Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Phoenix - Warsong » X-Men: Phoenix - Warsong #4

X-Men: Phoenix - Warsong #4

Postacie
Zapowiedź

Konflikt między X-Men a Kukułkami w pełni. Tylko czy ta tajemnicza siła, która popchnęła je do działania to naprawdę Phoenix? A może coś gorszego?

Cytat

Cyclops: "You can smell lies, can't you, Logan?"
Wolverine: "Not when subject's been dead for more than a week, or so..."

Streszczenie

Z rozstawionych wszędzie pojemników, dobiegają głosy klonów Kukułek. Emma próbuje perzekonać Celeste, żeby ich nie zabijała, jednak Phoenix przejmuje nad dziewczyną pełną kontrolę. Następne partie pomieszczenia stają w płomieniach. Do Emmy zbliżają się zombie - zabite przez Phoenix klony Kukułek. Chcą powstrzymać Celeste od zniszczenia świata. Przyglądający się temu z boku Cyclops wyczuwa podstęp. Dołącza do reszty zespołu. Tam Beast informuje go, że stworzył urządzenie, które powstrzyma Celeste od pochłaniania jego salw optycznych. Scott prosi, aby Hank i Kitty sprawdzili systemy Weapon Plus i dowiedzieli się, co Kukułki zamierzają zrobić. Tymczasem Jake zbliża się do Phoenix i strzela do niej z urządzenia stworzonego przez Hanka. Teraz, kiedy nie może zaabsorbować promieni laserowych Scotta, Cyclops atakuje ją. Spadającą Celeste łapie Emma, którą utrzymują w powietrzu zombie. Dziewczyna stwierdza, że nic nie rozumieją.


Beast i Kitty dostają się do podziemi. Na monitorze komuptrea pojawia się twarz Dr. Sublime. Hank pyta, dlaczego nie spotka się z nimi osobiście. Kitty stwierdza, że to co widzą na ekranie, to jedynie nagranie odtwarzane i sterowane przez program, generujący wypowiedzi. Na dowód podchodzi do ukrytego panelu i przestawia dźwignię tak, że obraz na ekranie zacina się i zaczyna powtarzać te same słowa. Beast ma zamiar przeprogramować urządzenie tak, aby dostać odpowiedzi na ważne pytania. W tym czasie Kitty przechodzi do pomieszczenia za drzwiami. To, co widzi, wprawia ją w osłupienie. Beast żąda odpowiedzi od Dr. Sublime'a. Okazuje się ze setki tysięcy kolejnych klonów zamkniętych w pojemnikach, zawieszonych w zielonej cieczy, to coś, co nazywa się Bronią Xiv.


Celeste korzystając z mocy Phoenix przywraca ciało martwym zombie. Mówi, że Phoenix nie przyszla po to, aby niszczyć, tym razem jest wcieleniem życia. Wtedy Emma wskazuje na ciała zabitych klonów Kukułek. Celeste stwierdza, że da się to naprawić, jednak nie może ich ożywić. Na pytanie Emmy dlaczego, odpowiada jedna z zombie. Otóż prawdziwym zadaniem Phoenix jest zabicie wszystkich klonów. Wtedy z ciała Celeste uwalniają się płomienie. Widząc to, Scott ostrzega Hanka, żeby jak najszybciej się ewakuował, ponieważ Phoenix odzyskała siły i zmierza w jego kierunku. Beast potrzebuje jeszcze chwili, aby spytać Sublime'a do czego właściwie jest potrzebna broń Xiv. Ten odpowiada, iż wszystkie klony zostały wychodowane z jajeczek Emmy Frost i posiadają większą moc, niż jakikolwiek żyjący telepata. Przy odpowiednim sterowaniu są bronia wystarczającą, aby zniszczyć wszystkie mutanty na ziemi. Jednym ze sposobów sterowania nimi, jest właśnie Phoenix. Logan słysząc relację hanka cche od razu zniszczyć zarówno Kukułki jak i klony, które stały się potężnym zagrożeniem. Emma nie chce jednak się na to zgodzic i prosi Scotta aby mogli postąpić według jej planu. Cyclops strzela do Celeste salwą optyczną, jednak Phoenix zdążyła zniszczyć wynalazek Beasta i laserowe promienie czynia ją silniejszą. Kiedy Phoenix jest zajęta walką z Cyclopsem, Frost prosi Mindee i Phoebe o pomoc. Zbliżaja się do Celeste i Emma używając swojej telepatii stara się wyłączyć partie umysłu dziewczyny, które sprawiają, że Phoenix przejęła kontrolę nad jej ciałem. Po chwili wyczerpana dziewczyna upada na ziemię. Kitty pyta Dr. Sublime, czy jest jeszcze coś, o co powinni się martwić. ten odpowiada, że na razie moce Emmy zapewniają jej kontrolę nad Kukułkami. Dodaje jednak, że są pewne mechanizmy w stworzonym systemie, do których on sam ma wciąż pełny dostęp. Wtedy Phoenix ponownie budzi się w ciele Celeste. Beast stwoerdza, że Sublime popełnił głupi błąd, ponieważ sam stwoerdził, że labaratorium nie jest w stanie znieść mocy ognia Phoenix. Ten stwierdza, iż skłamał.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

X-Men: Phoenix - Warsong #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.