Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #20

Astonishing X-Men vol. 3 #20

Astonishing X-Men vol. 3 #20

"Unstoppable" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Skoro już nie ma najmniejszych wątpliwości co do Colossusa jako niszczyciela Breakworldu, Ord musi zdecydować się na jakiś ruch. A tak przy okazji... co się stało Cyclopsowi?

Cytat

Beast: "If anything's happened to them, agent Brand..."
Agent Brand: "You'll what? Eat me?"
Beast: "In fact I will..."

Streszczenie

Stacja kosmiczna Sword ucieka przez flotą wroga pozostawiając za sobą łunę dymu i ognia. W pomieszczeniu kontrolnym agentka Brand prosi o dokładne wyliczenia. Członek załogi informuje ją, iż dotarcie do Breakworldu zajmie im około czternastu minut. Niestety ich statek kosmiczny nie wytrzyma tak długo. Kobieta nakazuje wszystkim, aby mocno się trzymali. Nadszedł najwyższy czas na plan awaryjny. Colossus, stojący w głębi kabiny obejmuje Kitty.


Po chwili przednia część stacji kosmicznej zostaje wręcz rozsadzona startem małego pojazdu. To największa chluba jednostki, niezwykle zwrotna i mogąca uciec niemal wszystkim. Wroga flota podąża jej śladem. Obserwujący tą scenę z wnętrza wraku Beast praktycznie zauważa, że w takim wypadku powinni byli się w niej znaleźć. Agentka Brand wyprowadza go z błędu. Mimo wszystkich zalet technicznych, wylądowanie na powierzchni planety bez wykrycia jest zadaniem niemożliwym. Oddalająca się część załogi może w najlepszym razie liczyć na pochwycenie. Jednak ich poświęcenie nie pójdzie na marne. Fortel ten dał im kilka dodatkowych minut, które należy wykorzystać najlepiej jak to możliwe.


Następuje dokładne przygotowanie do akcji. Szyte na miarę kostiumy powinny spełnić swe zadanie. Urządzenia filtrujące powietrze oraz zbiorniki z dodatkową porcją tlenu umieszcza się za tylnym podniebieniem. Wkładki do uszu pełnią funkcję translatorów. Do tego dokładne mapy G.P.S. z zaznaczonym punktem zbiórki. Jest nim trupi pałac. Beast zauważa, iż jest to bardzo sugestywna nazwa. Zdaniem agentki Brand to odkryty niedawno grobowiec, który według ziemskiego wywiadu, zawiera bezcenne informacje na temat przepowiedni. Należy udać się tam, by odkryć dlaczego przeznaczeniem Colossusa jest zagłada planety, a także zneutralizować rakietę wymierzoną w Ziemię. Na omawianie szczegółów przyjdzie czas po lądowaniu. Hisako, szamocząca się ze zbyt dużym kostiumem Shadowcat lakonicznie stwierdza, że nauczycielka ma bardzo długie ręce. Colossus wybucha i zauważa, że znacznie prościej byłoby pozbawić go życia. Brand oznajmia, iż nie lubi gdy ktoś lub coś planuje za nią jej życie. Należy przekonać kosmitów, że to, w co wierzą niekoniecznie musi być prawdą. W innym wypadku pozostaje im tylko urzeczywistnienie przepowiedni. Jeden z członków załogi wpada do pomieszczenia i informuje zebranych, że dwa z wrogich statków powróciły. Pozostała im niecała minuta. Nadeszła pora podziału na dwa zespoły.


Potężna eksplozja wstrząsa przestrzenią kosmiczną. Stacja Sword zostaje rozerwana na dwie części. Kosmici, obserwujący to zdarzenie w jednym ze zbliżających się statków, wyczuwają wciąż obecne ślady życia. Kapitan wydaje rozkaz by spenetrować wrak.


Dwie, niezauważone przez nikogo kapsuły wchodzą w pole grawitacyjne planety.


W pierwszej z nich Shadowcat, Wolverine, Colossus i Hisako starają się przetrwać fatalne warunki. Dziewczynka nie wytrzymuje i mdleje. Uwaga innych skupia się na Kitty, ale ta oświadcza, że każdy powinien martwić się o siebie. W tym samym czasie Emma, Cyclops, Beast i agentka Brand delektują się smakiem wybornej herbaty w gustownie urządzonym apartamencie. Hank dziękuje koleżance za poprawę ich sytuacji. Scott ma nadzieję, że ukochana nie przesadzi z fikcją i cała czwórka poczuje pierwsze symptomy śmierci, gdy tylko one wystąpią. Agentka Brand uspokaja go. Nic takiego nie ma prawa się zdarzyć. Posługują się niezawodnym sprzętem, który umożliwi im bezpieczne lądowanie w promieniu niewielkiej odległości od celu.


