Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #19

Astonishing X-Men vol. 3 #19

Astonishing X-Men vol. 3 #19

"Unstoppable" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Wydarzenia z poprzedniej historii doprowadziły do decyzji by X-Men opuścili Ziemię i zajęli się zagrożeniem ze strony Breakworld. Ta nowa seria wydarzeń sprawi, że staną się niepowstrzymani! Pamiętajcie także, że to ostatnia historia duetu Whedon & Cassaday.

Cytat

Cyclops: "What's plan B?"
Agentka Brand: "We all die now."
Cyclop: "What's plan C?"

Streszczenie

Dziecko, leżące na jej rękach, jest ich nadzieją. Desperacja przetrwania, prawo do życia przestają być bluźnierstwem i ustępują miejsca namacalnej prawdzie. A każdy, kto rozpocznie podróż, winien skończyć ją w pokoju. Wypowiadając te słowa Aghanne umieszcza noworodka w statku kosmicznym. Rytuał odprawienia dobiegł końca. Jeszcze przez chwilę młoda kobieta wodzi wzrokiem za maszyną. Nagle pole siłowe obraca ich jedyną nadzieję w proch. Obserwująca całe zajście służąca przynosi raport o setkach zabitych w innych częściach imperium. W obliczu tej informacji rada nie podzielałaby ich entuzjazmu dla honorowego żegnania każdego zabitego. Aghanne przerywa jej. Rada sprzeciwiałaby się każdemu ich posunięciu. Natomiast jeśli przepowiednia się wypełni nie będą nawet musieli się trudzić. Dafi jest zdziwiona słysząc te słowa. Nie przypuszczała, że ktokolwiek daje jeszcze wiarę starym zapiskom. Jej pani również nie wierzy słowom, by jeden ziemianin miał zniszczyć ich świat. Niemniej jednak proces ten już się rozpoczął i widać go wyraźnie na każdej wykrzywionej bólem, umierającej twarzy.


Na kosmicznej stacji SWORD, X-Men rozprawiają się ze strażnikami. Ord z nienawiścią w oczach rzuca się na Colossusa, zostaje jednak powalony jednym silnym ciosem. Obserwująca cały ten chaos agentka Brand wydaje rozkaz by włączyć miejscowe pole grawitacyjne. Po chwili niezapowiedziani pasażerowie zostają siłą przyciśnięci do podłogi. Cyclops każe jej natychmiast wyłączyć urządzenie. Gdy to mówi Shadowcat fazuje bezgłośnie i od tyłu przystawia broń do głowy agentki. Ta spokojnie oświadcza, że mutantka nie jest mordercą. Przekonuje ją jednak widok lufy wystającej jej z czoła. Więźniowie są wolni, ale gdy choć jedno z nich wykona niespodziewany ruch pole grawitacyjne zostanie włączone ponownie. Ord niezwłocznie informuje zebranych, że skoro Rasputin jest z nimi winni są niezwłocznie pozbawić go życia. Jedno istnienie nie może równać się z losem całej planety. Brand oznajmia, że Rosjanin jest teraz ich kartą przetargową. Jednocześnie ostrzega Danger, iż podjęte przez nią kroki by przejąć kontrolę nad aparaturą ich pojazdu zaowocowało zarażeniem jej niezliczoną ilością wirusów, co w połączeniu z dużą odległością od ziemi stawią ją w kłopotliwej sytuacji. Cyclops widząc dobre zorganizowanie porywaczy domaga się odpowiedzi na kilka pytań. Brand zdradza mu dokładną lokalizację. Na więcej szczegółów nie ma teraz czasu. Należy koniecznie zająć się Emmą. W tym czasie Hisako oznajmia, że jak na te wyjątkowe okoliczności zespół wykazuje duże opanowanie. Beast, bacznie przypatrujący się Kitty, nazwałby ich nastrój wrzącym.


