Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #28

New Avengers #28

New Avengers #28

"New Avengers: Revolution" part 2

Postacie
Zapowiedź

CLASSIFIED INFORMATION!

Cytat

Luke Cage: "Excuse me. Is vitamin D milk the same as skim milk? Or is it something else?"

Streszczenie

Japonia, Tokio. Po wyczerpującym pojedynku New Avengers zastanawiają się nad ciężko ranną Mayą Lopez, co też mają dalej uczynić. Potrzebne jest jakieś bezpieczne miejsce, nikt jednak nie potrafi znaleźć odpowiedniej lokalizacji. W końcu Spider-Woman podejmuje decyzję, gdzie zabrać na wpół przytomną dziewczynę.


Japonia, Osaka. Siedziba klanu Yashida. Harada spożywa kolację oglądając telewizję. Niespodziewanie za jego plecami pojawiają się Avengers. Silver Samurai i Wolverine od razu skaczą sobie do gardeł, wypominając przy tym ostatnie swoje przygody, w trakcie to których Harada ranił Logana prosto w serce. Jednak widząc ranną Mayę Samurai zapomina o dawnych urazach i wściekły wpada w panikę, gdyż tym posunięciem Avengers ściągnęli na jego dom Hand. Uspokoiwszy się nieco, pyta z zaciekawieniem, jak w ogóle udało się im opuścić ich własny kraj, gdy toczyła się Wojna Domowa. Na wyjaśnienie sytuacji decyduje się Luke Cage.


Harlem, dzień wcześniej. Luke robiąc zakupy w osiedlowym markecie jest świadkiem napadu rabunkowego na kasjera sklepu. Delikatnie ogłusza napastnika i za chwilę na miejscu pojawia się policja. Jednak funkcjonariusz zamiast zająć się złodziejem, celuje pistolet prosto w Cage'a rozkazując jednocześnie, by się poddał. Luke jest zaskoczony takim obrotem sprawy i oczywista nie zamierza wykonywać niczyich poleceń. Na zewnątrz zdążyły się już natomiast pojawić grupy wsparcia. Cage'owi nie pozostaje więc nic innego, jak wszcząć kolejną wielką rozróbę na ulicach miasta. A wszystko to z powodu kartonu mleka, po który Aveneger wyszedł do pobliskiego sklepu.


Poradziwszy sobie z funkcjonariuszami Luke dociera do rozległej posiadłości na przedmieściu. Budynek z zewnątrz wygląda na niezamieszkały, okna są zabite deskami, jednak ta niepozorna rudera stanowi schronienie dla ukrywających się przed siłami rządowymi superbohaterów. Jessica widząc wchodzącego męża nie szczędzi mu uwag odnośnie jego lekkomyślności, której przejawem jest chęć robienia zakupów osobiście. Pozostali Avengers raczą się tymczasem posiłkiem w kuchni. Nagle na samym środku pojawia się Spider-Woman z szokującą informacją. Otóż dziewczyna dowiedziała się w tajemnicy od Ms. Marvel, że Steve Rogers tak naprawdę nie zginął. Jego ciało zostało przetransportowane na wyspę Rykera do więzienia Raft, gdzie doszło do pierwszego spotkania New Avengers. Pozostali członkowie zespołu podchodzą do tych rewelacji dosyć sceptycznie. Ostatecznie jednak, pomimo całkiem prawdopodobnych przypuszczeń, że informacja, jakoby Captain America rzeczywiście żył, była jedynie próbą zastawienia na nich pułapki, Avengers postanawiają zaryzykować i spróbować go odbić.


Wcześniej jednak dr Strange decyduje się w swej postaci astralnej odwiedzić więzienie. To, co tam widzi, zdaje się potwierdzać rewelacje Jessicki Drew. Mając tę informację Luke Cage podejmuje decyzję o przeprowadzeniu szturmu na więzienie celem odbicia niedawnego lidera zespołu.


New Avengers wszystkimi siłami atakują więzienie Raft przy wyspie Rykera. Udaje im się przebić do ciała Steve'a Rogersa, które jak się jednak za chwilę okazuje nim nie jest. Teraz przed nimi staje Tony Stark i jego ludzie. Iron Man przyznaje, że przygotowali ten mały fortel, by raz na zawsze położyć kres rebelii.


Wijąca się z bólu Maya odciąga wszystkich od przeszłych wydarzeń, skupiając się na chwili obecnej. Harada w dalszym ciągu broni się przed trzymaniem dziewczyny u niego w domu. Informuje też zgromadzonych, że aktualnie Hand prowadzeni przez nieobliczalną Elektrę w niczym nie przypominają tych, z którymi Amerykanom przyszło tyle razy potykać się w przeszłości. Niespodziewanie Silver Samurai wyciąga swój miecz i cięciem z boku uderza nim w szyję Logana. Posoka tryska naokoło, jednak pozostali Avengers nie tracą zimnej krwi i ściągają samuraja do parkietu. Póki co nie ma jednak czasu na wyjaśnienia, gdyż właśnie Elektra przybyła w odwiedziny wraz z prowadzonymi przez nią Hand.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.