Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #14

New Excalibur #14

New Excalibur #14

"Unredeemed" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Juggy ostatnio podupadł nieco, więc postanowił odzyskać źródło swojej mocy - klejnot Cytorrak. Czyżby oznaczało to powrót w szpony złego boga? Nie, jeśli Excalibur ma tu coś do powiedzenia.

Cytat

Black Knight: "You people want me to join you? Ha!"
Sage: "I like this one"

Streszczenie

Na początku świata ludzie wybierali, kogo będą czcić. Bógów, demony, czy istoty będące skrzyżowaniem jednego i drugiego. Jak Cyttorak. Został on wygnany do innego wymiaru, lecz chciał to zmienić. Dlatego stworzył klejnot, który posłał na Ziemię. A każdy, kto go dotknął, stawał się jego sługą. Juggernautem. Był niepowstrzymany i niepokonany. Jak teraz Cain. A w każdym razie niegdyś. Wynurza się z wody i przechodzi przez koreańską wioskę, gdzie przerażeni mieszkańcy obrzucają go kamieniami. Nie chcąc nikogo zabijać wchodzi w dżunglę. Jedyne, czego pragnie to, aby głosy w jego głowie ucichły. Musi się śpieszyć, bowiem z dnia na dzień staje się coraz bardziej słabszy. Jedynym sposobem, aby tego dokonać, jest zmierzyć się z samym Cyttorakiem. Cain zatrzymuje się na polanie, a spod ziemi zaczyna wyrastać kamienna wieża.


Gdzieś nad południową Koreą leci helikopter Excalibur, którzy poszukują Caina. W grupie panuje dość napięta atmosfera. Brian stwierdza, iż Cain prawdopodobnie wyolbrzymia swoje problemy związane z utratą mocy, co potwierdza Alison. TJ patrzy na nią niechętnie, mówiąc, iż nic jej to nie obchodzi, wciąż zazdrosna, że Cain nazwał ją Alison. Gdy Sage stwierdza, że włada koreańskim tak samo jak 123 innymi językami, Wisdom wzdycha pogardliwie, na co Sage proponuje, aby w takim razie robił to, co do niego należy i zbierał informacje jako szpieg próbując odkryć miejsce pobytu Juggernauta. Bez Sage nie jest tego w stanie uczynić, bowiem tylko ona jest w stanie zrozumieć koreańskie serwisy informacyjne. Dane przerywa im pokazując znajdujący się poniżej szlak zniszczeń, wiodący przez wioskę znaczący trasę Juggernauta.


Juggernaut staje w świątyni, słysząc głos Cyttoraka. Przybył tu w wiadomym celu, mając nadzieję, iż to uciszy głosy w jego głowie, i zahamuje utratę jego mocy. Gdy sięga po klejnot, ręka odbija się od niewidzialnego pola. Cyttorak przypomina mu, iż zdobycie kamienia nie będzie takie proste. Tuż za nim pojawia się postać z mieczem, a Cyttorak wyjaśnia, iż to robotnik z Seulu, znający sztuki walki. Cain oznajmia, iż nie zabije go i tym razem nie zapłaci takiej ceny, prosi jedynie o klejnot. Głos w jego głowie zaczyna znowu go wyśmiewać, zaś Cyttorak stwierdza, iż najwyraźniej potrzebuje nowego Juggernauta.


New Excalibur podążają śladem zniszczeń, zaś Dazzler pyta TJ co miały oznaczać jej wcześniejsze komentarze. Brian usiłuje je uspokoić, lecz spotyka się z kolejnymi komentarzami Wisdoma. Nocturne nie wytrzymuje i mówi Dazzler, iż uzależniona jest od obecności Caina, tak jak Cain od klejnotu, a Wisdom od papierosów, bowiem potrzebny jest jej tylko w jednym celu. Aby ją podziwiał, gdyż przypomina jej to czasy, gdy miała fanów i była piosenkarką. Po za tym nie obchodzi jej los Caina. Dazzler łapie ją za włosy, na co TJ odpowiada ciosem. Gdy Wisdom po raz kolejny staje na drodze Brianowi usiłującemu go rozdzielić, ten odpowiada ciosem. Wszyscy zaczynają ze sobą walczyć, Sage zaś zamierza poczekać aż skończą. Dane nie wytrzymuje i uderza mieczem w ziemię. Oznajmia, iż pierwszy raz widzi taką żenadę, takich kłótni nie widział nawet w Avengers ani Champions. Nie ma ochoty przyłączać się do takiej grupy. Co powiedziawszy odchodzi śladem zniszczeń. Grupa podąża za nim, nie wiedząc, iż obserwują ich uzbrojone zamaskowane postacie.


W świątyni Cyttorak oznajmia, iż Cain jest kompletną porażką i pomyłką. To nie on miał zostać Juggernautem, lecz jego przyrodni brat Charles Xavier.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #14 New Excalibur #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.