Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #32

New X-Men vol. 2 #32

New X-Men vol. 2 #32

"Whatever happened to Wither?"

Postacie
Zapowiedź

Wiemy, że New X-Men przeszli ostatnio przez piekło, ale pora zadać sobie pytanie, co w tym czasie porabiał Kevin Ford. Na pewno nie miał łatwo, skoro zainteresowała się nim Selene.

Cytat

Anole: "You never call me by my last name."
Rockslide: "Because your last name is "Borkowski". Lame!"

Streszczenie

W piękny, słoneczny poranek, do pokoju Withera wchodzi Laurie Collins. Wallflower budzi Kevina i po wyznaniu mu miłości całuje. Gdy tylko ich wargi się stykają, ciało dziewczynki zaczyna gnić i rozkładać się na oczach ukochanego. Wtedy Wither zrywa się cały spocony, z krzykiem na ustach. To był tylko zły sen, koszmar, jeden z wielu. Jak co noc, dręczą go wyrzuty sumienia i przekleństwo własnej mocy. Tygodnie temu uciekł z instytutu, aby nie narażać innych uczniów. Teraz mieszka w jednej z opuszczonych ruder, w Dystrykcie X, dawniej tętniącym życiem Mutant Town, dziś zapuszczonym pustkowiu. Towarzyszy mu stara, pomarszczona kobieta, jego jedyna przyjaciółka na te ciężkie czasy.


Instytut Xaviera, w gabinecie dyrektorki. Mercury chce się czegoś dowiedzieć o obecnej sytuacji Kevina, próbuje nawet przekonać Frost, aby ta siłą go tu ściągnęła. Emma odpowiada jej, że nie może tego zrobić, ponieważ Wither tego nie chce, ale wynajęła kogoś, kto czuwa nad jego bezpieczeństwem. Cessily wcale to nie uspokaja. Wtedy Frost przerywa tą dyskusję, spodziewany przez nią gość właśnie przybył do instytutu. Na zewnątrz, Cyclops i Rogue wyszli przywitać Lucinde Guthrie, która przyjechała, aby po raz ostatni pożegnać się ze zmarłym synem, Icarusem. Tymczasem, w jednym z pokoi w akademiku, David i Noriko rozmawiają z niedawno obudzonym z letargu Joshem. Elixir ma się już dobrze i na nowo ma złoty kolor skóry. Pozostała mu tylko czarna plama przemieszczająca się poza kontrolą po jego ciele i pozostawiająca po sobie niemiłe odczucia.


District X. Kevin spaceruje po mieście ze swoją niedawno poznaną towarzyszką niedoli. Z dachu obserwują ich Madrox i Rahne. Multiple Man zastanawia się, dlaczego Wolfsbane posłusznie wykonuje polecenia Frost i co jakiś czas z ukrycia dogląda czy temu chłopakowi nic się nie stało. Zaczyna nawet podejrzewać, że Emma ma coś na nią, jakiegoś haka. Rahne od razu po głowie przebiegła myśl, gdy została przyłapana na romansie z jednym z uczniów, Elixirem, ale nie dała tego po sobie poznać i wytłumaczyła się wrodzoną troską o losy dzieciaków z instytutu. W końcu tyle przeszły ostatnio. Tymczasem, Kevin wraz ze starą kobietą przysiedli w parku. Otaczają ich bawiący się ludzie i zwierzęta, lecz jedyne, co dookoła widzi Wither, to śmierć i pomór. Kobieta zauważywszy nieopodal policję chce uciekać. W ciągu ostatnich trzech tygodni zabito w okolicy 19 osób. Wszystkie ciała były na wpół zgnite i rozłożone. Przerażona kobieta z nieznanych powodów twierdzi, że policja obwini za to właśnie ją i wkrótce po nią przyjdzie. Kevin zapewnia ją, że tak się nie stanie, nie dopuści do tego.


Instytut Xaviera. Julian z przemęczenia śpi już 34 godziny w swoim pokoju. Przy jego łóżku siedzi przyczajona Laura i bacznie mu się przygląda. Hellion, przerzucając się z boku na bok, zauważył rozmazaną kobiecą postać i myśląc, że to Sofia wymówił jej imię. Lecz gdy otworzył szerzej oczy nikogo już nie było, więc poszedł z powrotem spać. Na korytarzu Rockslide po raz kolejny przechwala się przed innymi uczniami. Wciąż napomina o tym, jak to New X-Men pokonali Nimroda, a on zmartwychwstał. Towarzysząca mu, zażenowana jego postępowaniem Sooraya wypatrzyła Lucinde Guthrie i Rogue prowadzącą ją do pokoju Icarusa. Dust podbiegła do nich i ze łzami w oczach zaczęła prosić matkę Jay'a o wybaczenie obwiniając siebie za śmierć jej syna.


