Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #13

New Excalibur #13

New Excalibur #13

"Unredeemed" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Czy człowiek może się zmienić? Tak naprawdę zmienić? Juggernaut z pewnością próbował i bardzo się starał zostać bohaterem, ale czasami jakiś wewnętrzny głos próbuje nakłonić go do dawnego stylu życia. Chyba pora stawić czoła temu głosowi.

Cytat

Piledriver: "Guess he's gotta change the "un" from "unstoppable" Juggernaut to "very", huh?"

Streszczenie

Cain dostaje właśnie baty, po czym upada pod ciosami łomu Wreckera, bowiem natknął się na Wrecking Crew. Wrecker zdziwiony jest, iż tak łatwo udało mu się powalić Juggernauta. Thunderball przypomina, iż Cain nie jest już po ich stronie, zaś cała grupa staje nad nim i zaczyna się wyśmiewać. Wspominają, iż niegdyś był sam w stanie pokonać Spider-Mana. Wrecker ucisza śmiechy, mówiąc, iż wszyscy złoczyńcy zastanawiają się co stało się z Cainem. Być może przechodzi jakiś kryzys, bądź ktoś kontroluje jego umysł, gdyż inaczej nie uda się wytłumaczyć faktu, iż zdradził Czarnego Toma. Wrecker proponuje, aby dołączył do nich i pomógł im niszczeniu miasta. Cain odpowiada na to zadając mu cios w brzuch. Wrecker poleca grupie, aby dokończyła dzieła, i tym razem nie zadawała słabych ciosów. Chwilę później Cain pada pod gradem uderzeń, a wreszcie Piledriver przywala go samochodem. Wówczas Wrecking Crew otrzymuje serię pocisków energetycznych wystrzelonych przez Wisdoma i Dazzler. Przybyli New Excalibur. Brian wydaje rozkazy, które natychmiast kwestionuje Wisdom, po czym obaj zaczynają kłócić się o to, kto dowodzi grupą. Sage nie udaje się ich rozdzielić, przestają dopiero gdy atakuje ich Buldozer i musi im stawić czoła. Sage poleca wyeliminować Wreckera, którego łom jest źródłem mocy całej grupy, lecz atakuje ją Piledriver. Zauważa, iż tak naprawdę to ona dowodzi New Excalibur, lecz Sage powala go kopniakiem wiedząc, iż nikt tego nie zauważył. Dane walczy z Wreckerem, który jest zdziwiony, iż Black Knight dołączył do Excalibur. Dane stwierdza, iż technicznie nie dołączył do żadnej grupy. W miedzy czasie Dazzler, Nocturne i Wisdom powalają Thunderballa. Wrecker staje naprzeciw całej grupy, lecz wówczas spada nań samochód, który zdjął z siebie Juggernaut. Cain posnosi się z ziemi, zwracając się do zaniepokojonej Tj imieniem Alison. Nocturne smutnieje, zaś w głowie Caina rozlega się głos, mówiący iz po takiej pomyłce nie może liczyć już na nic z jej strony. Głos jest nieustępliwy, i stwierdza że w dawnych czasach sam mógłby dać radę Wrecking Crew, teraz zaś potrzebował pomocy. Stracił moc i jest nikim, co widzą jego towarzysze. Cain odchodzi mówiąc swym zaniepokojonym jego stanem towarzyszom, iż jest Juggernautem, lecz głos w jego głowie prostuje, iż był nim niegdyś.


Cain udaje się do więzienia, odwiedzić Czarnego Toma. Mówi Cassidy'emu iż nie chciał tu przychodzić. Mówi, iż wybaczył mu w końcu zabicie Sammy'ego, co zajęło mu trochę czasu [X-Men #162]. Tom przyznaje, iż zabicie dziecka śni mu się po nocach do tej pory, zaś on także nie może się z tym faktem uporać. Wie jednak, iż Cain przybył tak naprawdę, po co innego. Znowu staje się słabszy i słyszy głosy. Zastanawia się czy to wszystko było tego warte. Tom oznajmia, iż nie może mu pomóc, bowiem nie wie czy istnieje coś takiego jak odkupienie. On sam nigdy nie odkupi swych win. Pyta czy New Excalibur wiedzą o wszystkim, co uczynił, zaś Cain spuszcza głowę. Tom życzy mu powodzenia. Gdy Juggernaut opuszcza więzienie, głos w jego głowie rozlega się po raz kolejny. Mówi, iż jest tylko jedno rozwiązanie tej sytuacji.


Sage udaje się wreszcie zlokalizować Caina. Jest w Korei, zmierza do Świątyni Cyttoraka. Nikt nie wie, że czeka tam na niego grupa uzbrojonych postaci.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #13 New Excalibur #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.