Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #15

She-Hulk vol. 2 #15

She-Hulk vol. 2 #15

"Planet Without A Hulk" - Part 1: "She-Hulk: Agent Of S.H.I.E.L.D."

Postacie
Zapowiedź

Odkąd Hulk został wystrzelony w kosmos, wszyscy jego przeciwnicy bezkarnie panoszą się na Ziemi. Nic więc dziwnego, że dyrektor S.H.I.E.L.D. zwraca się po pomoc do Shulkie. A skoro Jen nie ma w tej chwili nic lepszego do roboty... rozpierduchę czas zacząć!

Cytat

Shulkie: "My Shulk-Fu is stronger!"

Streszczenie

Kilka tygodni temu, grupa zarejestrowanych bohaterów rozwaliła wielkiego Doombota w centrum Manhattanu [tę samą scenę możecie zobaczyć w Civil War #2 - Gil]. Podczas gdy Shulkie rozmawia z Leonardem Samsonem o swojej kondycji, z boku Reed Richards i Iron Man zastanawiają się, czy Jennifer zgodzi się zagrać rolę, jaką Stark jej przeznaczył w swoim planie. Reed jest pewien, że nada się doskonale i pierwszy rusza, by pogratulować jej udanej akcji. Kiedy tłum wiwatuje, Shulkie pyta Iron Mana, czy skoro są na rządowej liście płac, wciąż pozostaną bohaterami, czy może wszyscy staną się agentami S.H.I.E.L.D.. Tony zapewnia, ż tak się nie stanie.

Dzień dzisiejszy. Jen przypomina sobie tamtą rozmowę, kiedy ubiera się w pośpiechu w swojej kwaterze na pokładzie Helicarriera. Biegnąc na miejsce zbiórki, kontaktuje się z Quartermainem, który dowodzi akcją i dowiaduje się, że trwa ewakuacja miasta poniżej. Na miejscu dostaje potwierdzenie, że zagrożeniem nie jest Hulk, ale Abomination - jeden z jego starych wrogów. Shulkie miała nadzieję, że wreszcie jej kuzyn się odnalazł, ale i tym razem to nie to. Wykonując rozkaz, zeskakuje z pokładu Helicarriera i unosi się na podręcznym szybowcu w kierunku miejsca wydarzeń rozmyślając, jak poradzi sobie z przeciwnikiem, skoro nie jest nawet w połowie tak silna, jak Hulk.

Tymczasem, Abomination opanował jeden z barów w Reno, a teraz pożera kolejne kilogramy kurczaków i ogląda łyżwiarstwo figurowe, głośno komentując opinie sędziów. Nagle, program zostaje przerwany przez komunikat o ewakuacji miasta. Wściekły Abomination rozwala stoły i wybiega przez ścianę na ulicę, usłaną wrakami czołgów i samochodów, aby wykrzyczeć, że nie ma na tym świecie siły zdolnej go pokonać. Kiedy zauważa coś zbliżającego się w locie myśli, że to pocisk, jednak po kilku sekundach okazuje się, że to rozpędzona She-Hulk, która z impetem wbija go w asfalt. Jen odczytuje Emilowi jego prawa, kiedy ten wygrzebuje się z dołu, on jednak ogłasza, że nie uznaje jej władzy, bo jest teraz najsilniejszą istotą na Ziemi i nikt mu się nie sprzeciwi. Na poparcie tych słów, potężnym ciosem wbija Shulkie w budynek.

Wstrząs odczuwalny jest kilka ulic dalej, gdzie Quartermain osobiście nadzoruje ewakuację. Jeden z agentów sugeruje, żeby pomóc Shulkie, ale Clay oświadcza, że bezpieczeństwo cywilów jest najwyższym priorytetem. Po chwili kontaktuje się z agentką Cake, która zajmuje się szabrownikami niedaleko stąd. Jeden z panów wynoszących sprzęty ze sklepu popełnił błąd i nazwał ją "laleczką", co dumna LMD [Life Model Decoy - Gil] uznała za zniewagę i wyjaśniła różnicę, używając argumentów siły.

Zadowolony z siebie, Abomination wróży Shulkie szybki koniec, przypominając przy każdej okazji, że jest słabsza od niego. Jen przyznaje mu rację, ale też zwraca uwagę, że rekompensuje różnicę siły umiejętnościami walki i sprytem, bo w końcu uczył ją sam Captain America oraz Gamora. Jej ciosy nie robią na przeciwniku większego wrażenia, a wręcz denerwują go. Abomination grozi, że zabije ją, jak tylko położy na niej swoje łapy, więc Shulkie woli trzymać go na dystans i w tym celu wykorzystuje uliczną latarnię, którą posługuje się jak kijem. Po kilku ciosach, to Blonsky postanawia zwiększyć dystans i zaczyna rzucać w nią samochodami, ale Jen odbija je wszystkie latarnią i stwierdza, ze to było słabe. Dopiero teraz Abomination wścieka się naprawdę i naciera na nią z furią. W tej sytuacji, najlepszą strategią wydaje się unikanie go i szukanie pomocy. W tym celu, Jen dzwoni do Samsona i pyta, czy wie coś na temat jej obecnego przeciwnika. Len co prawda nie miał z nim wiele do czynienia, ale sugeruje, że mutacje typu gamma wyciągają na powierzchnię ukryte aspekty osobowości, a zatem potworna postać Abomination musi mieć coś wspólnego z jego poczuciem wewnętrznej brzydoty. To wystarczy, żeby Jennifer wpadła na pomysł, jak pokonać potwora. Zaczyna od kilku uwag na temat napaści na bar sugerując, że to pewnie jedyna okazja od lat, kiedy mógł się zbliżyć do ładnych dziewczyn. Blonsky wrzeszczy, że zabije ją za te drwiny, ale ona odpiera, że nie zrobi tego, bo poza tą walką żadna inna kobieta nawet nie zechciałaby go dotknąć. W tym momencie Abomination zacina się, a Shulkie wyprowadza kilka celnych, choć niezbyt wyszukanych ciosów, którymi powala go.

Trochę później, gdy Abomination ładowany jest do specjalnego kontenera, Jen jeszcze raz dzwoni do Samsona, by podziękować za pomoc, jednak rozłącza się, gdy ten proponuje spotkanie terapeutyczne. Quartermain gratuluje jej dobrze wykonanego zadania, ale gdy nazywa ją "agentką Jameson", Jen zwraca mu uwagę, że jest w separacji z mężem i wróciła do panieńskiego nazwiska.

Ta rozmowa zakończyła się w łóżku agenta Quartermaina. W środku nocy, Shulkie wstaje i podchodzi do iluminatora, zastanawiając się, czy to co zrobiła, było wolą Jennifer, czy She-Hulk. Patrząc na ziemię poniżej stwierdza, że naprawdę nie czuje już, że stoi mocno na ziemi.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #15 She-Hulk vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.