Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #193

X-Men #193

X-Men #193

"The Supernovas" part 6

Postacie
Zapowiedź

X-Men vs. The Children w ostatecznej bitwie! A kiedy opadnie bitewny kurz nad Instytutem Xaviera, Rogue musi podjąć decyzję, która zdecyduje o losie jej grupy.

Cytat

Beast: "How does a dead man walk?"

Streszczenie

Hank bada ciało denata znalezionego wcześniej tego samego dnia przy bramie szkoły. Wstępne oględziny wykazały, że zmarł on siedem dni temu. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że martwy mężczyzna spacerował sobie spokojnie po terenie przyległym do instytutu? Jeszcze bardziej intrygujący wydaje się być właśnie odkryty przez McCoy'a fakt, iż coś rozwija się w obu hemisferach mózgu denata. Struktury znaleziska Beast nie potrafi przyrównać do niczego, co kiedykolwiek widział w swoim życiu. Dalsze oględziny zostają przerwane przez Scotta, który wzywa Hanka do siebie.


Przed szkołą Cyclops i Emma zastanawiają się jak zareagować na niespodziewaną wizytę Children of The Vault, którzy zaparkowali swój statek tuż nad ich posiadłością. Na rozkaz Summersa sentinele z ONE startują w kierunku Konkwiskadora na mały rekonesans, który jednak kończy się niepowodzeniem, gdyż statek chroniony jest przez pole siłowe.

Na jego pokładzie tymczasem Sangre informuje Rogue i jej X-Men o zagładzie, która ich czeka. Jest to niezbędne, gdyż według wszelkich założeń Children of Tha Vault mieli zostać wybudzeni jedynie w przypadku globalnej katastrofy, w wyniku której zostałoby wymazane istnienie wszelkich żywych istot. Nieszczęśliwie się złożyło, że energia uwolniona w trakcie M-Day przerwała ich sen znacznie wcześniej. Celem Children of The Vault było zasiedlenie Ziemi, co też mają zamiar uczynić, a do czego niezbędne jest wyeliminowanie każdej żyjącej istoty na tej planecie. Jednak Rogue nie bierze sobie zbytnio do serca tych zapowiedzi i po raz ostatni rozkazuje Children of The Vault poddać się. Odpowiedź jest z góry łatwa do przewidzenia. Sangre rozkazuje Serafinie zniszczyć posiadłość X-Men wraz z otaczającym ją terenem. Jednak ku swemu zaskoczeniu jej uderzenie zamiast w szkołę trafia w ich własny statek. Rogue udało się oszukać Sangre i jego kompanów, pora więc na jej odpowiedź. Na pierwszy ogień idzie Mystique, a w ślad za nią do ataku przystępują pozostali mutanci. Wypunktowanego przez Seradinę Creeda nieoczekiwanie ratuje Sam Guthrie. Niespodziewane pojawienie się Icemana, który jednak nie zginął z rąk Fuego, jak również przybycie Logana, którego w typowy dla siebie sposób dorzucił tu Colossus, dodatkowo wzmacniają skład, który osiąga w tym pojedynku znaczną przewagę. W akcie desperacji Sangre kieruje statek wprost na szkołę. Zderzenia udaje się jednak uniknąć dzięki wspólnemu wysiłkowi Cannonaballa i sentineli z ONE, którzy zmieniają tor lotu pojazdu.


Wewnątrz tymczasem Serafina znajduje Sangre na kapitańskim mostku i ku zaskoczeniu swego lidera oddaje w jego kierunku kilka strzałów z pistoletu. Ten orientuje się, że Serafina to nie Serafina. Mystique wraca teraz do swojej właściwej postaci. Sangre natomiast nic sobie nie robi z jej ataku, gdyż kilka ołowianych kul nie jest w stanie wyrządzić mu żadnej krzywdy. Dziewczyna uświadamia go, że pociski, które właśnie znajdują się w ciele Sangre, są z termitu. Zamieniają one wodę w wodór, dopóki ten nie wybuchnie. Mystique w pośpiechu opuszcza teraz statek i rozkazuje pozostałym X-Men uczynić to samo. Za chwilę konstrukcją wstrząsa eksplozja. Natomiast spadającą Mystique przed zderzeniem z ziemią ratuje Iceman, który łapie ją w locie i łagodnie zjeżdża na swojej lodowej zjeżdżalni wprost na teraz szkoły.


Później X-men pozwalają sobie na odrobinę relaksu i odpoczynku po zwycięskiej walce. Scott ma już pewność, że Rogue doskonale poradzi sobie prowadząc własny zespół, wita ją więc ponownie w szkole. Ta jednak studzi jego entuzjazm oznajmiając, że jej drużyna nie zostaje w instytucie. Przyszli tu tylko spakować swoje rzeczy i opuszczają szkołę.

Epilog. Dżungle Ekwadoru. Sangre nie żyje. Udało mu się jednak wcześniej przewidzieć taką ewentualność. Zniszczony Konkwiskador zabrał ze sobą tajemnicę istnienia Children of The Vault, dlatego też nikt nie wie o ich obecności tutaj, nikt nie będzie ich tu szukał przekonany, że wszyscy zginęli. Mając tą pewność Children of The Vault mogą bezpiecznie kontynuować swój plan. Gdy już będą gotowi powrócą, ale w taki sposób, że nikt nie będzie nawet o tym wiedział.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #193 X-Men #193

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.