Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #36

New X-Men vol. 2 #36

New X-Men vol. 2 #36

"Mercury Falling" - part 4 of 4

Postacie
Zapowiedź

X-23 i Hellion wdarli się do Facility na ratunek Mercury. Nie dość, że muszą pokonać Kimurę i jej agentów, to w ciemnych korytarzach kryje się coś jeszcze... Coś co pożywia się mutantami... Kto powstrzyma Predatora X?

Cytat

Rockslide do Shadowcat: "So what did you even do while Dust and I were taking guys down? Oh, right, you "phased". Awesome. Geez, Foley, I wonder if we'll ever get to be real X-Men like Miss Pryde here. It seems really hard."

Streszczenie

Trzy miesiące przed M-Day. Doktor Adam Harkins rozmawia przez wideotelefon z Wielebnym Williamem Strykerem. Czcigodny zdradza mu, iż miał wizję przyszłości. Zbliża się dzień, w którym Bóg ześle karę na szatański, mutanci pomiot i przerzedzi populację homo superior na świecie. Wielebny razem ze swoimi Purifiers dopełnią jego dzieła, ale potem na ziemię ma przybyć istny antychryst, mutant tak potężny, że nic nie będzie w stanie go powstrzymać. Dlatego doktor Adam Harkins dostaje zlecenie stworzenia biologicznej broni, żywiącej się i polującej na mutantów.


Kompleks Laboratoriów R&D, teraz. Żołdacy Kimury nie mają szans z dobrze wyszkolonymi Hellionem oraz X-23. Padają jak muchy, dopóki do akcji nie wkracza ich przywódczyni. Kobieta włącza urządzenie emitujące dźwięki o bardzo wysokim natężeniu. Julian osuwa się na ziemię nie mogąc się skoncentrować. Z całej siły próbuje sobie zasłonić uszy, ale to nic w porównaniu z agonią, jaką przeżywa mająca wyczulony słuch Laura. Kimura podchodzi do niej i z satysfakcją wymalowaną na twarzy wbija jej nóż w ramię. To zmobilizowało Helliona do potwornego wysiłku. Cisnął on telekinezą w przeciwniczkę i wgniótł ją w ścianę, przy okazji niszcząc emiter dźwięku. X-23 wyciągnęła nóż ze swojego ciała i powiedziała chłopakowi, aby zabił kobietę. Tylko on może to zrobić, kobieta jest niemal niezniszczalna i odporna na urazy zewnętrze, ale telekinetyk może stworzyć bańkę wewnątrz jej mózgu, bądź serca. Hellion odmawia, ale wiedza o niezniszczalności Kimury pozwala mu na ciśnięcie nią z pełną siłą i złością przez dach, na odległość ponad 27 mil.


