Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #483

Uncanny X-Men #483

Uncanny X-Men #483

"Rise and Fall of the Shi'ar Empire" - Chapter 9: "Vulcan's Descent"

Postacie
Zapowiedź

Pora zacząć drugą częś opowieści, czyli "and Fall", kiedy Vulcan i Deathbird sprowadzają do stolicy Imperium jej dawnego władcę - D'Kena.

Cytat

Deathbird: "You constantly amaze me..."
Vulcan: "I will kill him, eventualy... You know that."

Streszczenie

Na statku Najwyższej Rady rozbrzmiewa ogłuszający krzyk Aerie witających powracającego Imperatora D'Kena. Stojący za nim Vulcan wspomina jak do tego doszło, bowiem jeszcze nie tak dawno planował zabić D'Kena. Wraz z Deathbird dokonał ucieczki z księżyca więziennego, oboje wywalczyli sobie drogę do statku, opuszczając na nim Phygim, zaś Vulcan podziwiał Deathbird, jej okrucieństwo i brak wahania. Pozostawili za sobą trupy, a na statku Vulcan mógł wreszcie zapytać o spisek oraz tajne stowarzyszenie, które doprowadziło do jego uwolnienia. Deathbird jak sama wyjaśnia nie ma do niego zaufania i postanawia poczekać. Wbrew temu, co sądzono nie zginęła, lecz wtrącono ją do więzienia, teraz zaś zmierza wraz z Vulcanem ku gwiazdom.


Przez kolejne dni pozostawili po sobie szlak zniszczeń, dzieląc ze sobą walkę oraz pasję. Zostali kochankami, a Vulcana szybko przestało obchodzić, co dzieje się poza statkiem, bowiem pomimo iż wiedział, że Deathbird ma przed nim sekrety, wiedział także, iż jest pokrewną duszą. Lecz nic nie mogło trwa wiecznie. Przybyli na planetę, gdzie czekał na nich Araki. Wówczas Vulcan usłyszał pytanie skierowane przez niego do Deathbird, proszące o potwierdzenie wieści K'Tora. Gdy Vulcan usłyszał imię D'Kena uniósł się gniewem, oznajmiając Arakiemu iż nie powstrzyma go nawet Gwardia Imperialna. Uczynił to jednak jeden pocałunek Deathbird, która oznajmiła iż gra toczy się o wyższą stawkę. Vulcan uspokoił się, zdziwiony iż Deathbird nie szuka już władzy, ta jednak oznajmiła iż przestało ją to bawić dawno temu.


Araki poprowadził ich do pałacu, pokazując szalonych telepatów Imperium, którzy przez lata składali zdefragmentowany umysł D'Kena w całość, lecz nawet najmniejszy kontakt z nim oznaczał szaleństwo. W tej chwili jego umysł został prawie naprawiony, lecz 3 części jego mózgu wciąż nie mają ze sobą połączenia, a telepatom nie udało się go przebudzić, pomimo iż praktycznie ozdrowiał. Wkrótce jednak to nastąpi, nie wiadomo jednak w jakim czasie, a wówczas Imperium odrodzi się na nowo. Deathbird przeklęła czas oczekiwania, wówczas Vulcan zaproponował inne rozwiązanie.


Tymczasem na orbitę planety wszedł statek wojenny Shi'ar, odkrywając obecność Deathbird. Kapitan polecił wezwać posiłki, wyczuwając zdradę. Na planecie Araki nie chciał się zgodzić, aby Vulcan użył swej mocy na D'Kenie, ten jednak nie dał nikomu wyboru. Oznajmił, iż zabicie go w tym stanie jest niehonorowe i zamiast tego woli go przebudzić. Po chwili Imperator podniósł się dzięki mocy Vulcana. Araki słysząc, iż na orbicie pojawiła się flota polecił otworzyć do niej ogień. Nadeszła pora na ujawnienie działalności tajnego stowarzyszenia, które miało za zadanie przywrócić D'Kena na tron.


Po walce, w której wziął udział Vulcan, opuścili planetę, a D'Ken oznajmił iż chce z nim porozmawiać. Imperator oznajmił iż wciąż nie pamięta jego narodzin, bowiem po przebudzeniu nie wszystko co uczynił w krwawym szale, jak zabicie żony Corsaira, jest dla niego jasne. Wie jednak iż wiele zawdzięcza Vulcanowi, dlatego też podjął decyzję. Widząc, jakim uczuciem darzy go Deathbird i pomimo faktu, że nigdy nie zamierzał dopuścić do dynastii kogoś jego rodzaju, poprosił go, aby poślubił jego siostrę. I tak Vulcan miał stać się członkiem Imperium, które odradzało się ponownie...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #483 Uncanny X-Men #483

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.