Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: Hypervelocity » Iron Man: Hypervelocity #2

Iron Man: Hypervelocity #2

Iron Man: Hypervelocity #2

Part 2 of 6

Postacie
Zapowiedź

Pora odsłonić kilka sekretów nowego pancerza Iron Mana. Ale czy nowe osiągi wystarczą przeciwko przeciwnikom, którzy sieja zniszczenie z prędkością ośmiu machów?

Cytat

Tony Stark: "Speed kills, gentlemen."

Streszczenie

Tony Stark stojąc obok zbroi Iron Mana przygotowuje nagranie przeznaczone dla odpowiednich władz. W nagraniu tym zamierza podzielić się niezwykle ważną informacją. Zastrzega też, że jeżeli nagranie to trafi do adresata, oznaczać to będzie, że stało się coś strasznego i nieprzewidzianego. Przechodząc do sedna Tony wyjawia, że przeprowadzona ostatnio iteracja zbroi wykazała jej daleko posuniętą autonomiczność, czy nie powiedzieć samodzielność wymykającą się wszelkiej kontroli. Na wypadek, gdyby przypadkiem zginął, Tony Stark pragnie przekazać swoje najszczersze przeprosiny.

W powietrzu tymczasem trwa obława na Iron Mana. Ten z łatwością radzi sobie ze ścigającymi go myśliwcami. Większego wrażenia nie robią na nim także atakujące go z każdej strony wszelkiego rodzaju pociski, rakiety, czy torpedy. Sytuacja jest na tyle poważna, że głównodowodzący akcją major Tom Aramaki decyduje się zawiadomić Nicka Fury'ego.

Laboratorium Starka. Agenci wysłani na miejsce celem uzyskania jakichkolwiek informacji na temat wroga zastają jedynie zgliszcza. Udaje im się jednak odzyskać kilka filmów, które nieco naświetlają sytuację, z którą obecnie mają do czynienia. Na nagraniach tych mogą zobaczyć ostatnie ulepszenia, jakie Tony Stark zaaplikował zbroi, czyniąc z niej jeszcze bardziej śmiercionośną maszynę. Jednak najbardziej istotną modyfikację stanowi funkcja daleko posuniętej taktycznej autonomii maszyny, która włącza się w sytuacji, gdy Tony straci świadomość, bądź na wypadek, gdy jego działania będą zbyt opieszałe, co będzie stanowić realne zagrożenie dla niego samego. Informacje o tym zaś zbroja pobiera bezpośrednio z mózgu Starka, z którego systemem nerwowym jest połączona. W kilku następnych nagraniach widać wydarzenia, których bezpośrednim skutkiem jest obecny stan śpiączki, w jakiej Tony Stark się znajduje. Widać więc atak na laboratorium przeprowadzony przez nieznane siły i rozkaz wydany zbroi przez Starka. Zgodnie z rozkazem zbroja aktywuje się i przechodzi w stan samosterowania. Następne filmy to już te z interwencji sił S.H.I.E.L.D., które znajdują Tony'ego w krytycznym stanie. Jest jeszcze zapis z konferencji Starka, na której ten przedstawia innowacyjny projekt, który od teraz będzie stosowany w rakietach najnowszego typu: superprędkość.

Wojna w powietrzu trwa nadal. Do walki ze zbroją Iron Mana S.H.I.E.L.D. rzuca coraz to nowe siły. Tymczasem do pamięci maszyny ładuje się niepublikowane wcześniej nagranie z Tonym Starkiem. Początek jest identyczny z tym, co przed chwilą oglądali agenci S.H.I.E.L.D.. Jedynie w końcówce można zaobserwować tańczącego Iron Mana, co ma podkreślać jego ponadprzeciętną gibkość i nieosiągalną do tej pory przez maszyny koordynację ruchową. W drugim nagraniu widać Starka już w zbroi. W ten sposób chce przetestować skuteczność nowego oprogramowania Iron Mana, które planowo uruchamia się w chwilach największego zagrożenia i przejmuje całkowitą kontrolę nad swym działaniem. Oczywiście Tony nie planuje się uśmiercać, by przetestować jej skuteczność. Nagle serwer przestaje odpowiadać i wszystkie światła w pomieszczeniu gasną. Za chwilę budynek zostaje zaatakowany przez tajemnicze, człekokształtne istoty w czerni. Postacie te rozświetlone są napisami w różnych językach. W efekcie ich ataku Stark traci przytomność, a zbroja przechodzi w stan automatycznego, inteligentnego sterowania. Iron Man sam rozprawia się z przeciwnikiem, później zaś wyjmuje z siebie nieprzytomnego Tony'ego i zostawia go w bezpiecznym miejscu. Zaraz po tym znika.

W powietrzu tymczasem Iron Man przechwytuje lecący w jego stronę olbrzymi pocisk. Następnie dosiada go, jednak w tym momencie ponownie w jego komputerowym umyśle pojawia się wytatuowana kobieta - wamp z informacją, że zamierza wykasować ze zbroi "ducha" Tony'ego, to jest oprogramowanie sterujące o nazwie Tony 2.0. Stark zaimplementował je w zbroi, tak by ta mogła samodzielnie funkcjonować. Stanowi ona cyfrową wersję prawdziwego Starka. Kobieta znika, Iron Man zaś kieruje rakietę wprost do oceanu, pod którego powierzchnią za chwilę znika.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Iron Man: Hypervelocity #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.