Trochę później, w jednym z laboratoriów, Hellionowi oraz X-23 udało się znaleźć Mercury. Po otworzeniu pojemnika, w którym przetrzymywana była dziewczyna, Cessily z niego nie wyszła, a wręcz wylała się z krzykiem na podłogę nie mogąc utrzymać humanoidalnej postaci. Nagle Laura wyczuła niebezpieczeństwo i w chwili, gdy to powiedziała, Juliana zaatakował Predator X. Bestia ugryzła go w ramię i nim ktokolwiek zdążył cokolwiek zrobić, znienacka pojawiły się kolejne dwa Predatory, identyczne z tym pierwszym. Adam Harkins z zaciekawieniem ogląda walkę na monitorach, aż jeden z jego asystentów nakłania go do ucieczki z kompleksu. Doktor zgadza się, jego dzieło i tak zostało już skończone. Tymczasem X-23 robi, co tylko może swoimi pazurami, żeby odpędzić Predatory. Wtedy Hellion zwala na nie sufit i troje młodych mutantów może uciec. Laura idzie przodem i neutralizuje wszystkich napotkanych w korytarzu strażników, z tyłu Julian niesie majaczącą z bólu Mercury. Niestety Predatory już ich dogoniły. X-23 bierze je na siebie. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Laurze udało się jednego pokonać przez dekapitację, jednak dwa pozostałe dopadły ją i zaczęły rozszarpywać jej dziewczęce ciało. Hellion, obficie krwawiąc z ramienia, ostatkiem sił uderzył telekinezą w potwory odganiając je na chwilę od X-23, poczym stracił przytomność. Tymczasem Cessily dotknęła martwego Predatora i wchłonęła jego srebrną, metaliczną skórę z powrotem do swojego ciała. Laura zdążyła wstać na nogi i była gotowa do kolejnej rundy z bestiami, gdy zza zakrętu wybiegła spora grupka uzbrojonych strażników. To za dużo, nawet jak dla niej. Sytuacja wydawała się beznadziejna. Wtedy nagle wielka mechaniczna ręka Sentinela kierowanego przez Lexingtona rozerwała dach tuż nad jej głową. To X-Men przybyli z odsieczą. Dust, Rockslide, Surge, Colossus, Cyclops, Emma Frost, Shadowcat oraz Sentinel szybko rozprawili się z przeciwnikami. Tylko jednemu Predatorowi X udało się zbiec i schronić w pobliskich lasach. Elixir tymczasem uzdrowił Helliona, a X-23 przyznała rację Emmie, że rzeczywiście jej obecność w instytucie stanowi zagrożenie dla innych uczniów.


Później, po zakończeniu walki. Cyclops, Colossus, pułkownik Reyes oraz Surge przeprowadzają bilans. W laboratoriach znaleziono kilka ciał mutantów, na których przeprowadzano eksperymenty, aresztowano kilkudziesięciu strażników i trochę niskiego szczeblem personelu. Jednak nigdzie nie znaleziono wspomnianego przez Mercury doktora Harkinsa. Nieco dalej Rockslide robi niestosowne uwagi Shadowcat, a Hellion próbuje poprawić humor Cessily. Niestety dziewczyna jest zdruzgotana, do tego w niewytłumaczalny sposób czuje obecność ostatniego żyjącego Predatora X, czuje, jak ich obserwuje z ukrycia, czai się i czeka.


Epilog pierwszy. Instytut Xaviera. Mercury zaprosiła X-23 do swojego pokoju. Chciała jej jeszcze raz podziękować za uratowanie życia. Cessily wciąż nie może poradzić sobie z tym, czego doświadczyła w Kompleksie, a gdy uzmysławia sobie, że całe dzieciństwo Laury musiało tak wyglądać, zaczęła płakać. Przez lunetę karabinu snajperskiego z oddali obserwuje je Kimura. Już ma pociągnąć za spust, kiedy Emma telepatycznie wyłączyła jej wszystkie funkcje motoryczne. Wyczuła ją już dawno, żaden snajper drugi raz się nie zakradnie w pobliże Instytutu. Następnie Frost zaciekawiona powodami, dla których Kimura tak nienawidzi X-23 i lubi ją dręczyć, zaczyna grzebać jej w umyśle. Wywleka wszystkie brudy, nawet te najskrytsze. Okazał się, że Kimura, podobnie jak Laura, też nie miała łatwego dzieciństwa. Dużo się wycierpiała, aż z ofiary stała się oprawcą i nienawidzi młodej mutantki, ponieważ reprezentuje wszystko to, czym ona sama kiedyś była. Emma usunęła zabójczyni wszystkie dobre wspomnienia i przekierowała całą nienawiść do X-23 na Kompleks. W podsugestii zostawiła jej też wyrok śmierci na doktora Adama Harkinsa i wszystkich jego współpracowników. Po tym wszystkim, Frost odeszła, jak gdyby nigdy nic, pozostawiając zamroczoną i zdezorientowaną kobietę samą.


Epilog drugi. Gdzieś w Niemczech. W nocy, w słupie ognia z nieba spada Magik. Dziewczyna z ledwością wygrzebuje się ze stworzonego po uderzeniu o ziemię krateru i wzywa pomocy oraz oznajmia, iż "on" wrócił.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #36 New X-Men vol. 2 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.