Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #11

Wolverine: Origins #11

Wolverine: Origins #11

"Swift and Terrible" part 1

Postacie
Zapowiedź

Logan wreszcie poznał swojego syna i teraz zamierza go uwolnić. Problem w tym, że on nie życzy sobie żadnego uwalniania, ale zemsty na ojcu, który go porzucił.

Cytat

Logan jr: "You are a footprint... and I am erasing you."

Streszczenie

Logan powoli odzyskuje świadomość w pomieszczeniu, w którym go więziono. Po chwili przypomina sobie swojego syna, który też tu był. Cięcie, które od niego otrzymał, to była wiadomość. Wolverine może się tylko domyślać, ale przypuszcza, że w ten sposób jego syn mści się za swoją matkę.

Jego rozważania przerywa pojawienie się agentów Dugana. Logan nie zamierza jednak ich krzywdzić. Chce tylko pozbyć się niewygodnych gości. Przyczajony pod sufitem czeka na ich przybycie. Gdy uzbrojeni mężczyźni wbiegają do pomieszczenia, Wolverine błyskawicznie je opuszcza i zamyka drzwi na zamek. Na zewnątrz okazuje się jednak, że jeden z agentów nie zdążył wejść i teraz trzesąc się ze strachu stoi przed Loganem.

Snajperzy obserwujący drzwi wejściowe do budynku, w którym przetrzymywano Wolverine'a dostrzegają wybiegającego z krzykiem żołnierza S.H.I.E.L.D.. Z jego słów wynika, że goni go sam Logan. Snajperzy biorą wyjście na celowniki i zaczynają strzelać tuż za uciekającym agentem. Dowodzący akcją rozkazuje snajperom wstrzymać ogień. Ci zastanawiają się, czy udało im się zdjąć cel.

W ciemnym zaułku Logan zdejmuje mundur agenta S.H.I.E.L.D.. Wysoko nad głową zauważa helikopter. Tuż obok niego na ziemi leży czarny kapelusz i prochowiec w takimże kolorze, najwidoczniej specjalnie przez kogoś przygotowany. Wolverine bez zastanowienia zakłada go i opuszcza nieprzyjazną okolicę.

Syn Logana wraca do mieszkania, w którym siedzi łysa kobieta z rozmazanym makijażem na twarzy, w dodatku nietrzeźwa. Pyta przybyłego, jak udała się wycieczka. Logan jr odpowiada, że była całkiem owocna. Spotkał się na mieście z pewnym mężczyzną, następnie obaj przenieśli się do hotelowego pokoju, w którym nieznajomy został zamordowany i okradziony z paszportu. Łysa kobieta z płaczem zarzuca Loganowi jr, że ją wykorzystał w zamian za miejsce do spania, czemu on sam nie zaprzecza. Za chwilę zresztą dziewczyna pada nieprzytomna na ziemię wskutek przedawkowania środków nasennych pomieszanych z alkoholem. Stojąc nad nią Logan jr z wysuniętymi dwoma ostrzami z każdej z dłoni sam siebie nazywa dziedzicem Ziemii.

Wieś. Wieczorem Margie i jej mąż przeszukują gospodarstwo w poszukiwaniu swego podopiecznego. Milo jest obdarzonym ponadnaturalnym wzrostem i siłą młodym mężczyzną w sferze mentalnej przypominającym kilkuletnie dziecko. Zostaje w końcu odnaleziony przez swoich opiekunów w stajni cały zakrwawiony z głową konia w rękach. Milo urwał ją zwierzęciu przez przypadek i chciał umieścić ją z powrotem na swoim miejscu, jednak mu się to nie udało, za co teraz z żałosną miną przeprasza swoich rodziców. Mąż Margie klnąc pod nosem stwierdza, że należało się go zarejestrować, czemu jednak sprzeciwiła się jego żona.

Póżniej, gdy Milo leży już w łóżku przytulony do swojego ulubionego pluszowego misia tajemniczy głos woła go. Sam siebie każe nazywać Silas Burr, jednak widząc trudności chłopaka z wymówieniem imienia proponuje, by mówił mu po prostu Cyber.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.