District X. Kevin zrywa się w nocy, miał kolejny koszmar o śmierci i zniszczeniu. Jego krzyki obudziły stara kobietę. Ona pyta się Withera, co go tak naprawdę przeraża. To co widzi w swoich snach, czy to, że on lubi ten widok i uczucie jakie temu towarzyszy. Kobieta przekonuje, że jego moc to nie przekleństwo, tylko dar i że Kevin zazna spokoju tylko wtedy, gdy zaakceptuje swoją prawdziwą naturę. Chłopak zarzeka się, że już nigdy nie użyje swoich zdolności. Wówczas kobieta pyta się go, czy nie użyłby ich nawet gdyby jej życie od tego zależało, czy nie użyłby ich, żeby pomścić śmierć swoich przyjaciół. To ostatnie stwierdzenie wyraźnie poruszyło Withera, chce wiedzieć, co ona miała przez to na myśli. Kobieta w końcu opowiedziała mu o swoich mocach, o swojej jedności ze Śmiercią. Czuła jak dusze jego przyjaciół odchodziły w straszliwych męczarniach, jak ludzie ich zabijali.


Instytut Xaviera. W swoim pokoju, Mercury szykuje się do uroczystości żałobnych. Na łóżku leży już przygotowana czarna suknia. Dość często ostatnio używana, zbyt często. Wtedy nagle ktoś dzwoni. To Kevin dopytujący się czy to, co przed chwilą usłyszał jest prawdą. Zaskoczona Cessily nie wie co odpowiedzieć, jąka się i zaczyna płakać. To wystarczy Witherowi za odpowiedź, a więc to wszystko prawda. Chłopak ze smutku oraz złości wpada w szał i kończy tą i tak krótką rozmowę telefoniczną.


W tym samym czasie, do kryjówki Withera wpada policja. Przyszli po starą kobietę. Ta siedzi skulona w kącie, ale gdy tylko funkcjonariusze do niej podchodzą kobieta zabija ich samym dotykiem powodując kompletne rozłożenie się ich ciał. Dwóch pozostałych przy życiu policjantów, po takim widoku, nie waha się i otwiera do niej ogień. Na to akurat wchodzi Kevin i widząc przyjaciółkę w niebezpieczeństwie instynktownie, bez mrugnięcia okiem i jakichkolwiek skrupułów pozbawia strzelających życia. Kiedy zgnite ciała obydwóch policjantów opadają bezwładnie na ziemię, Wither zreflektował się i zrozumiał co zrobił. Wtedy przed chwilą zastrzelona kobieta powstaje z martwych i na jego oczach przeistacza się w piękną, młodą i wyzywająco ubraną mutantkę, Selene. Według niej Kevin i ona są tacy sami, są czystym złem, są mordercami. W zamian za posłuszeństwo, kobieta oferuje mu to czego Wither zawsze pragnął, zwykłego dotyku i bliskości drugiej osoby. Poczym na potwierdzenie swoich słów całuje go. Wówczas oszołomiony chłopak zgadza się na wszystko.


Instytut Xaviera. Lucinda Guthrie wspomina swojego zmarłego syna. Nikogo nie obwinia za jego śmierć. Zarówno ona, jak i Jay oraz reszta jej dzieci, wszyscy wierzyli w sen Xaviera, o pokojowej koegzystencji ludzi oraz mutantów i dalej wierzą, że któregoś dnia to się ziści, a słuchający jej teraz uczniowie będą mieli w to swój znaczący wkład. Poczym wszyscy udają się do ogrodu pamięci, gdzie odbywają się żałobne uroczystości. Shadowcat wygłasza wzruszające przemówienie, wspomina poległych i obiecuje, że nigdy się o nich nie zapomni. Na pogrzebie, oprócz X-Menów i uczniów, pojawiła się też Ms. Marvel, której Frost ostatnio robiła wyrzuty, że nie interesuje się już tym, co dzieje się z innymi mutantami.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #32 New X-Men vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.