Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #35

New X-Men vol. 2 #35

New X-Men vol. 2 #35

"Mercury Falling" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

X-23 i Hellion odkrywają, kto stoi za porwaniem Mercury. Kim jest Predator X? Nad tym zastanowimy się, jak już uwolnimy ich koleżankę z rąk przeciwników.

Cytat

Anole zdradzający Elixirowi tajniki szybkiej nauki: "You should just have one of the Cuckoos dump the info from dr. McCoy right into your brain. That's how all the X-Men know how to fly jets and spaceships and speak Chinese when they need to. They cheat."

Streszczenie

Salem Center, w miejscu gdzie kiedyś stała kawiarnia Grind Stone. Strażacy i policjanci na daremnie przeszukują płonące zgliszcza w poszukiwaniu ocalałych. Zamiast nich znajdują jedynie zaszlachtowane ciała ludzi Kimury, a na dachu pobliskiego budynku leży martwy agent O*N*E.


Instytut Xaviera. David oraz Surge proponują członkostwo w swoich New X-Men Bling, która już się sprawdziła w czasie misji [patrz X-Men "The Blood of Apocalypse" - Black Bolt]. Jednak ta, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, odmawia i rozważa ucieczkę z instytutu razem z Onyxxem. Podobno Julian i Laura już to zrobili. Ta ostania wiadomość wprawiła Noriko w osłupienie i mimo zarządzonego stanu wyjątkowego przez O*N*E, które chce mieć wszystkich mutantów teraz pod kluczem, zaczęła szukać po instytucie swoich towarzyszy i kompletować drużynę. Tymczasem, w jednym z pokoi, Elixir żalił się Anole, że Beast okazał się mało pomocny w nauce ludzkiej anatomii i zasypał go tylko naukowymi książkami, a w innej części akademika Dust też właśnie dowiedziała się od Pixie o ucieczce Juliana i Laury.


Nowy York. W jednym z wieżowców, z wysokiego piętra przez okno wylatuje mężczyzna. Hellion ledwo zdążył go złapać przed rozkwaszeniem o ziemię i jest wściekły na X-23, która obiecała już nikogo nie zabijać. Laura z przekąsem odpowiada, że przecież Julian go uratował i nikt nie zginął, więc nic takiego się nie stało. Jak do tej pory nikt z przesłuchiwanych przez nich nie wiedział gdzie jest Cessily. Hellion zrezygnowany i zdenerwowany na towarzyszkę chce już wracać do instytutu, ale według X-23 pozostała jeszcze jedna osoba do przepytania.


Chwilę później, na nabrzeżu. Gdy tylko Julian i Laura przekraczają próg pewnego magazynu, od razu kilkunastu uzbrojonych ludzi bierze ich na celowniki. To żołnierze Owla. Ten, pewny siebie i zaciekawiony wizytą ulubionej zabójczyni Kingpina, powstrzymuje atak na gości, niemądrze myśląc, że to on ma tutaj przewagę. Dwójka młodych mutantów jednak nie okazuje mu spodziewanego szacunku, a Laura wprost twierdzi, że Owl może czuć się ważny tylko do czasu, gdy Kingpin wróci do kraju i że ma odpowiedzieć na ich pytania. Rozsierdzony gangster każe ich zbić. Wtedy Hellion aktywuje swoje pole telekinetyczne i razem z X-23 przebija się przez dach ciągnąc za sobą Owla. Kilkadziesiąt metrów nad ziemią gangster, którego ksywka mylnie sugeruje, że potrafi latać, jest już bardzie skory do współpracy.


Kompleks Laboratoriów R&D. Torturowanie Mercury wciąż trwa. Do porażania prądem dołożono jeszcze działa laserowe. Bulgoczące z gorąca, metaliczne ciało Cessily jest już na skraju wyczerpania, kiedy nagle bezwładnie rozpryskuje się ono przebijając ostrymi soplami pojemnik, w którym przetrzymywana jest dziewczynka oraz stojącego obok pomocnika doktora Harkinsa. Ten uruchamia systemy bezpieczeństwa i Mercury zostaje porażona ładunkiem elektrycznym tak potężnym, iż traci przytomność. Dr Harkins nie zwraca uwagi na swojego rannego, wzywającego pomocy asystenta, jego atencję przykuwa coś leżącego na podłodze. To cel jego badań i starań, to oderwany fragment ciała Cessily. Żywy, organiczny metal, gotowy do użycia. Doktor Harkins nakazuje od razu przejść do kolejnej fazy eksperymentu. Okazuje się, że był on wynajęty przez Strykera do stworzenia ostatecznej broni przeciwko mutantom i pomimo śmierci Wielebnego wciąż działa zgodnie z jego wytycznymi, ponieważ Kompleks, dla którego pracuje tym właśnie się zajmuje, tworzeniem broni. Jedynym problemem było to, że sam musiał zdobyć swojego królika doświadczalnego. Teraz dzięki Cessily, jego bestia zwana Predatorem X, która dopiero co zjadła Mammomaxa, będzie miała nową skórę z organicznego metalu. Mercury zostaje umieszczona w innym pojemniku, tortury rozpoczynają się na nowo.


Instytut Xaviera. Cyclops próbuje się dowiedzieć od pułkownika Reyesa skąd to całe zamieszanie. Przerywa im jeden z agentów O*N*E meldując o zniknięciu Cessily oraz Laury w Salem Center i o śmierci agenta ich śledzącego. W ten sposób Scott pośrednio dowiedział się, że jego uczniowie są teraz nieustannie śledzeni, ale nie zdołał nic z tym zrobić, telepatycznie wezwała go Emma. Tymczasem przed instytutem Surge, Dust i Rockslide chcą ruszyć w miasto na poszukiwania towarzyszy z drużyny. Na drodze staje im jednak Sentinel kierowany przez Lexingtona. New X-Men chcą go już zaatakować, gdy pojawia się Shadowcat i nakazuje im stawić się do Cerebry. Tam są już pułkownik Reyes, Cyclops, Prodigy oraz próbująca namierzyć zaginionych Frost. Emma nie może zlokalizować Mercury, ale Hellion i X-23 są na granicy stanu Vermont i Nowy York. Nagle ku jej przerażeniu i oni znikają. Cyclops każe czym prędzej przygotować Davidowi Blackbirda, a pułkownik Reyes deklaruje pomoc O*N*E w tej akcji.


Granica stanów Vermont i Nowy York. X-23 i Hellion lecą w stronę miejsca wskazanego im przez Owla. Po drodze mijają wieżyczki wyposażone w zaawansowane anteny satelitarne prawdopodobnie blokujące telepatię, to wtedy właśnie Emma straciła z nimi kontakt.


Kompleks Laboratoriów R&D. Mercury leży na ziemi pokryta ranami tak okrutnymi, że nawet jej ciało z płynnego metalu nie jest wstanie ich zagoić. Doktor Adam Harkins nakazuje spuścić Predatora X, aby się teraz pożywił. Sam obserwuje to z bezpiecznej odległości, zza pancernej szyby, z patologiczną satysfakcją. W chwili, gdy bestia wychodzi z mroku, pokryta nowiutką srebrną skórą, w całym ośrodku odzywa się alarm. Zaniepokojony doktor, nerwowo zaczyna się dopytywać przez radio, co się dzieje. W innej części budynku, Kimura odpowiada, że nic, z czym by sobie nie poradziła. Ona i jej ludzie już otoczyli X-23 i Hellion, którzy wdarli się właśnie do kompleksu.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #35 New X-Men vol. 2 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.