Avalon » Serie komiksowe » X-23: Target X » X-23: Target X #5

X-23: Target X #5

Postacie
Zapowiedź

Jak pokonać przeciwnika, którego nie można zranić? X-23 musi szybko rozwiązać ten problem, bo przybywa jej przeciwników.

Cytat

Megan: "You've saved us all, Laura"

Streszczenie

Ciąg dalszy spowiedzi Laury przed Stevem Rogersem i Mattem Murdockiem... X-23 leży ze złamanym karkiem wśród krwi i trupów żołnierzy Facility Ops. Triumfując, stoi nad nią bezlitosna Kimura, która wyciąga kajdanki i zakłada je sobie oraz Laurze na rękę, tak, że idąc z nią, ciągnie ją po podłodze jak szmatę. Uśmiechając się, zmierza ku piwnicy, gdzie ukryte są Debbie wraz z Megan. Ma zamiar je zabić, by X-23 zrozumiała, iż jest tylko bronią, a nie osobą. W piwnicy, Debbie jest wciąż nieprzytomna, a przestraszona Megan słysząc kroki po schodach ma nadzieję, że to Laura. Za chwilę jednak, jej oczom ukazuje się Kimura z przywiązaną do siebie jej kuzynką i kuszą wycelowaną wprost w nią. Gdy strzała z kuszy zostaje wystrzelona, X-23 pokonuje bezwład i pazurami odbija pocisk. Kimura nie przejmuje się tym zbytnio, stwierdza, iż teraz po prostu będzie musiała zabić je gołymi rękoma. Gdy Laura próbuje przeciąć kajdanki, jej oprawca informuje ją, że są wykonane z adamantium, więc na nic się to nie zda. Wtedy, bohaterka spogląda w twarz jej przerażonej kuzynki, chowa pazury i ostatkiem sił atakuje Kimurę. Zadaje jej kilka mocnych ciosów, jednak ta jest przecież niezniszczalna i za chwilę przejmuje inicjatywę. Za ten akt nieposłuszeństwa, treserka karze X srodze, bijąc ją sztachetą i kopiąc. Następnie każe jej wybierać, czy ma zabić Megan przekłuwając palcem jej mózg, czy serce. Laura obiecuje morderczyni, że wróci posłusznie do Facility, jeśli tylko oszczędzi jej kuzynkę i ciotkę. Kimura jest jednak bez litości i zaczyna zatapiać palec w klatce piersiowej Megan. Biedna dziewczyna zaczyna wrzeszczeć i płakać z bólu. Przeraźliwy krzyk budzi wówczas jej matkę. Zdesperowana X-23 jest zmuszona do desperackiego posunięcia i... ucina sobie rękę, uwalniając się tym samym od Kimury. Dzięki niesłychanemu refleksowi udaje się jej też zaczepić kajdanki do rury, unieruchamiając jej oprawcę. Dziewczyny zaczynają ewakuację, podczas gdy Kimura wrzeszczy w niebogłosy, że i tak je znajdzie i zabije. Laura zdaje sobie sprawę, że to prawda. Po chwili, przekłuwa rurę z gazem i zapala światło powodując wybuch domu. Wracając do przesłuchania, Captain America przypomina sobie, iż później S.H.I.E.L.D. znaleźli w zgliszczach chaty ciała 27 żołnierzy Facility, jednak ciała Kimury nie odnaleziono. Matt pyta się, jak czuły się Debbie i Megan po ataku.


Jadąc gdzieś wspólnie samochodem, Debbie prosi Laurę, by ta na chwilę się zatrzymała. Pokazuje jej zdjęcie przedstawiające ją, gdy była jeszcze własnością Facility. Dostała je od jej matki, Sarah, która podobno chciała wydostać swą córkę z tego potwornego miejsca. Debbie pragnie powiedzieć, że tamtego dnia, gdy Sarah dała jej zdjęcie, po raz pierwszy od długiego czasu widziała ją zmienioną, nareszcie kochającą. Miłość do Laury przywróciła w Sarah uczucia, które kiedyś zabrał jej ojciec, znęcając się nad nią. Kontynuując, Megan wyjawia, iż w pewnym sensie Laura uratowała swą matkę oraz ją samą i Megan. Wpadają sobie w objęcia.


Gdzieś w motelu w Sacramento, X-23 dłubie coś przy fałszywych paszportach. Zaspokajając ciekawość swej kuzynki, mówi, że preparuje je, by Debbie i Megan mogły przekroczyć granicę. Jej jednak paszport nie będzie potrzebny.


Na granicy Kanady z USA, pośród padającego mocno deszczu, Laura informuje swe dwie jedyne bliskie osoby, aby dotarły w wyznaczone miejsce, wzięły stamtąd pieniądze i zaczęły nowe życie. Ogłasza też, że tutaj muszą się rozstać. Megan nie przyjmuje tego do wiadomości, wraz z Debbie bardzo ją pokochały. X-23 wyjaśnia, że Facility prędzej czy później znalazłoby ją, więc nie chce kolejny raz ryzykować ich życia. Megan daje jeszcze swej kuzynce medalion, w którym znajdują się zdjęcia Sarah i jej samej. Laura dziękuje i po raz ostatni uściska ją. Następnie, nie mogąc opanować łez, odchodzi na zawsze.


Podczas przesłuchania, Murdock pyta bohaterkę co zrobiła dalej. Jak się okazuje, dziewczyna udała się do instytutu dla mutantów profesora Xaviera, w poszukiwaniu tego, od którego wszystko się zaczęło i przez którego została zabójczynią.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

X-23: Target X #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.