Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #40

The Punisher (MAX) #40

The Punisher (MAX) #40

"Man Of Stone" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Gdzieś w górach Afganistanu Frank Castle i jego zbieranina najemników stawiają w końcu czoła generałowi Zakharovowi i jego oddziałowi.

Cytat

O'Brien: "I'd like to fuck you right here and now, you know that?"
Frank: "Everything in moderation."

Streszczenie

Robert Varick, autor książki opisującej zbrodnie wojenne generała Zakharova [Frank spotkał go w poprzednim numerze - przyp. DG], kończy swój żywot w hangarze w Kabulu. Jeden z ludzi Nikolaia wykańcza go przy użyciu maczety. Przed śmiercią Alexandrovich oznajmia pisarzowi, że czytał jego dzieło i że nie powinien był wracać do Afganistanu. Kapitan Dolnovich, który dokonał egzekucji, wyciera zakrwawione ostrze o kurtkę Rawlinsa. Cały czas ma nadzieję, że mężczyzna zrobi coś głupiego.

Podkładając w górach ładunki wybuchowe, O'Brien przybliża robiącemu to samo Punisherowi życiorys jej byłego męża. Ojciec Rawlinsa był agentem pracującym w Kairze w latach pięćdziesiątych. Natomiast jego matka to zwykła miejscowa dziewczyna. Gdy mężczyzna został przeniesiony, zabrał syna ze sobą do Teksasu. Krótko po tym, jak Kathryn wyszła za niego za mąż, zgodziła się towarzyszyć mu w misji odzyskania pewnej przesyłki. Skrzynie miały zawierać nowe Stingery [naprowadzane na podczerwień pociski ziemia-powietrze - przyp. DG], które rzekomo wpadły w ręce pakistańskich terrorystów. Okazało się jednak, że wewnątrz była heroina, za którą Rawlins postanowił nie płacić. Ostrzelany śmigłowiec nowożeńców miał kłopoty z utrzymaniem się w powietrzu. Mężczyzna wyrzucił więc z pokładu O'Brien, żeby zmniejszyć obciążenie. Potem uciekł z łupem. Kobieta miała szczęście, że wpadła do rzeki. Gdy wróciła do Ameryki, jej mąż przebywał w ukryciu. Czekała więc, aż się ujawni, żeby dokonać na nim zemsty. Punisher zauważa, że pociągają ją źli chłopcy. Kathryn tłumaczy, że żaden przeciętny facet nie zrozumie przez co ona i Frank przeszli. Castle stawia sprawę jasno. Nie ma zamiaru spoufalać się z towarzyszką. Już spłacił jej swój dług [powstrzymując Yorki'ego przed zabiciem jej w The Punisher (MAX) #38 - przyp. DG]. Gdy rozwiążą pewien wspólny problem, rozstaną się. O'Brien po cichu odpowiada, że to jej wystarczy.

Tropem Franka i Kathryn podążają dwa helikoptery wypełnione po brzegi rosyjskimi najemnikami. Siedzący na pokładzie jednego z nich Zakharov tłumaczy Dolnovichowi, że Castle jest mu potrzebny żywy. Generał chce zarejestrować jego przyznanie się do dokonania masakry w bazie rakietowej w Suhdeku [The Punisher (MAX) #14-18 - przyp. DG]. Rozmowę przerywa jeden z pilotów, który dostrzegł zaparkowany w pobliżu gór brytyjski samochód terenowy. Alexandrovich rozkazuje zniszczyć pojazd. Następnie poruszona zostaje kwestia Rawlinsa. Zakharov mówi, że więzień zna zarówno Kathryn, jak i Franka - może się przydać podczas walki. Generała nie obchodzi, co się z nim stanie później.

W końcu pasażerowie śmigłowców nawiązują kontakt wzrokowy z Punisherem. Widzą go na otwartej przestrzeni, samotnie zmierzającego w stronę gór. Podczas gdy jeden helikopter trzyma się blisko niego, drugi odcina mu drogę i ląduje przy wzniesieniach terenu. Ze środka wybiegają najemnicy. Mimo to Castle ciągle biegnie prosto na nich. Wtedy z ukrycia wychodzi uzbrojona w Stingera Kathryn i precyzyjnym strzałem niszczy jedną z maszyn. Frank natomiast otwiera ogień do zdezorientowanych żołnierzy. Po chwili dołącza do niego O'Brien i razem eliminują kolejnych adwersarzy. Zdesperowani Rosjanie wycofują się w góry. Wtedy Punisher detonuje podłożone tam wcześniej ładunki wybuchowe. Siedzący na pokładzie ocalałego śmigłowca Zakharov nawiązuje z nim kontakt radiowy. Żąda, aby jutro o zachodzie słońca Castle pojawił się samotnie i bez broni w oddalonym o dziewięć kilometrów miasteczku Hazar. W przeciwnym razie generał zmiecie osadę z powierzchni ziemi, a Frank będzie miał na sumieniu życia czterystu niewinnych ludzi. Następnie helikopter ostatni raz przelatuje tuż nad Amerykanami. Ukazując im zaczepioną do maszyny bombę lotniczą MOAB [Mother Of All Bombs; olbrzymia, ważąca prawie dziesięć ton i mająca dziewięć metrów długości bomba burząca - przyp. DG], Zakharov daje Punisherowi do zrozumienia, że nie żartuje. Castle rusza więc w drogę.

Następnego dnia stawia się w umówionym miejscu i podnosi ręce do góry.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.