Breakworld. Cesarz Kruun przebija włócznią kolejnego wroga. Niespodziewanie służący przynosi mu informację od ambasadora Orda. Poprzez hologramowy przekaźnik przekazuje on zebranym informację o ich dokładnej lokalizacji, a także fakt, że Colossus jest na pokładzie. Słysząc te słowa Kruun poleca zmienić koordynaty ataku swej flocie. Jak na razie udało mu się podbić ten świat, najwyższy czas, by podporządkować sobie przeznaczenie.


Stacja kosmiczna Sword. Sydren stopniowo przebija się przez osłony obronne Emmy, analizując jej umysł. Nie natrafia na żadne ślady obecności Cassandry Novy. Stan pacjentki wciąż nie jest dobry ale polepsza się.


W innym pomieszczeniu Kitty stara się przypomnieć sobie ostatnie chwile z Peterem. Jeszcze wczoraj spędzili razem swą pierwszą wspólną noc. Teraz dzięki teatralnym sztuczkom Emmy wszystkie realne wspomnienia zdają się płowieć. Jednakże wciąż pamięta trzyletni koszmar siłą wtłoczony do jej umysłu. Byli małżeństwem, mieli syna, a mimo to Peter dopuścił się zdrady. Emma analizowała ich zachowanie od dłuższego czasu i dlatego opcja taka wydaje się być bardzo prawdopodobna. Co więcej Peter już raz poświęcił swe życie. Zrobił to dla dobra sprawy, a potem wrócił, dlatego teraz dziewczyna prosi o trochę czasu, by samej się z tym jeszcze raz uporać.


Sala dowodzenia. Agentka Brand zaznajamia X-Men z obecną sytuacją. Według zebranych informacji powszechnie cenieni mędrcy z Breakworldu przewidziali upadek swego świata w wyniku działań Petera. Sądząc po twarzach zebranych są oni tak samo zaskoczeni tym faktem jak ona. Niespodziewanie Colossus oznajmia wszystkim, iż rzeczywiście planuje dokonać tego czynu już od dawna. Po chwili nieco speszony tłumaczy dlaczego tak rzadko pozwala sobie na dowcipy. Agentka Brand kontynuuje swój wywód. Jak tylko starcy zdefiniowali źródło zagrożenia olbrzymia flota kosmiczna ruszyła w stronę Ziemi w celu jej zniszczenia. Na nieszczęście dla nich podczas odprowadzania Orda do celi, więzień uciekł i zdołał powiadomić przełożonych o swym położeniu. Teraz stacja stała się głównym celem ataku. Cyclops rzeczowo odgaduje, iż takie było jej założenie skoro podała dokładne lokalizacje przy wrogu. Agentka potwierdza. Jej namysłem było uratowanie planety Ziemia poprzez wystawienie się na cel. Z obecną szybkością powinni przedostać się do Breakworldu niepokojeni przez nikogo. Beast powątpiewa w realizację tego planu. Wejście do paszczy lwa rzadko kiedy jest dobrym pomysłem. Wtóruje mu przybyła właśnie Emma. Po drodze miała dość czasu by telepatycznie wysondować załogę. Dominującym uczuciem większości z nich jest wszechogarniający strach. Na te oskarżenie Brand zapoznaje X-Men z charakterystyką ich głównego wroga. Cesarz Kruun, samozwańczy zwierzchnik rady doszedł do władzy dzięki bezwzględności i przemocy. Jednakże nawet on nie jest ostatecznym celem. Według doniesień szpiegów, na najmniejszym z księżyców, zbudowano pocisk mający wystarczającą moc rażenia by przepołowić Ziemię. Nasza obecna technologia zarówno nie uchroni nas przed katastrofą, ani nie przyczyni się do zniszczenia wrogiej broni. Dlatego obecność X-Men wśród załogi nie jest dziełem przypadku. Świat potrzebuje superbohaterów.


W tym czasie wroga flota odkrywa stację kosmiczną SWORD.


Na pokładzie Agentka Brand zaznajamia drużynę w szczegółach planu. Niespodziewanie podwładny przekazuje jej złą informację.


Pierwszy statek odpala rakiety. Inne zainspirowane tym atakiem przyłączają się.

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #19 Astonishing X-Men vol. 3 #19 Astonishing X-Men vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.