Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #5

Ghost Rider vol. 5 #5

Ghost Rider vol. 5 #5

"The Day Johnny Came Home"

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja pierwszej historii, opowiadającej o ucieczce Johnny'ego Blaze z piekła. Tym razem gość specjalny - Szatan, zaproponuje mu odzyskanie dawnego życia. Oczywiście nie za darmo. Co zrobi Johnny?

Cytat

Lucifer: "You know, Johnny, you and I aren't all that different, really. I mean, other than the fact I'm, y'know, 'The Devil', and you're..." [Ghost Rider mu przerywa]

Streszczenie

Dwa radiowozy ścigają grupkę wyglądających jak demony motocyklistów, którzy dopiero co zamordowali dziewiętnaście osób. Nagle nad jednym z wozów policyjnych przejeżdża Ghost Rider i za pomocą swojego łańcucha dekapituje wszystkich diabelnych motocyklistów poza jednym. Ten ogłasza, że chce pokazać coś Johnny'emu i zaczyna uciekać. Blaze ściga go przez las aż trafia do Quentin Carnival.

Jeżdżąc między opuszczonymi namiotami i atrakcjami miasteczka, Johnny wspomina, jak za młodu mieszkał tu razem z ojcem, kaskaderem Bartonem Blazem, i resztą rodziny, i jak Barton zginął podczas wykonywania jednej ze sztuczek. Wkrótce później jego matka zniknęła wraz jego rodzeństwem, a on sam został przygarnięty przez innego kaskadera, Craiga "Crasha" Simpsona. Wtedy zaczął też się spotykać z jego córką, Roxanne. Za ich dobroć odpłacił się, powodując śmierć matki Roxanne i wysyłając Crasha do Piekła.

Przed Blazem znowu pojawia się Lucifer, stwierdzając, że to Roxanne powinna przepraszać jego, bo w końcu gdyby nie ona, Johnny nie byłby obecnie w tej sytuacji. Gdy Rider rusza w jego stronę, diabeł znika, a motocyklista staje przed swoją przyczepą, w której żył z Roxanne i ich dziećmi, gdy skończył z Duchem Zemsty. Wspomina, jak za młodu, podczas spacerowania po miasteczku, pewnej nocy spotkał innych jego mieszkańców uprawiających okultystyczną rytuały. Przyłączył się do nich, a gdy niedługo później u jego przybranego ojca, Crasha, zdiagnozowano raka, sięgnął po magię i oddał swoją duszę za zdrowie Simpsona. Nie na wiele się to jednak zdało, gdyż wkrótce Crash zginął podczas próby bicia rekordu w skoku na motocyklu. Tamtej nocy Diabeł przyszedł po jego duszę, ale Roxanne go uratowała. Szatan jednak nie zrezygnował i zamiast zabrać Johnny'ego do Piekła, umieścił odrobinę Piekła w Johnnym, zamieniając go w Ghost Ridera. A on pozwolił na to ze strachu przed utratą kolejnego ojca.

W tej chwili Lucifer staje przed Blazem stwierdzając, że doskonale go rozumie – w końcu są tacy podobni. Rider przerywa jego wypowiedź w krytycznym momencie [patrz cytat numeru - przyp. S_O] stwierdzając, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Diabeł zaczyna więc narzekać na jego nawyk przerywania, dodając, że nie zamierzał go okłamywać. Prawdziwe położenie Johnny'ego jest bowiem bardziej zakręcone, niż cokolwiek, co byłby w stanie wymyślić, a najlepsze jest to, że Rider nie widzi odpowiedzi na to wszystko, choć ma ją praktycznie przed nosem. Blaze odpiera, że widzi jedynie zemstę, po czym wywołuje gigantyczną eksplozję ognia piekielnego, która pochłania wszystko w okolicy.

Następnego ranka grupa policjantów przygląda się epicentrum wybuchu. Jeden z nich znajduje w ziemi książkę, która jako jedyna pozostała nienaruszona – egzemplarz Biblii.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #5 Ghost Rider vol. 5 #5 Ghost Rider vol. 5 #5 Ghost Rider vol. 5 #5 Ghost Rider vol. 5 #5 Ghost Rider vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.