Avalon » Serie komiksowe » Friendly Neighborhood Spider-Man » Friendly Neighborhood Spider-Man #15

Friendly Neighborhood Spider-Man #15

Friendly Neighborhood Spider-Man #15

"Taking Wing" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man vs. Vulture, więc niby nic nowego, poza tym, że pojedynek odbywa się w księgarni... tej samej, w której Deborah Whitman podpisuje właśnie swój bestseller. Książka nosi tytuł: "Jak Spider-Man zniszczył mi życie", więc zgadnijcie, z której strony przyjdą prawdziwe kłopoty.

Cytat

Deb: "It's a good thing you brought me in trough the back."
Księgarz: "Well, we learned our lesson in crowd control after the Gaiman signing."
Deb: "Which gay men came here to sign?"

Streszczenie

Młody Adrian Toomes wraz ze swym przykutym do wózka bratem Marcusem obserwował zachód słońca nad morzem. Adrian zaproponował, by wybrali się do kina, brat w odpowiedzi wypowiedział jedną prośbę: "zabij mnie". Ciągnął to dalej, prosząc zaskoczonego Adriana, by zepchnął go do morza, gdyż nie może dalej żyć jako słaby kaleka. Brat nie dał się przekonać, Marcus z kolei nie dał za wygraną, wymieniając wszystko to, czego nie może już robić od wypadku motocyklowego, po którym został sparaliżowany. Stwierdził, że stał się słaby i gdyby byli zwierzętami, sępy już od dawna żywiłyby się jego ciałem. Adrian próbował wytłumaczyć mu, że przecież są ludźmi, lecz Marcus odparł, że każdy człowiek skrywa w sobie zwierzę. Wyrzucił bratu, że pomimo zdrowia jest słabszy niż on, bo nie chce się do tego przyznać. Słysząc przeprosiny Adriana, kazał mu po prostu zaprowadzić go do domu. Gdy ten przez łzy stwierdził, że chciał po prostu, by Marcus był szczęśliwy, usłyszał w odpowiedzi, że stanie się to, gdy zamiast bycia słabym, Adrian stanie się zwierzęciem.

Toomes przypomina sobie tę rozmowę z bratem, gdy obserwuje księgarnię, w której Deb Whitman ma podpisywać swą książkę. Poprzez pluskwę zamontowaną w jego uchu odbiera instrukcje od swych przełożonych, jednak nie zgadza się pozostać na miejscu, obawiając sie wykrycia przez pajęczy zmysł Parkera. Oznajmia, że dostanie Spider-Mana, ale na własnych warunkach, obracając jego słabość przeciwko niemu.

Peter w holograficznym przebraniu Bena Reilly'ego idzie ulicą, rozmawiając przez telefon z MJ. Kobieta nie może uwierzyć, że mając tyle innych problemów, jej mąż zawraca sobie głowę książką swojej byłej dziewczyny. Pete stwierdza, że tym kłopotem przynajmniej może się zająć.

W księgarni Deb wyraża swe zadowolenie z tego, że wchodząc tylnymi drzwiami mogła uniknąć zainteresowania tłumu czytelników. Księgarz mówi jej, że czeka na nią za to reporterka Daily Bugle. Okazuje się nią Betty Brant, która prosi Whitman o kilka minut rozmowy. Szybko wychodzi na jaw, że reporterka nie przyszła tu na zlecenie Bugle, gdy zaczyna wyrzucać Deb negatywny wydźwięk jej książki. Autorka dziwi się, że Betty broni Petera, ta jednak tłumaczy, iż wszystkie jego czyny były podyktowane wyższymi szlachetnymi pobudkami, czego nie można powiedzieć o napisanej przez Deb książce.

Flash próbuje namówić Arrow na wspólne wyjście, ta jednak odmawia, tłumacząc się nawałem pracy. Thompson stwierdza, że prędzej czy później pielęgniarce zabraknie wymówek, po czym zauważa nagłówek Daily Bugle o podpisywaniu książki przez Whitman. Mężczyzna postanawia udać się tam i żegna się z Arrow. Ta tuż po jego wyjściu łapie zsuwającego się po nitce pająka i zjada go ze smakiem.

Peter w przebraniu Bena czeka na swoją kolej, by podejść do podpisującej książki Deb, gdy przez tłum przepycha się Flash Thompson. Mężczyzna szybko przedziera się do Whitman i zaczyna krzyczeć na nią, jednak przerywa mu Betty Brant. Kobieta rzuca się na niego i zaczyna całować, szczęśliwa, że widzi go wybudzonego ze śpiączki. Flash wyjawia jej, że ma pewne kłopoty z pamięcią, uspokajając ją jednak, iż pamięta, że przed jego wypadkiem się spotykali. Peter obserwuje ich, świetnie się przy tym bawiąc, lecz wtedy odzywa się jego pajęczy zmysł. Do księgarni wpada Vulture, wzywając Spider-Mana, by stanął do walki z nim. Flash próbuje go powstrzymać, lecz Toomes radzi sobie z nim bez problemu i podchodzi do przerażonej Deb. Nagle rozlega się strzał - to Betty próbuje powstrzymać Vulture'a. Ten jednak posiada kuloodporny pancerz i po chwili niszczy broń reporterki. Wtedy pojawia się Spidey i chwilowo obezwładnia przeciwnika, przywiązując go siecią do filaru. Próbuje też zamienić kilka słów z Whitman, lecz Vulture szybko uwalnia się z więzów i bohater musi ruszyć za nim. Zaczynają walczyć na zewnątrz. Spidey próbuje zniszczyć generator zasilający kostium przeciwnika, nie udaje się to jednak i po chwili leci nad miastem, uchwycony nogi Vulture'a. Ten chełpi się tym, że ich role się odwróciły. Spidey próbuje go zaatakować po raz kolejny, jednak przeciwnik kaleczy go za pomocą swojego skrzydła. Okazuje się, że było one zatrute mocnym środkiem halucynogennym, przez który Peter teraz spada bezwładnie z dużej wysokości. Vulture patrzy na to z dumą i pogardą dla przeciwnika, lecz nagle zaczyna czuć się źle. Oskarża swego przełożonego o sabotaż, ten jednak nic o tym nie wie i każe Toomesowi natychmiast złożyć raport. Ten nie jest w stanie już odpowiedzieć i podobnie jak Spidey zaczyna spadać bezwładnie wprost na ulicę.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Friendly Neighborhood Spider-Man #15 Friendly Neighborhood Spider-Man #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.