Avalon » Serie komiksowe » X-23: Target X » X-23: Target X #3

X-23: Target X #3

Postacie
Zapowiedź

X-23 wciąż jest ścigana przez swoich twórców, ale nie tylko, bo jej tropem podąża też Wolverine. Ale jaką rolę w całej tej historii odegrają Kingpin, Daredevil i Captain America?

Cytat

Captain America: "Was this trigger used on all of your missions?"
X-23: "No. Only on targets that I could not be trusted to kill, or those that were considered exceptional."

Streszczenie

Przesłuchania X-23 ciąg dalszy. Murdock i Rogers wypytują dziewczynę o Trigger Scent. Laura wraca wspomnieniami do Facility, gdzie już od ósmego roku życia była poddawana bolesnym torturom, jak np. podtapianie czy rażenie prądem, będąc jednocześnie odurzana zapachem specyfiku. Już w wieku jedenastu lat, automatycznie potrafiła zabić niewinnego owczarka, na którego spłynęła jedna, malutka kropla Trigger Scent. Zander Rice sprawował pieczę nad tym projektem i to on znalazł zastosowanie dla morderczych instynktów dziewczyny.


Z powrotem podczas przesłuchania, Laura zwierza się, iż trigger był używany tylko podczas misji, w których nie ufano jej, że uśmierci ofiarę, bądź ofiara była kimś naprawdę wyjątkowym. W kolejnej retrospekcji bohaterki, widzimy Wilsona Fiska wcinającego stek w towarzystwie dwóch uzbrojonych ochroniarzy. Posiłek zostaje zakłócony przez niezidentyfikowany głos. Ochroniarze słyszą, lecz nie widzą intruza, nawet przez noktowizory. Tymczasem, duch jest już za plecami Kingpina, trzymając mu nóż na gardle. Po tym jak Fisk każe gorylom odłożyć broń, morderca materializuje się i zasiada przy stole naprzeciw grubasa. To pewny siebie Dilorenzo, który przyszedł tu w sprawie pewnego interesu. Porwał on siostrzenicę Kingpina, Samanthę i teraz żąda za nią dużej sumy. Fisk domyśla się, że tamten musiał mieć w jego szeregach znakomitą wtyczkę i w końcu zgadza się na 55 milionów dolarów okupu. Kiedy zadowolony z transakcji Dilorenzo informuje, że wypuści Samanthę już niedługo, Kingpin przekazuje mu jeszcze list od zamartwiającej się matki dla porwanej dziewczyny. Ten zobowiązuje się dostarczyć przesyłkę i pyta jeszcze o zawartość czwartej walizki, skoro trzy pierwsze są wypchane dolarami. Fisk odpowiada, iż zawiera ona ciało wtyczki, a przynajmniej to, co z niego pozostało.


Już w New Jersey, Samantha jest zaciągana przez dwóch mężczyzn do biura Dilorenzo. Ten, chełpiąc się wymachuje listem przed oczami dziewczyny, najwyraźniej nie mając zamiaru dać go porwanej. Samantha okazuje się być nikim innym jak X-23, która czując Trigger Scent na liście, instynktownie atakuje oprawców. Dosłownie rozcina szponami brzuchy dwóch ochraniarzy i przystępuje do brutalnego ataku na Dilorenzo, który stał się w międzyczasie niewidzialny. Nie przeszkadza to jednak Laurze, która dzięki wyostrzonym zmysłom i furii wywołanej przez Trigger Scent, z wściekłością tnie przeciwnika jej wszystkimi szponami. Tymczasem, Zander Rice, siedząc przed ogromnym ekranem, rozmawia z Fiskiem. Dziwi się, że motyw z siostrzenicą przeszedł bez problemu. Kingpin domaga się głowy Dilorenzo i informuje, że jeśli X-23 spisze się dobrze, to będzie miał dla niej więcej zadań. Zanderowi towarzyszy Kimura, która, jak sama twierdzi, lubi Fiska. Rice, przed dostarczeniem głowy Kingpinowi planuje zabrać próbkę, która dostarczy mu ciekawy materiał genetyczny.


Matt Murdock już wcześniej słyszał o Dilorenzo. Nazywano go Fade i był najlepszym mordercą mafii. Po tym jak zadarł z Kingpinem, słuch o nim zaginął, a następnie zniknęli także jego żona i dziecko. Laura przyznaje się, że ich również zabiła. Na pytanie Captaina o inne ofiary wymagające użycia Trigger Scent, bohaterka wymienia swoją matkę, mistrza oraz... Debbie i Megan.


Przeszłość, San Francisco. X-23 towarzyszy swojej kuzynce Megan, rozmawiającej właśnie przez komórkę z Desmondem. Ten każe jej kupić w drodze do domu lekarstwa dla chorej mamy. Idąc uliczką, zapytana o pieniądze Laura przyznaje się, że ma u Kinney'ów w domu 147 692 dolary. Magan chciałaby pożyczyć tylko 20 $. Uwagę X-23 przyciągają włączone telewizory na wystawie sklepowej. W newsach mówią akurat o Profesorze X, który ujawnił swoją tożsamość jako mutant i o szkole dla mutantów, którą prowadzi. Bohaterka wpatruje się w ekran jak osłupiała, zwłaszcza gdy na wizji pojawia się obraz Wolverine'a. W domu, tajny agent Facility, Desmond, opiekuje się chorą Debbie. Jest niezwykle uprzejmy i nalega aby jego partnerka wypiła przygotowaną przez niego rumiankową herbatę. Debbie jest szczęśliwa nagłą zmianą swej córki, podejrzewa, że to Laura ma na nią taki pozytywny wpływ. Wchodząc do domu, Megan trąca niechcący drzwiami wracającego z tacą Desmonda, który oblewa się przy tym niesioną w imbryku herbatą. Dziewczyna przeprasza, jednak jej ojczym wpada w panikę i wyraźnie pyta: "Gdzie jest X-23?" Te słowa dziwią Megan, podczas gdy do Laury stojącej gdzieś przed domem, dochodzi zapach Trigger Scent, pochodzący najprawdopodobniej z wylanej herbaty. Wysuwa pazury a jej oczy nabierają krwistej barwy. Już w morderczym transie, staje przed swą kuzynką i Desmondem z tylko jedną myślą - zabicia ich...

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

X-23: Target X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.