Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #34

New X-Men vol. 2 #34

New X-Men vol. 2 #34

"Mercury Falling" - part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Aby uratować swoją koleżankę, New X-Men stawiają czoła twórcom X-23. Ciekawe, czy kiedy poznają tajemnice jej przeszłości, nadal pozostaną przyjaciółmi?

Cytat

Rockslide: "What kind of name is "Hulking"? Lame!"
Anole: "Gee, I don't know "Rockslide"."

Streszczenie

Nie aż tak dawno temu, w Portland, Oregon. Młoda Cessily Kincaid budzi się we własnym domu i z trwogą spostrzega srebrną plamę na swojej twarzy. Plama zaczyna się gwałtownie rozrastać pokrywając całe ciało, które się deformuje i rozpływa. Przerażona dziewczynka zaczyna krzyczeć, a zaalarmowany ojciec przybiegł najprędzej jak mógł, jednak nie pomaga, tylko patrzy ze wstrętem i obrzydzeniem. To było tylko złe wspomnienie dnia, w którym moce Mercury po raz pierwszy się zamanifestowały, odeszło równie szybko jak przyszło. Jednak rzeczywistość wcale nie jest lepsza. Cessily leży w przezroczystym pojemniku, a dr Adam Harkins i jego asystenci rażą ją prądem. Kolejny elektrowstrząs i kolejne wspomnienie. Tym razem nie tak odległe, z przed chwili, gdy została powalona przez Kimurę. X-23 jeszcze dzielnie stawiała opór, niestety Kimura okazała się zbyt potężnym przeciwnikiem. Nie imały się jej kule z karabinu zdobytego przez Laurę i była zbyt zwinna, aby pazury dziewczyny ją dosięgły. Nawet wybuch granatów przypiętych do jej pasa, chytrze zdetonowanych przez X-23, nie wyrządziły jej większej krzywdy. Kimura chciała jeszcze się pobawić z młodą mutantką, ale dostała rozkaz wycofania się, gdyż Mercury, jej priorytetowa sprawa, była już załadowana do ciężarówki. Kimura oraz jej ludzie odjechali pozostawiając ranną Laurę samą na ulicy.


Instytut Xaviera. Rockslide, Anole oraz Loa oglądają wiadomości. Santo ze zdumieniem dowiaduje się z nich, iż istnieje taki zespół superbohaterów jak Young Avengers i szybko stwierdza, że New X-Men powinni ich zaatakować, aby udowodnić im swoją wyższość i pokazać, że są najlepszą młodą drużyną na świecie. W trakcie oglądania dołączył do nich Hellion szukający Cessily. Julian próbował się od nich czegoś dowiedzieć, ale byli oni tak zaaferowanie pomysłem Rochslide'a, że szybko poszedł szukać na własną rękę. Poszukiwania Hellion doprowadziły go w końcu do pokoju Dust, ale zastał tam jedynie jej zakrwawioną i przebierającą się w uniform współlokatorkę, Laurę, która właśnie wróciła z miasta. Ta oznajmiła mu, iż Cessily została porwana przez ludzi, którzy ją stworzyli i że wyrusza ją uwolnić. Julian stwierdził, że idzie z nią i nie zwracając uwagi na sprzeciw, wziął X-23 na ręce, uruchomił swoje pole telekinetyczne i szybko wyleciał rozrywając przy tym połowę dachu. To zaalarmowało ludzi z O*N*E, którzy mają już dość samowoli mutantów i wprowadzają stan wyjątkowy oraz Emmę Frost, która właśnie w swoim gabinecie rozmawiała z Soorayą. Chwilę przed tym wydarzeniem Emma poinformowała Dust, że wciąż nie ma wiadomości o miejscu pobytu matki dziewczynki i odebrała telefon od Wolfsbane, która miała jakieś ważne informacje dotyczące Kevina.


Kompleks Laboratoriów R&D, lokalizacja bliżej nieznana. Kimura właśnie przywiozła Mercury uwięzioną w specjalnym pojemniku. Na spotkanie wyszedł jej zadowolony dr Harkins, który od razu zaprosił kobietę na prezentacje swojego eksperymentu, ponieważ wie, jak bardzo Kimura lubi oglądać takie sceny. W jednej z cel czekał już odgrażający się wszystkim Mammomax, gdy wpuszczono do niej dziwną, krwiożerczą istotę. Chwilę później, ku uciesze doktora Harkinsa i Kimury, cały kompleks wypełniły dzikie wrzaski słoniowatego mutanta.


Nowy York. Pewien gangster i kilkoro jego ludzi rozgrywają partyjkę pokera w swojej kanciapie, gdy do drzwi ktoś puka. Jeden z ludzi idzie sprawdzić kto tam i w chwili gdy przykłada oko do wizjera, przez drzwi, równie gładko co przez jego czaszkę, przechodzą dwa lśniące pazury X-23. Przestępcy wpadają w popłoch i zaczynają strzelać w stronę wejścia, a główny gangster ucieka tylnym wyjściem próbując się gdzieś dodzwonić. Z tyłu czekał już na niego samochód, jednak nie zajechał zbyt daleko, gdyż napotkał Helliona, który przy pomocy telekinezy, wytrząsnął go z auta. Wkrótce dołączyła do nich Laura. Okazało się, że gangster miał jakieś powiązania z tajemniczym Kompleksem i doktorem Harkinsem, a dziewczyna dobrze o tym wiedziała. X-23 próbuje się od niego dowiedzieć, gdzie jest najbliższa baza operacyjna Kompleksu i przystawia mu do głowy lufę zdobytego pistoletu, aby przyspieszyć wydobywanie potrzebnych jej informacji. Mimo iż wystraszony gangster wyśpiewał wszystko i skierował ich do niejakiego Cadillaca Jonesa, to Laura z zimną krwią strzeliła mu w łeb. Zszokowany Julian wyrwał jej broń z rąk i kategorycznie zabronił zabijania.


Tymczasem, Kompleks Laboratoriów R&D. Doktora Harkins i Kimura zabawiają się w najlepsze przeprowadzając eksperymenty na Mercury, co rusz porażając ją prądem. Cessily zaczyna się im odgrażać mówiąc, że jej przyjaciele przyjdą po nią i ją uwolnią. Rozbawiona Kimura zauważyła, iż Mammomax mówił dokładnie to samo, a teraz została po nim tylko kupa obgryzionych z mięsa kości.

 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #34 New X-Men vol. 2 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.