Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #13

Wolverine: Origins #13

Wolverine: Origins #13

"Swift and Terrible" part 3

Postacie
Zapowiedź

Logan przygotowuje prezent dla syna: urządzenie, które ma zneutralizować jego zdolności lecznicze. Synek nie pozostaje dłużny i w ramach rewanżu chce przypomnieć tatusiowi czasy Weapon X. Jakby tego było mało - do gry wraca stary znajomy Logana, Cyber.

Cytat

Logan: "If you wanna make an omelet, you gotta have fire."

Streszczenie

Bruksela. Eksplozja wstrząsa budynkiem w centrum miasta. Za chwilę na miejscu pojawiają się służby szybkiego reagowania. Strażacy podejmują decyzję o wejściu do płonącego budynku. Już w środku za jednym z nich zawala się sklepienie oddzielając go od kolegów. Pozostali chcą ruszyć mu na ratunek, jednak jest to zbędne, gdy z naprzeciwka idzie ku nim strażak niosący na ręku rannego kolegę. Oddaje go w ręce pozostałych i nakazuje jak najszybsze opuszczenie budynku.


Na zewnątrz okazuje się, że na miejsce przybyła również policja, co niezmiernie irytuje ratowników. Każą funkcjonariuszom wycofać swój samochód, tak by mogli swobodnie kontynuować akcję. Policjanci oponują przeciwko tej decyzji. Ich obecność tu nie jest związana z pożarem, a z bankiem stojącym obok płonącego budynku, w którym w tym samym czasie włączył się alarm. Strażacy tłumaczą, że to z pewnością z powodu drgań w płonącym sąsiednim budynku, po której to sugestii funkcjonariusze uznawszy alarm za fałszywy odjeżdżają z miejsca wezwania.


Tymczasem wewnątrz banku wykorzystując strażacką siekierę Logan ubrany w strażacki skafander przebija się przez ścianę do środka budynku. Zdejmując uniform ma nadzieję, że zamroczony przez niego ratownik nie będzie miał blizny po uderzeniu. Dużo przyjemniej byłoby po prostu wejść do banku głównymi drzwiami jak cywilizowany człowiek, jednak w swoje obecnej sytuacji ścigany przez wszystkie znane siły wywiadowcze i agencje na świecie James nie miał zbyt dużego wyboru. Przynajmniej nie musiał czekać w kolejkach. Logan ma świadomość, że nieustannie w ślad za nim posuwa się jego syn, przesiąknięty chęcią zemsty na Wolverinie z nie końca zrozumiałych dla Logana powodów. Póki, co jednak musi przejąć ukryty tu karbonowy syntezator, zanim ten wpadnie w niepowołane ręce. Howlet niszczy zamek na kracie blokującej dostęp do skrytki i wchodzi do niewielkiego pomieszczenia. Niespodziewanie krata tuż za nim zamyka się. Jednak Logan nie potrafi wyczuć niczyjego zapachu ani obecności. Identyczna sytuacja miała miejsce w Berlinie, o czym Wolverine przypomina sobie tuż przed tym, jak obróciwszy głowę dostrzegł swojego syna. Daken po kilku słowach wstępu atakuje ojca z wielką zaciekłością i zawziętością. Odskoczywszy od siebie po pierwszym zwarciu James zakłada maskę, co dla jego syna jest zupełnie niezrozumiałe. Daken zdejmuje teraz górną część swej garderoby prezentując imponujący tatuaż pokrywający jego tors, plecy i lewe ramię. Stwierdza przy tym, że on nie musi zakładać żadnego kostiumu, gdyż stale nosi go na sobie. Obaj ponownie rzucają się na siebie, w tym jednak zwarciu to Logan jest górą. Poirytowany Daken atakuje jeszcze raz ostatecznie udowadniając, kto jest lepszy w tym pojedynku. Podczas gdy obficie krwawiący Logan klęczy na podłodze, jego syn podchodzi do skrytki, której szukał Wolverine. Nie dane mu jest jednak wejść w posiadanie tak bardzo poszukiwanego przez wszystkich karbonowego syntezatora, gdyż jak spod ziemi wyrasta przed nim Cyber. Ten informuje Dakena, że to właśnie on jest jego celem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.