Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #18

New Excalibur #18

New Excalibur #18

"To Rise Again, This Day!" - "Albion Prologue"

Postacie
Zapowiedź

Walka, na którą czekaliśmy od początku tej serii wreszcie się rozpoczyna. Captain Britain zmierzy się ze swym odpowiednikiem, a skutki tego starcie odczują mieszkańcy wielu światów.

Cytat

Scicluna: "I believe we have similiar goals. By working together we can bring our mutual victory and the anihilation not only of Captain Britain but of Excalibur."

Streszczenie

W swej bazie Excalibur przyglądają się wizerunkowi Albiona, usiłując zrozumieć, kim jest ich tajemniczy przeciwnik i czemu jest powiązany z Lionheart [New Excalibur #4-5]. Analiza Sage stwierdza, iż jest on bardzo podobny do Briana, co sugeruje, iż powinien być członkiem Korpusu Captain Britain, jednakże z niepojętego powodu nosi inny strój i traktuje Briana jak przeciwnika. Brian wyjaśnia, iż gdy wybrał Kelsey, aby go zastąpiła, podczas gdy on udał się do multiversum [Avengers v3 #77 by Chuck Austen], wybrała miecz przedkładając go nad medalion. W przeciwieństwie do Briana i innych członków korpusu, przedłożyła tym samym walkę ponad zrozumienie. Dla członków korpusu zaś walka jest ostatecznym rozwiązaniem. Jak zauważa Dazzler, być może korpus ma więc swój odpowiednik, wśród tych, którzy wybierali miecz zamiast medalionu. W naturze wszystko ma swój odpowiednik, a dobro i zło pozostają w równowadze. Sage interesuje jedynie, czy Albion działa sam, czy też będą musieli stawić czoła całej grupie.


W nieznanym miejscu Albion trenuje Lionheart, obserwując jej rosnące zdolności. Po skończonej walce Kelsey pyta swego nauczyciela, czemu ich uniformy są podobne, a jednocześnie czemu tak różnią się do stroju Captaina Britaina, w jakiś sposób go przypominając. Albion wyjaśnia, iż dokonał innego wyboru. Pochodzi ze świata, w którym był żołnierzem, a Wielka Wojna nie zakończyła się w roku 1918, po tym jak wybuchła w 1914. Trwała nadal, a każdy walczył aż do śmierci. To spotkało także Albiona, a przynajmniej tak sądził, gdy po eksplozji ujrzał Romę i Merlyna. Dali mu oni wybór między amuletem, symbolem prawości, a mieczem, symbolem potęgi. Sięgnął po miecz, ku zdziwieniu Romy, która chciała natychmiast odebrać mu nowo zyskaną moc. Brian zaś oznajmił, iż dzięki tej sile może zakończyć wojnę niszczącą jego świat, niepomny na słowa Romy, iż musi dbać o inne światy w omniversum. Albion, słysząc iż chce odebrać mu moc, dzięki której mógł ocalić swój lud, poprzysiągł jej śmierć. Zamierzał zabić ją otrzymanym mieczem, za to, iż mając moc, nie pomogła jego ludziom. Merlyn oznajmił, iż Albion dokonał wyboru, a jego zdaniem należy pozostawić mu miecz, bo być może tego ten świat potrzebował bardziej niż amuletu. Zniknęli, zaś Albion dzięki zyskanej mocy pokonał nadchodzących żołnierzy wroga. Poprzysiągł jednocześnie Romie zemstę, za to iż porzuciła jego świat i wiele innych, podczas gdy mogła je ocalić od wojen. Brian użył swego miecza, pokonał wrogów i zakończył trwającą sto lat wojnę. Lecz miasta leżały w ruinach, brakowało żywności, a lekarze zapomnieli, jak leczyć choroby, bowiem opatrywali jedynie rany. Ludzie zaczęli umierać tysiącami, na co Brian patrzył z bezsilnością, nie mogąc nic uczynić. Walczył z ostatnimi z wrogów, aby stłumić swą wściekłość. Tak znalazł się w twierdzy ostatniego z dowódców wroga. Walce przyglądały się dziwne niebieskie istoty, jak się okazało później byli to łapacze pod wodzą Tullamore'a Voge'a. Widząc, iż Albion zaczyna wygrywać, łapacze ruszyli wycofać się poprzez międzywymiarową bramę. Wówczas przeszedł przez nią Captain Prydain, zamierzając ich powstrzymać. Ujrzał jak Albion zabija swego przeciwnika i rzucił się na niego powalając na ziemię. Gdy zdarł z niego maskę, ujrzał twarz Briana Braddocka, co go zgubiło. Wykorzystując nieuwagę, Albion go pokonał. Następnie dopadł łapaczy i zabijając ich po kolei uzyskał swe odpowiedzi. Dowiedział się, iż korpus pilnuje porządku w omniversum. Nim zabił Captaina Prydaina, dowiedział się iż strażnikiem omniversum i czempionem Romy jest Brian Braddock, jego odpowiednik. Wraz ze schwytanymi łapaczami oraz swymi oddziałami przybył do tego świata, zamierzając zniszczyć korpus i Romę, począwszy do jej wybrańca.


Albion kończy swą opowieść, zaś do jego rezydencji przybywają goście, których oczekiwał. To członkowie Black Air, którzy uwolnili z więzienia Dark X-Men. Scicluna ściska rękę Albionowi oznajmiając, iż mają wspólne cele. Zniszczenie Captaina Britain i Excalibur.


Uwagi:

- Łapacze, którymi dowodzi Tullamore Voge to międzywymiarowi łowcy niewolników. X-Men starli się z nimi w Uncanny X-Men #383-385, X-Men #103-104, X-Treme X-Men #36-39. Zadarli już z korpusem, gdy uprowadzili jedną z jej członkiń, księżniczkę Kymri [Excalibur v.1#16]. Ponadto w X-Men The End przez lata więzili Nocturne

- Black Air to zakonspirowana rządowa organizacja, która była przeciwnikiem oryginalnych Excalibur oraz X-Force

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #18 New Excalibur #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.