Avalon » Serie komiksowe » Onslaught Reborn » Onslaught Reborn #4

Onslaught Reborn #4

Onslaught Reborn #4

Part 4 of 5

Postacie
 • * Franklin Richards
 • * Captain America, Ant-Man, Hawkeye, Iron Man, Vision, Bucky
  * Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch, Thing
  * Donald Blake
  * Namor
  * Loki, Enchantress, Executioner, Scarlet Witch, Ultron, Wonder Man
  * Onslaught
Zapowiedź

W samym środku wielkiej bijatyki odkryjemy początki bohaterów z drugiej Ziemi oraz dowiemy się, w jaki sposób Onslaught planuje powrócić do właściwego świata Marvela.

Streszczenie

Walczący z kontrolowanym przez Onslaughta Iron Manem Captain America próbuje przemówić przyjacielowi do rozsądku, a gdy to nie ma efektu, ciska w niego swoją tarczą – a gdy ten jej unika i zaczyna wyśmiewać przeciwnika, zawraca ona, uszkadzając zbroję. Dwójka herosów rusza przeciw sobie, w końcu nokautując się nawzajem. Wkrótce później Onslaught staje nad pokonanymi Avengers, pytając, czy ktokolwiek na tym świecie jest godzien stanąć przeciw niemu, nie zdając sobie sprawy z tego, że jest obserwowany prze Hawkeye'a. Ten przygotowuje nagranie dla Capa, stwierdzając, że aby powstrzymać istotę, musieliby zrobić coś, co heros uznałby za złamanie zasad.

W Budynku Baxtera Mr. Fantastic próbuje przywrócić Donalda Blake'a do życia za pomocą defibrylatora, wtedy jednak na miejscu zjawia się Sub-Mariner z kijem doktora, ujawniając, że "pacjent" musi jedynie uderzyć nim w ziemię, by ponownie stać się Thorem.

W Avengers Mansion Loki oświadcza, że Onslaught zabił jego brata, Bucky jednak nie wierzy bogu kłamstw. Wtedy na miejscu zjawia się Wonder Man, informując, że nie są sami, a wtedy zostaje powalony przez Visiona, który następnie rusza do walki z Ultronem. Gdy Ant-Man i jego mrówki atakują Executionera, Invisible Woman odcina Enchantress i Scarlet Witch dopływ powietrza, po czym znika wraz z Rikki i Franklinem. Pym detonuje ładunek wybuchowy w uchu Skurge'a, powalając go, a Vision powala swojego "ojca", Loki jednak zaklęciem budzi obie czarownice, które uderzają w Ant-Mana, pozbawiając go kontroli nad jego zdolnościami. Rośnie on do gigantycznych rozmiarów, przebijając się przez ściany budynku i tracąc przytomność, powalając przy tym Sue. Nim jednak Loki zdąży dostać się do Franklina, na miejscu zjawia się reszta Fantastic Four – wraz z Namorem i Thorem. Widząc brata, Loki stwierdza, że jeśli nie powstrzymają Onslaughta, tak Ziemia, jak i Asgard zostaną zniszczone, a jedynym sposobem, by je uratować, jest zabicie Franklina. Bóg gromów zwraca się więc do Richardsa, który oświadcza, że nie przeprowadził jeszcze wszystkich obliczeń, ale na razie musi zgodzić się z łotrem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4 Onslaught Reborn #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.