Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #26

Black Panther vol. 4 #26

Black Panther vol. 4 #26

"Two plus two" - part 1: "Home Invasion"

Postacie
Zapowiedź

CLASSIFIED INFORMATION!

Cytat


Thing: "What's the story, T'Charlie?"
Black Panther: "What is Reed's fastest spacecraft?"
Thing: "I knew it! Couldn't wait to get yer hands on the toys, huh?"

Streszczenie

Negative Zone, kilka tygodni temu. Na zgromadzeniu owadzich istot, ich przywódca przemawia do tłumów, stwierdzając, że najeźdźcy muszą zostać powstrzymani. Nie wie skąd przybywają obcy, ale najwyraźniej zamierzają osiedlić się w ich sąsiedztwie na stałe, a oni muszą bronić swoich uli. Tłum przyznaje mu rację, ale oto pojawiają się straszni Obcy: z nieba zstępuje olbrzymi kształt, rozgniatając większość panikującego tłumu. Okazuje się, że kształt jest niczym więcej, jak butem jednego z Capekillers, pilnujących budującego się wciąż więzienia, zwanego "42".


Ruiny Ambasady Wakandy w Nowym Jorku, teraz. Nad szczątkami budynku stoją Ororo i T'Challa zastanawiając się, co teraz zrobić. Storm sugeruje powrót do Wakandy, ale mężczyzna odpiera, że najpierw muszą uporać się z Waszyngtonem i uzyskać poparcie O.N.Z. Ororo zastanawia się, czy mają wobec tego zarezerwować pokój w jakimś hotelu, ale Panther odrzeka, że mają dużo lepszą opcję. W tej chwili spod wody na wybrzeżu wynurza się wakandyjski samolot, którym oboje odlatują, obserwowani przez zadziwiony tłum.


W międzyczasie, w Helicarrierze S.H.I.E.L.D. Maria Hill zastanawia się dlaczego nie może po prostu zestrzelić samolotu Panthera. Odpowiada jej Tony Stark mówiąc, że dopiero, co zniszczyli jego ambasadę. Dodaje, że T'Challa jest w kiepskiej sytuacji i jest tego świadomy - jeśli zostawią mu odrobinę godności, to będzie gotów pójść na ustępstwa. Hill niechętnie zgadza się na danie Pantherowi dwudziestu czterech godzin, na co Iron Man pyta, czy zastanawiała się nad tym, ile jeszcze samolotów T'Challa rozmieścił na terenie Stanów i czy jednym z jej zadań nie było dowiadywanie się takich rzeczy. Po chwili niezręcznej ciszy Stark stwierdza, że tak właśnie myślał.


Negative Zone, kilka tygodni wcześniej. Na czymś w rodzaju wielkiej areny trwa krwawa walka pomiędzy dwoma owadzimi istotami. Pomimo odniesionej na samym początku rany, dość szybko zwycięża żukopodobny obcy, oznajmiając zgromadzonej widowni, że oto mają swojego mistrza.


Nowy Jork, teraz. Wciąż w swoim samolocie, T'Challa rozpoczyna wideo konferencję z Wysoką Radą Wakandy. Oznajmia, że nie może jeszcze powrócić do domu, gdyż musi rozwiązać sytuację z rządem Stanów, a by tego dokonać, potrzebuje tyle wsparcia ze strony Narodów Zjednoczonych, ile tylko zdoła uzyskać. S'yan jest oburzony tym, że stali się tak zdesperowani, że muszą polegać na O.N.Z. Gdy Panther stwierdza, że zdaje sobie sprawę z jego sprzeciwu, wobec pomocy Kapitanowi Ameryce - wybucha, stwierdzając, że władca naruszył wielowiekową tradycję polityki zagranicznej kraju, ale skoro musi pozostać w Stanach, by posprzątać swój własny bałagan, to powinien to zrobić. T'Challa odpowiada niewzruszony, że jeśli S'yan ma problemy z wykonywaniem rozkazów swego króla, to może zdjąć go ze stanowiska i odesłać swą żonę, by zajmowała się sprawami wewnętrznymi kraju. S'yan przeprasza za swoje zachowanie, po czym Panther przedstawia plany budowy nowej, bardziej nowoczesnej ambasady w Nowym Jorku. Zanim jednak zostanie ona wybudowana, królewska para musi znaleźć tymczasową siedzibę dla jej pracowników w Stanach. T'Challa odrzeka, że udzieli odpowiedzi w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.


Siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Storm negocjuje z przedstawicielami państw O.P.E.C. stworzenie sojuszu przeciwko narastającemu zagrożeniu ze strony amerykańskich super istot. Mężczyźni uważają inicjatywę Wakandy za dość ironiczną, zważywszy, że sama Ororo wraz z mężem pokonali w walce ich własnego super bohatera, który miał być odpowiedzią państw arabskich na izraelską Sabrę. Storm nie jest w stanie sobie tego przypomnieć, co dyplomaci uznają za zniewagę i wychodzą, trzaskając drzwiami. Sfrustrowana kobieta wybucha, stwierdzając, że nie znosi dyplomacji, gdy na ukrytym ekranie pokazuje się Black Panther uspokajając ją, iż państwa O.P.E.C. i tak za bardzo bały się, że Wakanda będzie promować alternatywne źródła energii, co mogłoby zagrozić ich gospodarce. Ororo zdaje relację ze spotkań z pozostałymi państwami, po czym T'Challa przypomina jej, że tego wieczoru są umówieni na kolację.


Restauracja Tavern of the Green, tego wieczoru. Ororo i T'Challa siedzą przy stoliku razem z Sue i Reedem Richardsami w pustym lokalu. Reed wynajął całą restaurację na jeden wieczór, by mogli w spokoju porozmawiać. Tłumaczy, że razem z żoną wybierają się na wczasy, by popracować nad związkiem i proponuje, by w tym czasie królewska para skorzystała z Baxter Building, jako tymczasowej siedziby ambasady. Prosi też, aby T'Challa w pewien sposób nadzorował drużynę na czas jego nieobecności. Upewniwszy się, że Johnny i Ben nie będą mieli nic przeciwko, Storm i Black Panther jednogłośnie zgadzają się na propozycję.


Baxter Building, później. Reed i Sue oznajmiają Benowi i Johnny'emu swoje plany i informują ich, że przygotowali zastępstwo na swoje miejsce. Ben stwierdza, że sami doskonale sobie poradzą, ale wkrótce, po ironicznym komentarzu Human Torcha, Sue musi rozdzielać chłopaków polem siłowym, co wystarcza za całą argumentację. Chwilę później przedstawiają im nowych członków Fantastic Four - Black Panthera i Storm. Thing zauważa, że to bardzo szlachetny ruch ze strony Reeda i z miejsca akceptuje Ororo i T'Challę.


Wkrótce w Baxter Building zaczyna obowiązywać nowy, wakandyjski wystrój. Johnny'emu i Benowi nie jest jednak dane ponarzekać nań zbyt długo, gdyż odzywa się sygnał alarmowy. Okazuje się, że to Black Panther wezwał ich obu, gdyż jest mu potrzebny najszybszy pojazd, jaki mają.


Wakanda. Brother Voodoo medytuje, wraz z wiekowym mędrcem, nad zagadką istoty, która kontrolowała między innymi T'Shana. Starzec stwierdza, że z aur, jakie zaobserwował Brother wynika, że jest to Cannibal - zjadająca dusze istota, która przejmuje kontrolę nad ciałami ludzi, zachowując dostęp do ich wspomnień. Jericho zastanawia się, czy można to porównać do duszy jego brata, która rezyduje w jego ciele, ale mędrzec odpowiada, że nie, gdyż nie pożera on dusz innych, ani nie zmienia ciała, porzucając poprzednie. Starzec dodaje, że aby pokonać Cannibala, Brother Voodoo będzie musiał użyć całej swojej mocy i, co może być jeszcze trudniejsze, nie wahać się przed poświęceniem niewinnego życia, by zniszczyć potwora.


W swojej komnacie, Shuri i dwóch jej znajomych obserwują coraz bardziej zbliżające się do granic Wakandy statki amerykańskiej floty. Jeden z mężczyzn jest pewny, że wkrótce nastąpi atak i przekonuje Shuri, by w obecnej sytuacji, gdy T'Challa jest nieobecny, wzięła sprawy w swoje ręce i przejęła dowodzenie w państwie. Dziewczyna nie jest przekonana do tego pomysłu, ale chłopak zapewnia ją, że tym razem nie będzie sama, a przynajmniej może liczyć na jego pomoc.


Waszyngton, Departament Stanu. Tajemniczy mężczyzna, rozmawiając z Everettem Rossem wyśmiewa decyzję Reeda Richardsa o zaprzyjaźnieniu się z Black Pantherem. Wkrótce potem stwierdza, że skoro uporządkowali sprawy wewnątrz Stanów Zjednoczonych, mogą pokazać Wakandzie, że nie warto z nimi zadzierać.


Nowa Fantastyczna Czwórka startuje z Baxter Building. Storm zastanawia się, czy wszystko będzie w porządku w czasie ich nieobecności, ale Panther zapewnia ją, że ich nieobecność nie będzie długa.


Więzienie w Negative Zone. Horda olbrzymich insektów wdziera się do budynku, atakując strażników, pilnujących przejścia do zwykłej przestrzeni. Capekillers próbują odeprzeć atak, jednak jeden z Obcych - ten sam, który kilka tygodni wcześniej zwyciężył na arenie - przechodzi przez portal i trafia do siedziby Fantastic Four.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.