Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #38

Cable & Deadpool #38

Cable & Deadpool #38

"It's In The Genes"

Postacie
Zapowiedź

Utopijny świat Providence pogrąża się w chaosie za sprawą pewnego złośliwego pasożyta. Czy Cable przywróci porządek, czy również ulegnie temu zagrożeniu?

Cytat


Spasiony Agent X na widok miniaturowego Deadpoola: "Wilson...? Is that you? Am I so big or are you so small?"
Deadpool: "Both."

Streszczenie

Agent X dostał zlecenie wykradzenia prototypu aparatu morfogenicznego, nad którym pracują naukowcy Hydry, a który ma służyć do leczenia chorób lub tworzenia nowych. Wdziera się więc do placówki organizacji, przebijając się przez dziesiątki jej żołnierzy. Wreszcie dociera do laboratorium, gdzie trzymane jest urządzenie. Ponieważ nie może ono być jeszcze przeniesione, naukowcy postanawiają go użyć na intruzie. Alex wpada do sali i widząc rozmiary aparatu zaczyna zastanawiać się, jak go wynieść, gdy nagle urządzenie zostaje uruchomione i wiązka światła trafia Haydena w czoło. Początkowo się tym nie przejmuje, będąc pewnym, że jego czynnik gojący sobie z tym poradzi, ale po chwili Agent X zaczyna odczuwać straszny ból. W odpowiedzi na jego pytanie, naukowcy Hydry odpowiadają, że zmienili mu geny i sprawili, że teraz ma artretyzm w zaawansowanym stopniu. Alex traci przytomność.


Trzy tygodnie później, współpracownice Agenta X, Sandi Brandenberg i Outlaw przychodzą do mieszkania Deadpoola, który wciąż jest liliputem po ostatniej przygodzie. Kobiety chcą, żeby Wilson pomógł im odnaleźć Alexa, od którego nie miały wieści od czasu misji, która skierowała go przeciwko Hydrze. Wade zgadza się, ale pod warunkiem, że Sandi i Outlaw najpierw odwiedzą jego pokój: może i jest małych rozmiarów, ale wciąż jest sobie w stanie dać radę w tych sprawach. Sandi mówi, że nie ma czasu na wygłupy, natomiast Outlaw uważa, że propozycja jest warta przemyślenia. Brandenberg każe Wade'owi najpierw znaleźć Agenta X, a potem się dogadają. Wilson przez chwilę zastanawia się, czy rzeczywiście chce pomóc człowiekowi, którego nienawidzi, m.in. dlatego, że jest lepszy od niego w "byciu Deadpoolem", ale przypominając sobie o czterech dobrych powodach ostatecznie się zgadza.