Niespodziewanie pierwsza kapsuła rozbija krążącą wokół planety satelitę. Następuje destabilizacja kabiny. Wolverine każe Kitty bezpiecznie przefazować Colossusa. Dziewczyna wypełnia polecenie, nie może jednak wyhamować olbrzymiej prędkości spadania. W środku Logan stara się wybudzić Hisako. Zdesperowany wbija jej pazury w udo. W tym samym momencie Shadowcat fazuje przez pierwszy z olbrzymich budynków. Okazuje się, że jest on zrobiony z tej samej substancji co statek kosmiczny Orda. Fazowanie jest niezwykle bolesne i mutantka mdleje. Widząc to Peter przytula jej ciało i z ogromnym impetem uderza o kolejny drapacz chmur. Odbijąjac się od fasad lub przebijając się przez ściany wyżłabiają wielką jamę w miejscu upadku. Zamroczona Kitty ma nadzieję, że ich wtargnięcie pozostało niezauważone. Wokół zbierają się pierwsi świadkowie.


W pustynnym krajobrazie Emma przeczesuje umysłem pobliską okolicę. Nie potrafi wyczuć żadnej aktywności przyjaciół. Beast informuje agentkę Brand, iż jeśli coś im się stało pożre ją żywcem, a zasmakował już w ludzkim mięsie. Dyskusję przerywa Cyclops. Udało mu się zlokalizować grobowiec.


Pałac cesarski. Jeden ze służących przekazuje Kruunowi ostatnie wieści. Colossus został zaobserwowany w Breakworldzie. Według zeznań świadków spadł wprost z nieba w towarzystwie młodej dziewczyny, a następnie stopniowo zapadli się pod ziemię. Przepowiednia zaczyna się wypełniać. Księgi opisywały to trochę inaczej, ale wszak nietrudno o złe zrozumienie starożytnych ksiąg. Aby zdobyć więcej informacji należy jeszcze raz przesłuchać więźnia.


Ord, całkowicie skrępowany łańcuchami, wyjaśnia, że jest to działanie Kitty. Intruzów wciąż można powstrzymać. Prosi jednocześnie o bolesną i publiczną egzekucję. Cesarz powątpiewa w taki zaszczyt. Jego patrol właśnie doniósł mu, iż pochwycono sporą grupę Ziemian. Jeden z pojmanych twierdzi, że do tej pory ściśle współpracował z Ordem. Należy to wybadać. Priorytetem jest jednak znalezienie małego statku, którym uciekli X-Men.


Jeden z patroli operacyjnych znajduje uszkodzony ludzki pojazd. Kapitan jednostki wydaje rozkaz by strzelać do wszystkiego, ale pamiętać, by pod koniec wziąć kilku jeńców. Gdy jego ludzie zaczynają przeczesywać obiekt wstrząsa nim potężna eksplozja.


Jeden z ocalałych Ziemian stwierdza, że jest to pierwszy dobry widok tego dnia. Teraz pozostaje im czekać na rozkazy, licząc na to, że jest ktoś, kto będzie w stanie je wydać. Można również wypuścić smoka. Jest on ściśle powiązany z Shadowcat i zrobi wszystko, by ją chronić.


Opuszczone ruiny. Hisako informuje Logana, iż nierozważnie jest pozostawać tak długo w pobliżu uszkodzonego statku. Mutant pragnie zostać tu jeszcze pół godziny, by dać szansę swemu czynnikowi samoleczącemu na odtworzenie skóry i podstawowych części ciała. Jednocześnie chwali talent koleżanki. Jej pancerz wytrzymał niezwykle silny upadek, bez żadnego zadrapania. Mimo to dziewczyna cicho oznajmia, iż nie jest na to gotowa. Jest zwykłą uczennicą, jeszcze do niedawna przejmowała się tylko testami w szkole. Wolverine każe jej natychmiast ściągnąć kostium. Nie potrzebują lękliwej nastolatki w drużynie, zbyt dużo zależy od powodzenia ich misji. Hisako odmawia. Pojdjęła już decyzję. Pod pseudonimem "Armor" postara się zrobić wszystko, by wspomóc przyjaciół. Wciąż dymiący mężczyzna powątpiewa w rozwagę tego wyboru. Jest on zbyt oczywisty. To tak jakby on nazwał się "Szpony". Nastolatka ripostuje, że teraz może nawet nazywać się "Smród". Kiedyś, gdy wyjdą z tego cało pozwoli mu wybrać stosowny pseudonim. Teraz musi udać się na rekonesans.


Colossus i Kitty rozprawiają się z oddziałami wroga. Po wyeliminowaniu małego oddziału przystają na chwilę. Mutantka ma wciąż problemy z fazowaniem przez struktury tej dziwnej planety. Muszą jednak iść dalej i jak najszybciej dołączyć do reszty. Peter nie widzi sensu dalszej wyprawy. Mędrcy nie mogli się mylić. Jego obecność na planecie przyniesie milionom śmierć. Dziewczyna przypomina mu, że przeznaczenie można kształtować. Co więcej, nie widzieli jeszcze dowodów na istnienie przepowiedni.


Grupa Cyclopa bada grobowiec. Na jednej ze ściań widać starannie wykonane starożytne dzieło. Przedstawia ono metalowego giganta niszczącego Breakworld. Nosi on na sobie symbol X.

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #20 Astonishing X-Men vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.