Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #36

Cable & Deadpool #36

Cable & Deadpool #36

"Unfinished Business" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Deadpool postanowił uporządkować swoje życie. To nie żart! Na początek chciałby załatwić niedokończone sprawy z Taskmasterem, ale to może się nie skończyć na pogawędce...

Cytat


Deadpool: "Deadpool! Say it with a 'P', cause with a 'C' it's Deadcool, which I am, but Deadpool is how you write the checks!"
Generał Hartecourt: "What if we were to say it with an 'F'."
Deadpool: "Feadpool?"
Weasel: "Deadfool..."
Deadpool: "Oh. No, that doesn't work either."

Streszczenie

Deadpool rozmawia ze Ślepą Al. Mówi jej o swoim planie odzyskania nadwyrężonej ostatnio reputacji: chce znaleźć Taskmastera i publicznie go pokonać. Al, nie bez sarkazmu, przyznaje, że to świetny plan. Wade mówi, że ona go zawsze rozumiała i pyta się, czy ma mu jeszcze za złe, że więził ją przez długi czas. Al stwierdza, że już zapomniała o tym. Weasel, przygotowując nową bron dla Wilsona (karabin-atrapa, z którego lufy zamiast naboju wysuwa się chorągiewka z napisem "Bang!"), uważa, że plan Deadpoola jest ryzykowny. Mówi, że Taskmaster jest jednym z najlepszych najemników, a jego zdolności czynią z niego groźnego przeciwnika. Wade'owi jednak dokładnie o to chodzi i dalej mówi, że ma plan. Weasel ma nadzieję, że plan uwzględnia odnalezienie Taskmastera. Deadpool mówi, że powinien sobie dać z tym radę w kilka tygodni, a Weasel w tym czasie zajmie się resztą przygotowań.


Dwa tygodnie później, na autostradzie gdzieś w Ohio, transport więzienny jest zmuszony się gwałtownie zatrzymać, ponieważ na drodze znajdują się związani kobieta i dwoje dzieci. Dwaj żołnierze wysiadają z pojazdu, po czym zostają trafieni strzałkami usypiającymi, a w sam wehikuł uderza pocisk. Pozostali dwaj strażnicy wyskakują z wraku, ale są szybko pokonani przez Deadpoola. Taskmaster wychodzi ze zniszczonego pojazdu i pyta się, kto zapłacił Wilsonowi za jego uwolnienie i dlaczego. Deadpool mówi mu, że zrobił to z własnej woli. Uwalnia kobietę i jej dzieci, mówiąc jej, że za zakrętem czeka dla nie samochód i ostrzega, żeby więcej nie zatrzymywała się w środku nocy w małych sklepikach przy autostradzie. Taskmaster mówi, że nie chce mieć u Deadpoola długu; wolałby już sam się uwolnić. Wade odpowiada, że może zrewanżować się bardzo szybko: Taskmaster ma z nim walczyć, a ludzie, którzy często wynajmują najemników będą oglądać ich walkę. Taskmaster wie, po co jest to potrzebne Deadpoolowi i zgadza się. Pyta się, czy Wilson ma zamiar go uwolnić, czy może ma być skuty podczas walki. Deadpool odpowiada, że to on będzie skuty, ponieważ w ten sposób jego zwycięstwo będzie bardziej spektakularne, po czym uwalnia Taskmastera, a następnie go nokautuje.


Weasel mówi zgromadzonym (i związanym) ewentualnym pracodawcom Deadpoola, że za chwilę będą świadkami demonstracji umiejętności Wade'a Wilsona. Walka, którą obejrzą za pośrednictwem przekazu video, odbędzie się na byłym obiekcie treningowym sił specjalnych, a przeciwnikiem Deadpoola będzie Taskmaster, który czeka między budynkami. Wade siedzi na dachu. Ma skute ręce i nogi, więc porusza się z trudnością, skacząc ja żaba, ale jest uzbrojony po zęby i na początek strzela z moździerza w kierunku przeciwnika. Taskmaster chowa się między budynkami i czeka, aż Deadpool zejdzie na ulicę. Przez chwilę zastanawia się czy powinien zabić go, czy tylko okaleczyć, ale mając przed sobą idiotyczny widok skaczącego Deadpoola, wybiera drugą możliwość. Rzuca się na Wilsona z mieczem, ale ten w porę przerzuca do przez siebie. Taskmaster szybko wstaje i ponawia atak, tym razem przebijając Wade'a mieczem. Deadpool nie zważa na to i zaczyna okładać Taskmastera kijem. Ten próbuje znów zadać cios mieczem, ale Wilson umiejętnie unika go i znów trafia kilka razy przeciwnika. Następnie zaczyna uciekać, wykorzystując scenerię obiektu do swoich potrzeb, zwalając na Taskmastera mur, lawinę oraz uderzając go wygiętą gałęzią. Wreszcie chowa się w scenerii symulującej pustynną burzę, zachodzi przeciwnika od tyłu i trafia go w tyłek strzałką usypiającą. Deadpool rzuca nieprzytomnego Taskmastera przed widzów. Jeden z generałów mówi, że wszyscy wiedzą, że Wilson potrafi walczyć, ale ponieważ jest niepoważny, więc nikt nie będzie ryzykował zatrudniania go. Każe Deadpoolowi ich uwolnić. Wszyscy wychodzą. Deadpool jest wściekły, że jego plan się nie powiódł. Budzi Taskmastera i dziękuje mu, że pozwolił się mu obić. Ten odpowiada, że na nic mu nie pozwolił; przecież przebił go mieczem, więc walczył na poważnie. Wilson go pokonał, ponieważ po prostu jest tak dobry, i zawsze był. Taskmaster mówi jednak, że jego umiejętności na nic mu się nie przydadzą, dopóki nie zacznie się zachowywać jak profesjonalista, po czym wychodzi. Deadpool mówi Weaselowi, żeby go rozkuł, ale ten odpowiada, że myślał, że to Wade ma klucz do kajdanek.


Dwa tygodnie później Deadpool (wciąż w kajdankach) siedzi w swoim mieszkaniu i ogląda telewizję. W wiadomościach informują, że z transportu więziennego uciekł Rhino i przebywa na wolności gdzieś w Georgii. Wade zadowolony stwierdza, że skoro nie idzie mu jako najemnik, to w takim razie zostanie superbohaterem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.