Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #35

Cable & Deadpool #35

Cable & Deadpool #35

"Past Indiscretions"

Postacie
Zapowiedź

Hmm... który to już raz Deadpool kopnął w kalendarz? Tym razem jednak to nie przelewki, bo po drugiej stronie czeka na niego zgraja ludzi, których zabił oraz niezwykły wysiłek umysłowy - zrozumienie, dlaczego. Na szczęście, ktoś może go stąd wyciągnąć, ale na nieszczęście jest to ta sama osoba, która go tu wysłała.

Cytat


Cable: "Did you actually go to a bar with a grenade in your pocket?"
Deadpool: "Or am I just glad to see you...?"

Streszczenie

Times Square w Nowym Jorku. Deadpool jest zaskoczony, że na każdym telebimie widzi Rive i Makeshift, które kiedyś zabił... pozbył się w samoobronie. Wielokrotnie. Jeszcze bardziej dziwi Wade'a to, że ten widok ukazuje się tylko jemu. Po chwili wszystko wraca do normy, więc Deadpool wzrusza ramionami i idzie dalej. Na ekranie telewizora znajdującym się na wystawie sklepowej przez chwilę widzi siebie walczącego z potworem zwanym Tiamatem. Wade włóczy się jeszcze trochę po mieście, po czym wraca do swojego mieszkania.


Mieszkanie. Deadpool siedzi sobie przed telewizorem, kiedy nagle na ekranie pojawia się Ajax, jego dawny wróg. Ajax mówi, że teraz będzie nawiedzał Deadpoola do końca jego życia i przyznaje, że ta perspektywa sprawia, że nie żałuje aż tak bardzo, że dał się Wade'owi zabić. Deadpool ma jednak inny pomysł i wyłącza telewizor. Niestety dla niego, Ajax pojawia się na ekranie ponownie. Wade wybiega z mieszkania chcąc uciec przed swoją podświadomością, ale to nie pomaga - na zewnątrz widzi sylwetki kolejnych wrogów, których kiedyś zabił. Zaczyna się zastanawiać, kto jest za to odpowiedzialny.


Providence. Cable i Domino trenują, a Irene Merryweather czyta Nathanowi jego rozkład zajęć na ten dzień. Po ciut złośliwej uwadze Irene Cable pyta się jej, czy wszystko w porządku, co wykorzystuje Domino i trafia go kopniakiem. Oboje upewniają się, że drugiemu nic nie jest, co jeszcze bardziej denerwuje Irene, która mówi, że musi wracać do zajęć i wychodzi. Domino zauważa, że była reporterka jej bardzo nie lubi i pyta się Cable'a, jak zamierza poradzić sobie z tym problemem. Nathan odpowiada, że teraz nie chce się tym zajmować. Domino mówi mu, że powinien to załatwić jak najszybciej i przypomina mu, żeby sprawdził, co u Deadpoola, bo trochę się o niego martwi. Cable mówi, że ma Wade'a na oku i jeżeli sytuacja zrobi się zła, to przestanie robić to, co mu robi.


Na ulicach Nowego Jorku Deadpool grozi bronią kolejnym przechodniom, którzy w jego oczach wyglądają jak, jego dawni, bardzo już nieżywi (może z wyjątkiem Tiamata) przeciwnicy. Ajax pyta się go, czy Wade wie, ilu ludzi zabił, czy może już stracił rachubę. Początkowo Deadpool mówi, że wie, ale po chwili przyznaje się, że jednak nie. Wtedy Ajax zadaje kolejne pytanie: czy przestał liczyć, bo przestał się przejmować, czy po prostu nigdy się nie przejmował i dlatego ma na swoim sumieniu tyle istnień? Deadpool nie potrafi odpowiedzieć. Ajax mówi dalej - stwierdza, że Wilson to patałach. Nie ma przyjaciół, bo nikt mu nie ufa. Nie ma roboty, bo został ośmieszony na oczach całego świata. Jedyne, co mu ostatnio wychodziło, to współpraca z Cable'em, ale nawet to zepsuł. Deadpool postanawia się napić i idzie do baru. Głosy i zjawy wciąż są obecne. Ciągle zastanawia się nad pytaniem Ajaxa, ale dochodzi do wniosku, że to nie ma znaczenia. Wyciąga broń i zaczyna strzelać do ekranów. Wade uznaje, że skoro liczba ludzi, których zabił nie obchodzi go, to równie dobrze może ją powiększyć i strzela do mężczyzny biegnącego w kierunku drzwi. Kula jednak go nie sięga, ponieważ nagle otacza go pole siłowe. Deadpool wie, czyja to sprawka i szuka wzrokiem Cable'a. Oczywiście jego pistolety nie są w stanie zrobić nic z polem siłowym Dayspringa, ale granat, który Wilson wyciąga z kieszeni, być może tak. Cable wyrzuca Wade'a z baru, a na zewnątrz eksplozja urywa Deadpoolowi rękę, która szybko odrasta. Nathan przyznaje się, że to on stoi za przywidzeniami prześladującymi Wilsona. Ten odpowiada, że zabił tych wszystkich ludzi, bo albo zasługiwali na to, albo oni chcieli zabić jego, więc nie ma takiej możliwości, żeby tego żałował. Cable odłącza podświadomość Deadpoola od Infonetu, a ten się go pyta, czy zrobił to po to, żeby Wade się zezłościł na siebie i przeprosił Cable'a za jego ostatnie wybryki. Nathan przyznaje, że rzeczywiście miał nadzieję, że Deadpool zwróci się do niego o pomoc, ale on odpowiada, że wcale jej nie potrzebuje. Policja otacza dwóch bohaterów, więc Cable teleportuje się wraz z Wilsonem na dach budynku, w którym mieszka Wade. Zauważa, że jak na dwóch ludzi, którzy twierdzą, że siebie nie potrzebują, popełniają wiele głupstw, żeby być razem, po czym odlatuje.


Deadpool wraca do swojego mieszkania. Już zna odpowiedź na pytanie Ajaxa: przestał liczyć zabitych przez siebie ludzi, bo przestało mu na tym zależeć. Tylko nie wie jeszcze, co z tą wiedzą zrobi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.