Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #15

New Excalibur #15

New Excalibur #15

"Unredeemed" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Juggernaut staje przed najtrudniejszym wyborem swojego życia: nieograniczona potęga, albo przyjaĽń i uczciwość. Zobacznie, co wybierze i jakie będą tego efekty.

Cytat

Black Knight: "Is anyone sane in thist group?"
Sage: "Says the man who's addicted to the sword"

Streszczenie

Głos Cyttoraka rozbrzmiewa w głowie Caina. Słyszy, iż spośród wszystkich swoich wrogów Xavier najbardziej obawiał się nie Sinistera, Magneto, czy Apocalypse'a lecz Juggernauta. Bowiem lękał się on klejnotu, gdyż znał prawdę. Klejnot był przeznaczony jemu i to jego wybrał Cyttorak, lecz zamiast niego pojawił się Cain. Jego siłą napędową stał się gniew oraz wiara, że w ten sposób nie zawiedzie swojego ojca. Stało się to jego siłą napędową. Jednakże to nie wystarcza. Pośród wizji swych przeciwników Cain dociera do centrum świątyni, gdzie słyszy iż jego wiarołomność sprawiła iż Cyttorak znalazł sobie nowego agenta zniszczenia. Z głębi świątyni wynurza się nowy Juggernaut.


New Excalibur podążają szlakiem zniszczeń w ciszy. W końcu Black Knight nie wytrzymuje i pyta Sage, jak mogą ze sobą współpracować, skoro przestali się do siebie odzywać. Sage stwierdza, że dzięki temu może się skupi, a po za tym właśnie nadchodzi okazja, aby popracować zespołowo. W tej samej chwili drużyna zostaje otoczona, przez postacie, które ją poprzednio śledziły.


Cain zaczyna walczyć z drugim Juggernautem, który rani go mocno swym mieczem. Czując zadany ból z wściekłością zaczyna zadawać ciosy nie panując nad sobą. Łamie miecz przeciwnika, słysząc głos Cyttoraka, iż właśnie takiego Caina oczekiwał.


Excalibur walczą z przeciwnikami, zaś Sage wyjaśnia, iż są to strażnicy Cyttoraka, przepełnieni jego negatywnymi emocjami. To właśnie one sprawiły, iż nie tak dawno temu grupa pokłóciła się między sobą. Poirytowany Wisdom rozrzuca swe energetyczne ostrza, wytrąca przeciwnikowi z ręki broń i używa swej mocy na jego masce. Powstrzymuje go Brian, stwierdzając, iż za chwilę zabije przeciwnika z którym walczy. Wisdom oznajmia, iż nie uczyni tego, jeśli ten się podda. Niespodziewanie wszystkie postacie znikają w błysku energii, popełniając najwyraźniej samobójstwo, aby nie przegrać bitwy. Członkowie grupy patrzą na Wisdoma z niepokojem, bowiem przypomina im to, iż jest niebezpiecznym człowiekiem. Excalibur wkraczają do świątyni, po której miota się Cain. Stoi nad ciałem, najwyraźniej wahając się czy zabić swego przeciwnika, a głos Cyttoraka pyta na co czeka. Pytanie to powtarza Brian. Cyttorak wyjaśnia, iż Cain nie zdradził im swej tajemnicy. Aby zostać Juggernautem nie wystarczy wziąć klejnot. Cain musiał zabić poprzedniego Juggernauta, który był wiarołomny. Następnie zaś ukarał jego rodzinną wioskę, która zaczęła wyznawać innego boga. Excalibur spoglądają przerażeni na płonące domy i stojącego pośrodku Caina, a potem na niego, po czym wychodzą ze świątyni. TJ mówi do Caina, iż nie był wtedy sobą, lecz ten odpowiada, ze nie jest to najlepszy moment aby się do siebie zbliżali.


Dwa dni później w Londynie Cain rozmawia z Wisdomem, który stwierdza, iż postanowił rzucić palenie, a papieros, który trzyma jest jego ostatnim. Rozmawiają o tym, co zaszło w Korei, o wyrachowanym okrucieństwie Wisdoma, który mówi, iż muszą postara się zaufać sobie nawzajem. Pomimo tego jak się zachowują, chodzi im o jedno. O pomoc mutantom po Dniu M. Odbyło się głosowanie, a Cain nie został wyrzucony z drużyny. Wisdom prosi, aby go nie zawiódł, bowiem to on go poparł. Nieopodal drużynę opuszcza Dane Whitman, który mówi Brianowi, iż członkostwo w New Excalibur jest nie dla niego. Po za tym musi odkryć tajemnicę miecza, bowiem w Camelocie uświadomił sobie, iż miecz, który nosi oraz tamten, nie są tym samym. Odjeżdża udając się na poszukiwania. Cain wraca do swego pokoju, wyciąga klejnot który zabrał ze świątyni i długo się w niego wpatruje.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #15 New Excalibur #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.