Avalon » Serie komiksowe » Doctor Strange: The Oath » Doctor Strange: The Oath #3

Doctor Strange: The Oath #3

Doctor Strange: The Oath #3

"Part 3 of 5"

Postacie
Zapowiedź

Dr Strange przeszukuje wszystkie możliwe wymiary w poszukiwaniu lekarstwa dla Wonga i przypadkiem znajduje winnego jego stanu. Przygotujcie się na niespodziankę.

Cytat

Night Nurse: "You have a deviated septum, huh?"

Streszczenie

Księga Vishanti jest niekompletną historią przyszłości. Opisuje poszukiwania Dr. Strange'a leku, który uzdrowi jego przyjaciela i wypadki, które zaszły później. Lecz cała historia rozpoczyna się już w roku 1963…

Doktor operujący rannego Strange'a - Nicodemus West zostaje zaczepiony przez mężczyznę na wózku, któremu przyszły mag odmówił pomocy. Reginald Pavlish chce podziękować lekarzowi za zniszczenie Stephena. West oświadcza, że próbował zrobić wszystko, co było w jego mocy by pomóc, ale gdy kaleka wyciąga do niego rękę jest przerażony wyglądem jego dłoni. Ten całą odpowiedzialność zrzuca na swego byłego lekarza, ale już zajął się w swym życiu czymś alternatywnym wobec medycyny i nie ma teraz zamiaru umierać dopóki nie zada Strangeo'wi takich cierpień, jakich sam doznał.

Obecnie, w tajemniczej fabryce trwają negocjacje między magiem a Brigandem. Łotr trzymający na muszce nocną pielęgniarkę. Ta jednak zauważa, że przestępca miał raz złamany nos i postanawia poprawić ten wynik uderzając go głową. Rażony bólem mężczyzna wypuszcza kobietę, a Wong wykorzystując część rozwalonego wcześniej robota rozbraja go z pistoletu. Strange więzi przy użyciu magii przeciwnika i zada ujawnienia zleceniodawcy. On się jednak tylko zaśmiał: jego mistrz przygotował go na wszelakie próby wydobycia z niego jego tożsamości. W tej sytuacji doktor doszedł do wniosku, że jedynym wyjściem jest uśpienie wroga i wejście przy użyciu czarów do jego umysłu. W środku jaźni Stephen ściga Briganda aż do momentu, gdy ten przestaje uciekać, ponieważ spotkał swego upiornego pana siedzącego na białym wychudzonym jednorożcu o wyglądzie wściekłej szkapy - Koszmaru. Osobnik ów pozuje na Dormammu [jeden z poprzednich wrogów doktora - dop. Nadia],ale czarownik nie daje się nabrać; koszmary Dormammu były czarne, a nie białe i każe złodziejowi przywołać swego prawdziwego szefa. Bandyta przywołuje zjawy wszystkich dotychczasowych wrogów maga i każe mu zgadywać. Zniecierpliwiony mag pokazuje pełnie swej mocy ostrzegając, że jeśli zaraz nie pozna prawdy zacznie wymazywać prawdziwe wspomnienia Briganda. Ten przestraszony w końcu ujawnia oblicze swego pana: Nicodemusa Westa, jednak Strange za żadne skarby nie może go sobie przypomnieć…

Tymczasem w ogromnym wieżowcu w centrum miasta, doktor Nicodemus West chce się widzieć z panami. Sekretarka wpuszcza go do pomieszczenia gdzie przy owalnym stole siedzi sześć osób. Otyły mężczyzna pyta, co dzieje się ze Strange'em. Lekarz odpowiada, że w tej sprawie nie należy się spieszyć a rudowłosa kobieta przyznaje mu racje i pyta jak idą prace nad eliksirem. West orzeka, że tylko moc Stephena może sprawić, że lek będzie użyteczny dla każdego pacjenta na Ziemi. Osobnicy wydają, więc wyrok: mag i każdy, kto miał styczność z medykamentem musi zostać zniszczony. Bóg zakazał leczyć ułomność, jaką jest rak w sposób nieziemski, ludzkość powinna zmierzać do przodu w swoim własnym tempie. Ostatnie wahanie Nicodemusa zostaje przełamane szantażem i oskarżaniem o śmierć Dr.Hilta.

W tajemniczej fabryce Dr. Strange po dołączeniu do przyjaciół dzieli się z nimi otrzymanymi informacjami. Lekarka przypomina sobie, że New Yorker nazwał Westa Kingpinem świata lekarstw. Stephen w końcu przypomina sobie lekarza, który go operował. Kiedy przemęczony prawie mdleje lekarka postanawia zabrać jego i coraz bardziej wyczerpanego Wonga do kliniki. Doktor zgadza się, przedtem wysyła jednak Briganda w odmęty jego własnego umysłu uznając, ze to jedyna odpowiednia kara dla niego.

W swoim laboratorium Dr. West odmawia w tajemnym języku rytuał przed figurką przedstawiającą zniekształconą twarz. Zmęczony stwierdza, że po przeprowadzeniu rytuału czuje się doskonale.

Zastanawiając się nad motywami Nicodemusa trójka przyjaciół wraca do kliniki. Na miejscu zastają jednak ogromny pożar wywołany przez olbrzymiego, jednookiego potwora.

Autor: Nadia

Galeria numeru

Doctor Strange: The Oath #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.