Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #26

New Avengers #26

New Avengers #26

"The Ballad of Clint Barton and Wanda Maximoff"

Postacie
Zapowiedź

Nareszcie nadchodzi odpowiedĽ na pytanie, które odbijały się echem w świecie Marvela przez cały zeszły rok: co się stało z Clintem Burtonem i Wandą Maximoff po zakończeniu House of M? Gościnnie występuje Dr Strange.

Cytat

dr Strange: "[...] Revenge is another thing entirely."

Streszczenie

Miasto Nowy Jork, kilka miesięcy wcześniej. Nieprzytomny Hawkeye leży w zaspie wśród drzew. Po chwili podnosi się i spogląda na rozpościerające się przed nim miasto. Powoli rusza w jego kierunku. Stojąc przed zdewastowaną posiadłością Avengers zdejmuje maskę i przeskakuje główną bramę. Już w środku znajduje strzępy gazet podające wiadomość o jego śmierci. Clint podrzuca do góry rzeczony artykuł wraz ze swoim kostiumem i kilkoma błyskawicznymi pociągnięciami cięciwy przytwierdza obie te rzeczy strzałami do ściany.

Już w cywilu udaje się do domu doktora Strange'a, który nie kryje swego zaskoczenia odwiedzinami niespodziewanego i w dodatku rzekomo martwego gościa. Po dokładnych oględzinach Bartona Strange nie ma już jednak żadnych wątpliwości. Hawkeye jest jak najbardziej żywy i w dodatku może pochwalić się doskonałą kondycją fizyczną. Z psychiką nie jest już jednak tak dobrze, gdyż przed przyjściem tutaj przeczytał o wydarzeniach, które go ominęły w trakcie jego nieobecności na tym świecie. Najbardziej szokujący jest dla niego fakt, że Wanda zabiła go aż dwukrotnie. Niemniej nurtującym pytaniem, które obecnie dręczy Bartona, jest aktualne miejsce pobytu Maximoff. Jednak na to pytanie dr Strange nie potrafi udzielić Clintowi odpowiedzi. Na koniec rozmowy czarodziej pyta Hawkeye'a, czy może już poinformować Avengers o cudownym zmartwychwstaniu ich członka. Ten jednak każe mu jeszcze poczekać z tym obwieszczeniem. Nie czuje się na razie gotowy na takie spotkanie. Stało się z nim coś dziwnego i jakoś musi poradzić sobie z tym faktem. Bardzo pomogłaby mu rozmowa z Wandą, którą tym samym postanawia odszukać. Dr Strange stanowczo jednak odradza Bartonowi to posunięcie, ten jednak nie daje za wygraną. Najpierw swe kroki zamierza skierować do Genoshy, gdyż uważa, że tam znalezienie dziewczyny jest najbardziej prawdopodobne. Przynajmniej tam widział ją po raz ostatni. W przypadku niepowodzenia kolejnym celem jego podróży będzie…


Góra Wundagore. Na jednej z uliczek miasteczka mały chłopiec wyrywa torebkę kobiecie spacerującej wśród straganów. Z pomocą przychodzi jej Hawkeye, który zatrzymuje złodziejaszka i odbiera skradzioną własność. Zwracając ją stwierdza ku swemu niezmiernemu zaskoczeniu, że właścicielka jest niezwykle podobną do poszukiwanej przez niego Wandy Maximoff. Szok spowodowany tym spotkaniem sprawia, że Clint pada na ulicy bez przytomności.


Hawkeye budzi się nagi w obcym łóżku w obcym mieszkaniu. Przed nim rozparta na krześle siedzi Wanda. Ta informuje go, że zemdlał, i że przyprowadziła go do swojego domu. Prosi też Clinta o możliwie ciche zachowanie, gdyż jej ciotka Agatha śpi w sąsiednim pokoju. Po krótkiej rozmowie Hawkeye orientuje się, że dziewczyna niczego nie pamięta i w ogóle nie zdaje sobie sprawy ani ze swego pochodzeniu, ani tym bardziej z tego, co zrobiła. Na jej pytanie o przyczyny jego obecności tutaj Barton odpowiada, że przybył tu na poszukiwanie swej przyjaciółki i by uzyskać odpowiedź na dręczące go wątpliwości. Ostrzegano go, że mu się to nie uda, jednak dopiero teraz ma tego całkowitą pewność. Wanda radzi mu, by nie zaprzątał sobie głowy sprawami, które znalazły już swoje rozwiązanie. Po tych słowach oboje spoglądają na siebie i zaczynają się całować, by ostatecznie wylądować w łóżku.


Następnego dnia rano Clint siada na brzegu łóżka, w którym śpi Wanda. Zaintrygowany słowami dziewczyny o śpiącej cioci podchodzi do drzwi sąsiedniego pokoju, jednak tuż przed ich otwarciem zatrzymuje się i przypomina sobie słowa dr Strange'a, który mówił, że jeśli jakimś cudem uda mu się odnaleźć Wandę wątpliwe, by poprawiło to jego sytuację. Natomiast istnieje duże ryzyko, że spotkanie to mogłoby tą sytuację znacznie pogorszyć. Clint odchodzi od drzwi, po czy po raz ostatni spogląda na śpiącą Wandę, ubiera się i opuszcza jej dom.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #26 New Avengers #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.