaczałoby głównie, że Charles Xavier musi umrzeć, ponieważ wkrótce okaże się on być odpowiedzialny za naprawdę podłe i podstępne uczynki. Rosomak nie ma jednak zamiaru pozwolić na zamordowanie swojego mentora. Widząc, że nie ma zbyt wielu szans w bezpośredniej walce z młodszą wersją siebie, Cable wykorzystuje podczas potyczki swoje elektroniczne "zabawki", m.in. paralizator, spod wpływu którego Loganowi udaje się jednak szybko uwolnić, a następnie mini-granaty, które przyczepiają się do klatki piersiowej Wolverine'a a eksplodując pozbawiają go przytomności.


Gdy ranny Cable opuszcza hangar w poszukiwaniu Profesora X, na drodze stają mu Rogue i Iceman, a dosłownie sekundę później zostaje on trafiony promieniem Scotta w plecy. Bobby otacza przeciwnika lodem, co jednak nie powstrzymuje go na długo. Mężczyzna uwalnia się przy pomocy kolejnej ze swoich zabawek, traktuje atakującego go Colossusa gazem, a zapędzony przez resztę grupy w ślepy zaułek ustawia na podłodze małe urządzenie, które aktywowane tworzy przezroczystą barierę pomiędzy nim a podążającymi za nim X-Men oraz Xavierem. Po stronie Cable'a znajduje się również nieprzytomna Jean Grey, którą mężczyzna zabiera jako zakładniczkę. Cyclops i Colossus próbują roztrzaskać barierę, jednak bezskutecznie. Cable tymczasem otwiera portal, za pomocą, którego przybył wcześniej do Instytutu i oznajmia, że jeśli Profesor chce odzyskać swoją studentkę całą i zdrową, będzie musiał zgłosić się po nią osobiście w wyznaczonym przez niego miejscu. Chwilę później napastnik i Marvel Girl znikają.


Nieco później. Storm odwiedza leżącą w izolatce Kitty, ranną podczas pojedynku z Cablem. Profesor X, kontaktując się telepatycznie z mieszkającym w pobliżu chirurgiem zdołał wcześniej przeprowadzić mały zabieg, jaki był konieczny, aby rana dziewczyny mogła zacząć się prawidłowo goić. Panna Pryde czuje się już fizycznie całkiem dobrze, jednak żali się przyjaciółce, że coraz trudniej jest się jej odnaleźć w Instytucie. Została studentką Xaviera, aby pomógł jej zdobyć kontrolę nad jej zdolnościami, a nie po to, aby używać ich w walce z różnymi szaleńcami, co ostatnio ma miejsce bardzo często. Teraz, kiedy nauczyła się już korzystać ze swoich mocy, nie jest pewna czy powinna nadal pozostać w Instytucie, którego od jakiegoś czasu zdecydowanie nie lubi i czuje się w tym miejscu coraz gorzej. Ororo wspomina koleżance o swojej sztuce, którą zaczęła pisać jeszcze gdy żył Hank McCoy. Kitty chętnie by ją przeczytała, jednak Storm chce najpierw wprowadzić kilka poprawek. Shadowcat ma nadzieję, że nie zajmie to Ororo zbyt wiele czasu, bowiem dziewczyna podjęła już decyzję i jak tylko X-Men odbiją Jean z rąk Cable'a, Kitty opuści Instytut.


Xavier próbuje przy pomocy Cerebro zlokalizować miejsce pobytu Marvel Girl, niestety nie jest w stanie natrafić na żaden ślad dziewczyny ani jej porywacza. Profesor przypuszcza, że Cable posiada jakieś urządzenie maskujące. Scott obawia się, że mógł on zrobić krzywdę jego dziewczynie, lecz Charles uspokaja go, mówiąc Cable'owi zależy, aby wymienić Marvel Girl na jego samego, dlatego nic jej raczej grozi. W tym czasie do izolatki zagląda Wolverine. Mężczyzna dokładnie obwąchuje pomieszczenie, starając się odnaleźć jakiś ślad, który naprowadziłby X-Men do Cable'a. Lecz jedyne co udaje mu się wyczuć to jego własny zapach. Wówczas naprzeciwko niego otwiera się kolejny portal, podobny do tego, którego używał Cable. Tym razem jednak wyłania się z niego ktoś inny - czarnoskóry mężczyzna pytający niecierpliwie właśnie o Cable'a. Nieznajomy ma bowiem nadzieję, że zdołał przybyć do Instytutu przed nim.


Storm i Cyclops naradzają się z Profesorem, co powinni dalej począć. Ororo zauważa, że prawie udało im się pokonać tajemniczego Cable'a, a następnym razem będą dużo lepiej przygotowani do walki. Jednak mimo wszystko nadal prawie nic o nim nie wiedzą. W tym momencie do pomieszczenia wchodzi Wolverine, niosąc nieprzytomnego mężczyznę i zapewniając, że on dostarczy im dużo więcej informacji na temat Cable'a. Gdy nieznajomy dochodzi do siebie, przedstawia się jako Bishop i wyjaśnia, iż przybył z przyszłości w pościgu za Cable'm, którego celem jest zabicie Xaviera. Bishop natomiast ma za zadania ocalić Profesora.


Gdzieś indziej. Do pomieszczenia, w którym przetrzymywana jest Jean Grey wchodzi Cable. Dziewczyna ma założoną na szyi obrożę blokującą jej mutacyjne moce. Marvel Girl zauważa, że jej porywacz jest ranny i zapewnia go, że X-Men wkrótce zjawią się, aby ją uwolnić a wówczas on nie będzie miał z nimi żadnych szans. Cable dziękuje dziewczynie za troskę i oświadcza, że następnym razem nie zmierzy się z X-Men samotnie. W tym momencie do Cable'a dołącza mały oddział, złożony z trzech mężczyzn i jednej kobiety...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #76 Ultimate X-Men #76

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.