Dwa dni później, dzięki swoim kontaktom, Deadpool ustalił, że Agent X jest trzymany w bazie Hydry znajdującej się w Pakistanie. Wyrusza więc tam z Weaselem. Podczas gdy ten próbuje włamać się do systemów komputerowych Hydry i odkryć bezpieczny sposób dostania się do obiektu, Wade zauważa ciężarówkę zbliżającą się do bazy. Wskakuje na nią i niezauważony przez nikogo (również przez Weasela) dostaje się do środka. Następnie wysadza wehikuł w powietrze powodując zamieszanie. Żołnierze Hydry biegają w kółko nie mając pojęcia, kto ich atakuje. Deadpool wskakuje na łydkę jednego z nich i mieczem przecina mu wiązadło w kolanie. Następnie dobija go kopniakiem i zabiera jego kartę identyfikacyjną. Szybko dochodzi jednak do wniosku, że ten plan się nie powiedzie z powodu jego rozmiarów. Czeka więc na następnego żołnierza Hydry i gdy ten przebiega korytarzem, Wade powala go na ziemię i wskakuje mu na głowę oznajmiając, że ma zabrać go do miejsca, w którym jest przetrzymywany Agent X. Terrorysta nie zgadza się, nie wierząc, że mały napastnik jest w stanie zrobić mu krzywdę, ale Wilson szybko wyprowadza go z błędu i zmusza do współpracy. Żołnierz Hydry pod kierownictwem Deadpoola zanosi go do laboratorium, po drodze eliminując przeszkody w postaci swoich partnerów. Kiedy mówi, że nie może otworzyć kolejnych drzwi, ponieważ nie ma uprawnień, Deadpool wścieka się i zaczyna deptać go po głowie. Terrorysta ripostuje, że bez niego dotarcie tu zajęłoby małemu Wade'owi cały dzień. Żołnierz mówi, że ma na imię Bob. Deadpool kojarzy jego blog (którego fragmenty wcześniej czytał mu Weasel) na temat niezadowolenia Boba z pracy dla Hydry z powodu marnego jedzenia i braku opieki dentystycznej. Wilson zmusza go do zabrania karty identyfikacyjnej jednemu z zastrzelonych żołnierzy i otwarcia drzwi. Po chwili para wchodzi do środka i widzi obrzydliwie spasionego Alexa, który wciąż je podsuwane mu jedzenie. Hayden wyjaśnia, że został zarażony artretyzmem, a następnie wszczepiono mu "gen amerykański", który jest odpowiedzialny za jego obecny stan. Deadpool uznaje, że daleko nie zajdą, jeżeli Agent X nie zostanie przywrócony do normalnej postaci i każe jednemu z naukowców to zrobić. Ten, jak wcześniej Bob, nie wierzy, że Wade może mu zrobić krzywdę, i podobnie jak Bob boleśnie się przekonuje, że się myli. Naukowiec mówi, że zmiany genetyczne, których doznał Hayden są trwałe. Na dodatek, otyłość nie zastąpiła artretyzmu, ale naukowcy przyprawili o nią Alexa, żeby nie zauważył pierwszej choroby. Deadpool każe Bobowi zdobyć ciężarówkę, żeby przewieźć Agenta X do jakiegoś samolotu a sam każe naukowcowi przywrócić do normalnego rozmiaru.


Parę minut później, Bob wiezie wciąż opychającego się Alexa i aparat morfogeniczny, a Wade, z powrotem duży, oczyszcza im drogę z żołnierzy Hydry. Docierają do hangaru i Wilson pyta się nowego sojusznika, czy potrafi prowadzić odrzutowce Hydry. Ten odpowiada, że jego kuzyn raz pozwolił mu posiedzieć w kokpicie. Nie chce jednak dalej pomagać Deadpoolowi, ponieważ boi się, że wyrzucą go z organizacji, więc Wade przekonuje go, że po prostu musi wykonywać jego polecenia pod groźbą śmierci. Trójka uciekinierów startuje i leci w kierunku Nowego Jorku. Deadpool każe Agentowi X przestać się obżerać i dodaje, że jeżeli nie uda im się naprawić jego genomu za pomocą aparatu, to będzie musiał schudnąć w naturalny sposób. Słysząc to, zdziwiony Hayden pyta się więc, w jaki sposób Wade znów jest normalnego wzrostu. Ten odpowiada, że znalazł zapas cząsteczek Pyma w laboratorium. Alex mówi, że Deadpool jest znakomitym najemnikiem, ponieważ będąc liliputem uratował go. Wade odpowiada, że miał przecież pomoc. W tym momencie przypomina sobie o Weaselu, którego zapomnieli zabrać ze sobą. Agent X pyta się, czy Deadpool zrobił to wszystko dla niego, ale Wilson mówi, że tak naprawdę chciał udowodnić, że jest lepszy od niego. Hayden mówi, że w tym stanie nie może prowadzić Agencji X, a ma kilka rozpoczętych spraw i musi płacić czynsz oraz pensje Sandi i Outlaw. Pyta się więc Deadpoola, czy ten nie chciałby tymczasowo poprowadzić jego interesu.


A tymczasem w biurze Agencji X, Sandi i Outlaw są związane przez T-Ray'a, który nie może się doczekać spotkania z Deadpoolem i Agentem X, żeby odebrać im utraconą tożsamość, kawałek po kawałku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.