Avalon » Serie komiksowe » Exiles » Exiles #89

Exiles #89

Exiles #89

"Wallflowers"

Postacie
Zapowiedź

Pamiętacie jeszcze Thunderbirda? No to spróbujcie wyobrazić sobie, co by było, gdyby nie zapadł w śpiączkę i został z drużyną.

Cytat

Emma Frost: "Who are you?"
Morph: "If I Had a dolla r for every time we've been asked..."

Streszczenie

Ziemia 27536. Exiles walczą właśnie z Sinister Six, którzy przywiązali naczelnego Daily Bugle Jamesona do torów kolejki wysokogórskiej. Spider-Manowi 2099 udaje się go uratować, jednak w trakcie pojedynku Clarice zostaje ciężko ranna po ataku Elektro. Pokonawszy przeciwnika zespół bez chwili zwłoki udaje się do Cristal Palace, by udzielić Blink natychmiastowej pomocy. Wszyscy próbują pocieszać się nawzajem, że z dziewczyną wszystko będzie w porządku. W przeciwnym razie skończy jak zahibernowany w kryształowej ścianie obok T-Bird, w którego umyśle rozgrywa się właśnie pojedynek z demonicznym Apocalypsem. Ten uwięził będącą przy nadziei Nocturne. En Sabah Nur wyraża dezaprobatę dla swojego jeźdźca, który próbował zataić fakt posiadania potomka przed swoim panem.

Exiles tymczasem podsumowują przebieg ostatniej misji nad łóżkiem rannej dziewczyny. Sytuacja w której wszyscy się znaleźli, powoli wyczerpuje siły Exiles. Ratowanie kolejno walących się niczym kostki domina światów wydaje się być zbyt dużym obciążeniem, nawet jak na ich ponadprzeciętne możliwości. Gdy wszyscy opuszczają pomieszczenie, Heather prosi Spider-Mana 2099 na słówko. Ta chce podzielić się z O'Harą pewnym spostrzeżeniem, które poczyniła. Obserwacja ta dotyczy Morpha, a właściwie uwięzionego w jego ciele Proteusa. Heather ma uzasadnione obawy, że uwięziony w ciele Morpha próbuje przejąć nad nim kontrolę. Gdy sytuacja w Exiles trochę się uspokoi, Heather chciałaby dokładnie zbadać tą sprawę, jednak póki co prosi Spider-Mana 2099, by miał oko na towarzysza.

Z powrotem w umyśle T-Birda Apocalypse nie może się już doczekać narodzin dziecka swego jeźdźca i Nocturne. Jest na tyle zniecierpliwiony, że postanawia zobaczyć niemowlę jeszcze przed rozwiązaniem, w związku z czym przygotowywuje się do przeprowadzenia operacji cesarskiego cięcia. Nie dane mu jest jednak tego uczynić, gdyż na drodze stają mu Exiles. Wściekły En Sabah Nur postanawia zabić Nocturne, ta jednak zostaje w porę przeteleportowana przez Blink.

Ziemia 27537. Kwatera główna Serpent Society. Exiles toczą zacięty pojedynek z przedstawicielami żmijowego społeczeństwa. Walka trwa nadspodziewanie długo, co jest wynikiem zmęczenia zespołu ciągłymi pojedynkami i ratowaniem światów bez chwili przerwy.

Apocalypse nie może uwierzyć w to, że został pokonany przez T-Birda i jego towarzyszy. Gdy znika, jego jeździec nareszcie może poczuć się wolny. Po tym zwycięstwie nawet sam T-Bird jest zaskoczony, jak tego dokonał. Nie ma jednak czasu na celebrowanie zwycięstwa, gdyż Nocturne właśnie odeszły wody. Pora więc na poród.

Ziemia 27538. Exiles walczą tym razem z Hellfire Club w Nowym Jorku. Emma chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie, kim jest ich przeciwnik, skanuje umysł Morpha. To co tam znajduje, stanowi spore zaskoczenie dla Frost. Połączenie zostaje przerwane przez Longshota, który rzuconym przez siebie nożem trafia Emmę prosto w głowę, sam Morph natomiast pada na ziemię ledwie przytomny.

Cristal Palace, punkt opatrunkowy, sześć minut później. Exiles udało się wreszcie powstrzymać efekt domina niszczący światy. Blink czuje się już znacznie lepiej, czego niestety nie można powiedzieć o Morphie. Heather umieściła go w stanie sztucznej śpiączki, by w ten sposób uchronić jego mózg przed uszkodzeniem. Sama zastanawia się teraz, czy zamiast próbować na siłę go uzdrawiać, nie byłoby lepszym dla Morpha umieścić go w ścianie obok T-Birda, choć wizja wiecznego snu wydaje jej się zbyt okrutna.

W umyśle T-Birda tymczasem szczęśliwy tatuś obejmuje Nocturne, która trzyma w ramionach dopiero co narodzone dziecko. Obecni przy porodzie Exiles wraz z Morhem w składzie towarzyszą świeżo upieczonym rodzicom w tej radosnej chwili.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Exiles #89 Exiles #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.