Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #33

New X-Men vol. 2 #33

New X-Men vol. 2 #33

"Mercury falling" - part 1 of 4

Postacie
Zapowiedź

Nie ma chwili wytchnienia dla młodszego pokolenia, bo wraz z powrotem X-23 zaczynają się nowe kłopoty. A skąd wróciła X-23? Ze swojej solowej miniserii, która zaczyna się w tym samym miesiącu.

Cytat

Mercury do X-23: "But you saved my life. Sure, you had to cut off my hands to do it, but I was trying to lose a few pounds, anyway. I just wanted to thank you."

Streszczenie

Z raportu O*N*E. Po ucieczce "198" z posiadłości Xaviera, głównym zadaniem agendy stała się ochrona instytutu, szczególnie uczniów. Według rządowych, za wszelką cenę nie można dopuścić, aby powtórzyła się sytuacja z fanatykiem Williamem Strykerem. Niektórym dzieciakom, tak zwanym New X-Men, trzeba poświęcić wyjątkową uwagę. Zdążyli oni już ukraść odrzutowiec, zniszczyć Sentinela i doprowadzić do katastrofy w Dallas. Dust, Hellion, Mercury, Prodigy, Rockslide, Surge oraz X-23 powinni być pod specjalnym nadzorem. Elixir oraz Anole stanowią mniejsze zagrożenie, ale zaleca się także ich obserwacje.


Instytut Xaviera, Danger Room. Beast i Hellion razem ćwiczą. Julian, po odblokowaniu przez Frost jego potencjału, ma problemy z panowaniem nad swoją mocą. Przez ostatnich kilka dni zdarzyło mu się parę incydentów, takich jak wyfrunięcie swoim łóżkiem przez okno w czasie snu, czy przerzuceniem Santo przez ścianę, dlatego teraz zaczyna od podstaw. Jego zadaniem jest, za pomocą telekinezy, podnieść spinacz. Hellion uważa to za farsę i bez problemu tego dokonuje, lecz po chwili, stracił kontrolę nad swoimi zdolnościami i wyrwał potężną dziurę w podłodze. Nad nimi, z pomieszczenia kontrolnego obserwuje ich X-23. Dołącza do niej Emma, zastanawiając się czy dziewczyna aby nie wzdycha do Juliana, poczym od razu przechodzi do konkretów. Frost wciąż nie zmieniła zdania co do niej. Obie pod pewnymi względami są podobne, ale wystarczy kropla chemicznego wyzwalacz, żeby Laura zaszlachtowała wszystkich w swoim zasięgu [patrz miniseria X-23 - Black Bolt]. To stanowi zbyt wielkie niebezpieczeństwo, więc X-23, zdaniem Emmy, powinna opuścić instytut. Na to wpada oburzona Mercury, akurat szła tutaj i wszystko słyszała. Coraz mniej podobają jej się decyzje Frost i nie omieszkała jej tego wykrzyczeć. Według Cessily, Frost nie ma prawa wyrzucać Laury, która nieraz im pomagała, a nawet ratowała życie. X-23 wykorzystując zamieszanie opuszcza pomieszczenie.


Stary magazyn, dokładna lokalizacja bliżej nie znana. Ludzie Kimury, pod jej czujnym okiem, przygotowują się do akcji, zbroją się i przeprowadzają odprawę, na której omawiają wszystkie słabe punkty członków New X-Men i sposoby, na jakie można ich pokonać. W niewyjaśniony sposób zdobyli dane O*N*E, co znacznie ułatwia im pracę.


Z powrotem w instytucie Xaviera. Mercury dogoniła X-23 na korytarzu i przeprosiła ją za zachowanie Frost, nikt oprócz ich nauczycielki tak nie myśli o Laurze. X-23 twierdzi, że w słowach Emmy było dużo racji i próbuje się pozbyć towarzystwa koleżanki. Jednak Cessily słyszała też fragment o Julianie i za nic nie może odpuścić sobie takiej okazji. Zaprasza Laurę na babskie pogaduchy, na mieście. X-23, widząc, że nie ma wyjścia, z niechęcią, ale zgadza się. Napotkany po drodze Rockslide, słysząc o wyprawie poza mury posiadłości chce się przyłączyć do dziewczyn, ale zostaje spławiony.


Tymczasem, w gabinecie Cyclopsa. Scott przeprasza Noriko i Davida. Sam podejrzewał pojawienie się Nimroda i nawet podjął odpowiednie kroki w tym kierunku, ale nic nie mówił dzieciakom i zbył ich wtedy w hangarze dla ich własnego bezpieczeństwa. Chciał ich chronić, niestety przyniosło to zupełnie odwrotne skutki. Niemniej jednak drużyna sprawdziła się w polu, a Surge nie zawiodła jako jej lider. Dlatego New X-Men dostają teraz więcej autonomii, zaś Noriko może decydować o członkostwie w swojej grupie.


Z powrotem w starym magazynie. Kimura kontaktuje się przez wideotelefon z mężczyzną, z którym wcześniej rozmawiał Risman [patrz pierwszy epilog New X-Men #31 - Black Bolt], okazał się być nim doktor Adam Harkins. Mężczyzna zdobył już swojego królika doświadczalnego i na dowód tego pokazuje filmik, na którym widać Mammomaxa, gdy dostaje pałką energetyczną po łbie. Teraz doktor czeka tylko na obiecane próbki. Rozmowę przerywa im jeden z ludzi Kimury, ich cel właśnie opuścił instytut w towarzystwie tylko jednego kompana, to idealna okazja do zaatakowania.


Instytut Xaviera. Z walącego się Danger Roomu uciekają Beast oraz Hellion. Najwyraźniej ćwiczenia nie poszły najlepiej i Julian ma poważne problemy z kontrolą swoich umiejętności. Na korytarzu na McCoy'a czekał Elixir. Josh chce się dowiedzieć wszystkiego o ludzkiej anatomii, biologii oraz fizjologii i prosi o naukę.


Salem Center, kawiarnia Grind Stone. Mercury przy kawie, choć właściwie nie potrzebuje ani pić, ani jeść, ale dzięki temu czuje się bardziej ludzka, próbuje nakłonić Laurę do zwierzeń. X-23 rzuca tylko od czasu do czasu jakieś lakoniczne zdanie, ale nie przyznaje się do żadnych uczuć. Nagle mutantka zrywa się na równe nogi i karze wszystkim uciekać, ponieważ wyczuła niebezpieczeństwo. Zanim ktokolwiek ją posłuchał, cała kawiarnia wraz ze wszystkimi jej klientami wyleciała w powietrze, a wszędzie pojawili się uzbrojeni ludzie Kimury. X-23 sadząc, że to właśnie po nią przybyli każe uciekać Cessily, jednak szybko obydwie zostają otoczone, zresztą Mercury nie była zbyt chętna, aby zostawić koleżankę samą. Mimo bohaterskiej walki, siły wroga były znacznie przewyższające. Sytuację wyjaśnia pojawienie się Kimury, która przy użyciu swojej kuszy najeża ciało Laury bełtami. X-23 prosi swoją oprawczynię, aby ta pozwoliła odejść Cessily, która nie ma z ich porachunkami nic wspólnego. Kimura nie poznaje dziewczyny, ich losy nieraz się już przeplatały [patrz rozpoczynająca się miniseria X-23: Target X - Black Bolt], ale nigdy Laura nie wykazała się taką szlachetnością, poczym wyjaśnia, że to nie X-23 jest tym razem jej celem i strzela do Mercury.

 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #33 New X-Men vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.