Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: Hypervelocity » Iron Man: Hypervelocity #1

Iron Man: Hypervelocity #1

Iron Man: Hypervelocity #1

Part 1 of 6

Postacie
Zapowiedź

Wizyta w zakładach napędów testowych doprowadza nie tylko do usprawnienia pancerza Iron Mana, ale także staje się katalizatorem ciągu wydarzeń z udziałem jednostki Cape-killers, subkultury wielbiącej mechy oraz grupy zbuntowanych LMD.

Cytat

major Tom Aramaki: "[...] Make me happy, boys and girls."

Streszczenie

Noc. Dwa myśliwce przemierzając przestworza podążają za uciekającym Iron Manem. Gdy tylko udaje im się go namierzyć, wystrzeliwują w jego stronę rakietę. Ta jednak nie osiąga celu, gdyż Iron Man zatrzymuje się w powietrzu, odwraca w ich stronę i częstuje wiązką energii wystrzeloną z lewej dłoni. Pocisk ulega zniszczeniu.

W odległości osiemdziesięciu pięciu mil znajduje się nowoczesny statek-baza S.H.I.E.L.D. o nazwie Samuel Sawyer. Obecni na jego pokładzie agenci cały czas obserwują poczynania Iron Mana. Teraz czekają tylko na gotowość całego zgromadzonego arsenału. Gdy tylko to następuje, głównodowodzący, major Tom Aramaki, wydaje rozkaz ataku.

Lawirując pomiędzy pociskami Iron Man wraca wspomnieniami do okresu, gdy miał siedemnaście lat. Pędząc na swoim ukochanym suzuki w towarzystwie seksownej i ponętnej koleżanki Naomi Clark Tony Stark dopiero zaczynał swoją przygodę prowadzącą do uzależnienia. Uzależnienia od nieprawdopodobnie szybkich pojazdów, szybkich i gorących kobiet i wysokoprocentowego alkoholu. W tamtej krótkiej chwili młodzieńczej beztroski wszystkie te trzy nałogi nałożyły się na siebie. Nagle siedząca z tyłu Naomi zamienia się w czarnowłosego, wytatuowanego wampa, który na dodatek mówi po chińsku. Trwa to tylko chwilę, po której we wspomnieniach ponownie pojawia się Clark. Ten krótki moment niespójności swej pamięci o dawnych wydarzeniach zastanawia Iron Mana. Obecnie ma on jednak większe zmartwienia na głowie. Oto na orbicie okołoziemskiej dochodzi do wydzielenia głowicy skierowanej w stronę Ziemi. Ścigające Iron Mana myśliwce mają odwrócić jego uwagę od tego pocisku. Zabawa w kotka i myszkę trwa, podczas gdy rakieta wchodzi w atmosferę. W momencie, w którym do celu pozostaje już jedynie sto mil, Iron Man wykonuje zaskakujący dla wszystkich manewr. Zamiast uciekać, zawraca i ląduje na ścigającym go samolocie. Następnie wyrywa szybę kokpitu, w której jednak zamiast pilota siedzi zdalnie sterowany android. Po chwili myśliwiec eksploduje.

Tony Stark w swoim wieżowcu udaje się do pilnie strzeżonego pomieszczenia. Ponieważ cały czas walczy z nałogiem alkoholowym, w jakiś sposób musi rekompensować sobie brak używek i odreagowywać stresy. Skoro nie alkohol, zawsze zostaje nałóg prędkości. By jednak go zaspokoić, potrzebna jest zbroja, której nie ma na właściwym jej miejscu. Ta stoi za Starkiem, którego za chwilę oplata przewodami niczym Venom swoją ofiarę. Gdy tylko Tony zostaje całkowicie zamknięty w zbroi, jego oczom ponownie ukazuje się kobieta - wamp. Tym jednak razem dla odmiany biegle włada językiem francuskim. Stark budzi się przerażony na krześle w swym apartamentowcu. Próbuje sobie wytłumaczyć, że to był tylko sen.

Tymczasem Iron Man wyrzucony daleko w powietrze po wybuchu samolotu zostaje trafiony rozszczepioną torpedą wystrzeloną z orbity okołoziemskiej. Niezwykle potężny ładunek eksploduje, oddzielając głowę od reszty zbroi. Obserwujący akcję major Aramaki jest zachwycony. Nie na długo jednak. Tom oglądając monitory widzi Iron Mana łapiącego w powietrzu własną głowę, którą następnie przymocowuje we właściwym jej miejscu. Obserwując ten niecodzienny spektakl nasuwa się oczywisty wniosek, że to, co stoi teraz naprzeciwko S.H.I.E.L.D., to nie jest Tony Stark.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Iron Man: Hypervelocity #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.