Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #9

Wolverine: Origins #9

Wolverine: Origins #9

"Savior" part 4

Postacie
Zapowiedź

Wyścig po syntetyzer carbonadium trwa, a stawką jest życie Jubilee. Niestety, Logan ma utrudnione zadanie, bo pod nogami plączą mu się Black Widow i agenci SHIELD, a Omega Red nie próżnuje.

Cytat

pasażer: "Mariska, please! Do not struggle... I can carry you!"

Streszczenie

Black Widow upewniwszy się, że Logan nie przyciągnął ze sobą ogona, pozwala mu zostać w swojej kryjówce. Ku zaskoczeniu Wolverine'a wyciąga z kufra tak bardzo poszukiwany przez wszystkich karbonowy syntezator. Ten jednak okazuje się być jedynie misternie przygotowaną podróbką. Romanova uspokaja Logana, że prawdziwy spoczywa bezpiecznie w skrzynce depozytowej w Brukseli. Wolverine dowiaduje się też, dlaczego Arkady tak pilnie go poszukuje. Otóż Carbonadium znajdujące się w jego organizmie powoli zabija swojego właściciela. Dzięki karbonowemu syntezatorowi Omega Red będzie mógł wytworzyć metal w czystej postaci, który następnie ma zamiar przekazać koreańskim firmom specjalizującym się w produkcji broni biologicznej w zamian za lekarstwo na swoją chorobę. Natalia wyposażyła Logana we wszelkie potrzebne informacje niezbędne do przejęcia poszukiwanego urządzenia, jednak Wolverine nie może go teraz przejąć. Wcześniej musi odbić Jubilee z rąk Gregorovicha. Chce ją uratować, tak jak przed laty uratował Romanovą. Logan stwierdza, że wcale jej nie uratował, co dla dziewczyny nie jest dużym zaskoczeniem.


Pędzący pociąg. Logan przemierza korytarz w poszukiwaniu przedziału z wolnym miejscem siedzącym. W końcu znajduje prawie pusty przedział, w którym samotnie siedzi młoda dziewczyna, w dodatku zamożna sądząc po ubiorze. Nie dane jest jednak Wolverine'owi spocząć na wolnym miejscu, gdyż nagła eksplozja wstrząsa pociągiem i cały transport wypada z torów. Na zewnątrz nieznani napastnicy ostrzeliwują wagony i znajdujących się wewnątrz pasażerów. Logan własnym ciałem kryje nieznaną dziewczynę, gdy nagle do przedziału wchodzi obcy mężczyzna. Nie dla wszystkich jednak i za chwilę współpasażerka Wolverine'a pada w objęcia ojca. Po tym krótkim powitaniu oboje opuszczają przedział. Nieznany mężczyzna każe Loganowi udać się wraz z nimi. Ten rozpoznaje ojca dziewczyny, którym jest Taras Romanov: szpieg. Sam przygotował zamach na pociąg, tak by wszyscy myśleli, że Wolverine i jego córka zginęli w zamachu. Teraz Taras zwraca się do Logana. Ten został tu wysłany po naukę, a to była pierwsza lekcja.


Przez ponad dwa lata Wolverine szkolił się jako szpieg pod okiem Romanova. Przez ten czas nauczył się i dowiedział prawie wszystkiego. Tym, co pozostało tajemnicą, była tożsamość jego zleceniodawców.


Dniami Logan trenował z Tarasem, nocami natomiast szkolił jego córkę. Romanov wiedział o tym, ale nigdy przy żadnej okazji nie chwalił się tą wiedzą. Wolverine nauczył Natalię jak się bronić i jak atakować, tak by w otaczającym świecie miała jakiekolwiek szanse przetrwania.


Pewnej nocy wściekły Taras z szablą w ręku wpada do pokoju Logana w poszukiwaniu swojej córki. Wolverine nie ma jednak pojęcia, gdzie ona może być. Obaj wyruszają na jej poszukiwanie. Po drodze mijają martwe ciała pracujących tu strażników i ochroniarzy. Logan postanawia dalej iść sam i w przylegającym do posesji zagajniku natrafia na Natalię, która celuje strzelbą prosto w jego plecy. Ta ze łzami w oczach mówi, że Taras nie był jej ojcem. Wolverine domyślił się tego już wcześniej. Pokazuje teraz dziewczynie sygnet z wybitym na nim znakiem, takim samym jak ten, który dziewczyna nosi na medalionie na szyi. Zadaniem Logana było sprawdzić, jaką wiedzą dysponował Romanov, a następnie wyeliminować go, co też Wolverine uczynił. Teraz zabiera medalion z szyi dziewczyny, która na pożegnanie zapewnia go, że nigdy nie zapomni tego, co ten dla niej uczynił.


Dzień dzisiejszy. Natalia przeprasza Logana za to, co zrobiła. Gdy ten patrzy się na dziewczynę pytającym wzrokiem Romanova odpowiada, że chcieli znać dokładną lokalizację Wolverine'a, zamiast tego jednak dziewczyna dała im namiar na Omegę Red. Logan nie musi nawet pytać komu, gdyż za chwilę cały teraz zostaje otoczony przez S.H.I.E.L.D..


Agenci tymczasem pacyfikują budynek, w którym Arkady przetrzymuje między innymi Jubilation Lee. Pułkownik Dugan bezskutecznie poszukuje Logana. Jeden z agentów dostrzega go na dachu pobliskiego budynku, o czym informuje swego przełożonego. Wolverine macha do nich ręką, w której trzyma karbonowy syntezator, co nie umyka uwadze S.H.I.E.L.D. jak i Omegi Red.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.