Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #42

The Punisher (MAX) #42

The Punisher (MAX) #42

"Man Of Stone" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

W górach Afganistanu Punisher samotnie przygotowuje się do konfrontacji z generałem Zakharovem i dotrzymania złożonych obietnic.

Cytat

Punisher (w myślach, patrząc na Rawlinsa): "Two things you can do for me, she said. One was be there, so she didn't take her last breath alone. The other was a thing I'm good at."

Streszczenie

Poranek na pustyni. Punisher odnajduje Zakharova i Dolnovicha.

Rawlins z piosenką na ustach kieruje się w stronę najbliższego miasta.

Zakharov przed śmiercią prosi Franka, aby zabił Rawlinsa, zanim ten dotrze do Rosji. Terrorysta zabrał ze sobą dokumenty Viktora, dzięki czemu bez trudu odnajdzie jego rodzinę. Nikolai informuje również, że najbliższy lot do Moskwy będzie dopiero za siedem dni. Po wysłuchaniu generała Punisher podnosi ciężki kamień i miażdży Alexandrovichowi głowę. Następnie rusza w drogę. Zmuszony jest iść przez cztery dni - od świtu do zmierzchu. Jest wyczerpany, głodny, spragniony i ciągle ma w ramieniu pocisk [Zakharov postrzelił go w poprzednim numerze - przyp. DG], który ociera się o kość przy każdym kroku. Wędrując przez pustynię, mija jedno z wielu miejsc, w których toczyła się kiedyś walka. Wokół pełno jest ludzkich zwłok i zniszczonej broni. W końcu Castle natyka się na oddział brytyjskich żołnierzy. Wychodząc im naprzeciw, podnosi ręce do góry i prosi o rozmowę z pułkownikiem Mitchellem.

Opatrzony, czysty i porządnie ubrany, Castle staje oko w oko z Yorkie'em. Dowiaduje się, że mężczyzna został zwolniony ze służby w związku ze straceniem ważnego więźnia [na prośbę Franka wypuścił O'Brien na wolność w The Punisher (MAX) #39 - przyp. DG]. Mitchell nie ma jednak do kolegi o to pretensji - jest już zmęczony wojną i prawie czterdziestoletnią służbą, więc nie przejął się zbytnio odwołaniem. Mimo to odmawia dalszej pomocy Punisherowi. Ostatnia przysługa, jakiej może mu udzielić, to szczegółowe dane na temat mężczyzn, których tropiła Kathryn [kobieta dążyła do zemsty na talibach, którzy ją zgwałcili; patrz wpis w katalogu "O'Brien, Kathryn" - przyp. DG]. Castle docenia gest przyjaciela. Wysłuchuje jeszcze jego pijackich wniosków odnośnie zarówno Punishera, jak i obłudy wśród wysoko postawionych żołnierzy armii amerykańskiej, po czym życzy Yorkie'emu powodzenia i wychodzi.

Castle dociera pod wskazany w otrzymanych od Mitchella aktach adres. Bezlitośnie zabija wszystkich właścicieli haremów, wraz z ich ochroniarzami.

Lotnisko w Kabulu. Frank śledzi wyraźnie zadowolonego z siebie Rawlinsa. Myśląc o Kathryn, podąża jego tropem do szaletu. Gdy zostają tam sami, zamyka drzwi od środka i wyciąga maczetę. Widząc to, terrorysta wpada w panikę. Próbuje rozmową odwrócić uwagę Punishera od trzymanego z tyłu noża, którym tydzień temu w podobnych okolicznościach poderżnął Dolnovichowi gardło. Castle nie daje się jednak nabrać i silnym ciosem odcina uzbrojoną w ostrze dłoń przeciwnika. Mężczyzna zaczyna błagać o litość. Domyślając się, że wyrok wydała na niego O'Brien, prosi Franka, aby ten pozwolił mu z nią porozmawiać. Może jej dużo ofiarować w zamian za darowanie życia. Punisher zimnym głosem oznajmia, że Kathryn nie żyje. Zrozpaczony Rawlins traci nadzieję na przeżycie kolejnego dnia.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.