Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #34

Cable & Deadpool #34

Cable & Deadpool #34

"Falling Into Place"

Postacie
Zapowiedź

Cable musi ponownie zmierzyć się z Six Pack, ale tym razem o zwycięstwie może zadecydować obecność w grupie pewnej osoby. Czy Nathan zaryzykuje zrujnowanie całego kraju, aby otworzyć sobie drogę do dominacji nad światem?

Cytat

Domino i Bridge: "Shut up!"
Deadpool: "God knows I have tried. Just ask him. 'Cause if you don't drop the load, you'll be seeing him in a second."

Streszczenie

Domino wspomina pewne wydarzenie sprzed dwudziestu lat, kiedy to razem z Cablem walczyli w Afganistanie przeciwko Sowietom, po stronie Talików. Tak samo jak wtedy, teraz również nie jest pewna, czy stoi po właściwej stronie, bo przed chwilą Cable padł nieprzytomny u jej stóp po tym, jak został postrzelony w głowę przez Deadpoola. Ponieważ Bridge nie reaguje, przypomina mu, że zadaniem Six Pack było przygotować sabotaż i skompromitować rządy Summersa, a nie zabić go. Dopiero kiedy celuje do Wilsona i bójka wisi w powietrzu, generał wtrąca się i przypomina obojgu, gdzie ich miejsce. Wysyła Dom z wiadomością do Hammera, a reszcie każe rozmieścić pozostałe ładunki. Domino wykonuje rozkaz, chociaż dobrze wie, że wszyscy są w ciągłej łączności i Bridge po prostu chce ją trzymać z daleka od Deadpoola. Tymczasem, Wilsona rusza sumienie i stwierdza, że nie powinni zostawiać Nathana w ściekach. Wynoszą go więc na ulicę, po czym cała grupa ładuje się do pojazdu i oddala.


Mija kilka chwil, nim Nathan zostanie zauważony przez przypadkowych przechodniów, którzy zbierają się wokół niego, dyskutując, czy jeszcze żyje i czy powinni zabrać go do lekarza, czy może do mechanika. Nagle, słychać wybuch i całe miasto tonie w ciemnościach. Tymczasem, w cybernetycznym oku Cable'a pojawia się projekcja z jego wspomnień - Domino z czasów Afganistanu.


Ta sama projekcja dociera na Providence, całkowicie blokując cyber-łącze Black Boxa. Widząc obraz Domino, Irene jest jednocześnie zaniepokojona i zazdrosna.


Kiedy przechodnie decydują się w końcu zabrać Nathana do szpitala, Six Pack wyjeżdżają już z miasta. Bridge próbuje złagodzić atmosferę kilkoma złotymi myślami w wojskowym stylu, ale nie zmienia to faktu, że Deadpool i Anakonda ciągle kłócą się o muzykę. Domino milcząc spogląda w okno.


Na ekranach w centrum dowodzenia Providence pojawiają się nagle plany sieci energetycznej stolicy Rumekistanu, wymieszane ze wspomnieniami, co prowadzi Black Boxa do wniosku, że Cable odzyskuje przytomność, albo reaguje instynktownie. Irene tymczasem ogląda wiadomości, w których winą za awarię elektryczności w całym kraju obarcza się niestabilną przyszłościową technologię Cable'a. Jedynym wyjściem wydaje się w tej sytuacji znalezienie sposobu na naprawę awarii i przekazanie danych Nathanowi z nadzieją, że zadziała podświadomie i coś z tym zrobi.


Kiedy tłum ludzi dostarcza Summersa na szpitalny parking, natychmiast zjawiają się lekarze ze sprzętem do reanimacji. Oględziny rany na głowie zdradzają, że bioniczne fragmenty naprawiają się same, ale lekarze nie potrafią nic więcej powiedzieć. Nagle tarcza grawimetryczna uruchamia się samodzielnie i zaczyna rozpościerać energetyczne macki, które szukają znajdujących się w pobliżu generatorów, a jednocześnie podążają wzdłuż sieci elektrycznej, zwierając przerwane przewody. Black Box natychmiast zauważa ten wzrost aktywności, ale stwierdza, że nie jest to świadome działanie, bo wciąż nie ma kontaktu z Nathanem. Członkowie Six Pack natomiast stwierdzają ze zdziwieniem, że miasto za ich plecami odzyskuje zasilanie. Tylko Dimono uśmiecha się, bo wie, czyja to zasługa. W tym samym momencie, pod wpływem impulsu elektrycznego, Nathan odzyskuje przytomność i uspokaja zgromadzonych ludzi.


Hammer zatrzymuje pojazd i stwierdza, że fizycznie niemożliwe jest, aby sieć elektryczna działała w takim stanie - chyba, żeby Cable był do tego przygotowany. W tej chwili, sam wywołany zawisa w powietrzu przed nimi i stwierdza z sarkazmem, że aby rozgryźć tak skomplikowany plan musiałby czytać w myślach, albo co najmniej przewidywać przyszłość. Bridge wydaje rozkaz ataku, ale Nathan bez problemu odbija pociski, po czym rozkłada ich pojazd na czynniki pierwsze. Następnie unosi Deadpoola i zbliża do siebie, a gdy ten spodziewa się kolejnej pouczającej gadki, ale tym razem Nate zostawia przemyślenia jemu i każe wynosić się z jego kraju, a nawet pomaga mu w tym, wyrzucając za granicę. Pozostałych ostrzega, że nie będzie tak wyrozumiały - chyba, żeby ktoś zgodził się pomóc mu posprzątać ten bałagan. Domino już wie, że ta uwaga skierowana jest do niej.


Następnego dnia, telewizja podaje wiadomości o publicznym oskarżeniu przez Cable'a Stanów Zjednoczonych o próbę destabilizacji jego rządów i skompromitowania jego osoby na arenie międzynarodowej. Jako dowód służy materiał z aresztowania członków Six Pack, informacja o zamachu na Providence przeprowadzonym przez Deadpoola oraz wypowiedź Domino, w której przyznaje się do udziału w operacji i stwierdza, że pragnie naprawić swoje błędy.


Te same wiadomości ogląda Deadpool w swoim mieszkanku. Stwierdza, że jeśli Nate zamierza go ukarać za przyłączenie się do jego przeciwników mówiąc o tym w wiadomościach, to się grubo pomylił. Przez chwilę zdaje mu się, że widzi w telewizorze jakąś postać, ale po chwili wszystko wraca do normy, czyli do konferencji z udziałem Domino.


Irene wyłącza wiadomości, spoglądając na monitor śledzący ruchy Nathana. Właśnie wchodzi on do pokoju Domino, aby podziękować jej za pomoc i poparcie, a ona odwraca się nagle i całuje go. Irene wyłącza monitor i stwierdza, że wszystko jest jak dawniej, a w oku kręci jej się pojedyncza łza.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Cable & Deadpool #34 Cable & Deadpool #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.