Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #19

New Excalibur #19

New Excalibur #19

"The Game Begins!"

Postacie
Zapowiedź

Captain Britain stawił czoła najmroczniejszemu ze swych przeciwników. Albion przybywa aby go uratować, efekt uboczny - zniszczenie całego świata. Nocturne jest bliska porażki, Juggernaut zakochany, Dazzler śpiewa bluesa, Wisdom zajął się sprzedażą swojej serii pod szyldem MAX, a Sage jak zwykle zachowuje stoicką urodę.

Cytat

Braddock: "Rough night at the ministry?"
Wisdom: "We watched classic Bond movies."

Streszczenie

Londyn. W szpitalu wciąż trwa rehabilitacja Nocturne. Dziewczyna denerwuje się, że nadrobienie strat, jakich doznała w jednej chwili, kosztuje ją teraz tak wiele wysiłku i czasu. Ćwiczy zarówno umysł jak i mięśnie, jednak niezwykle ciężko pogodzić się jej z tym, co ją spotkało. Na szczęście w odpowiednim momencie odwiedza ją Cain, który najpierw chwali TJ za postępy a następnie zaprasza ją na lunch. Chwilę później wychodzą ze szpitala, a Juggernaut popycha jej wózek. Dziewczyna pyta, czy przypadkiem nie zamierza jej porwać na jakąś superbohaterską akcję, na co Cain z udawanym oburzeniem zaprzecza. Rozmowa zaczyna schodzić na poważniejsze tematy i Talia skarży się, jak trudne jest dla niej życie, gdy nie może nawet stanąć o własnych nogach. Aby zmienić temat pyta Juggy'ego, co go tak naprawdę do niej sprowadziło. Ten natychmiast przedstawia jej swój plan, mający na celu odnalezienie Albiona. Podejrzewa, że jako nowy gracz, będzie on potrzebował czyjejś pomocy w swoich działaniach. Będąc byłym przestępcą, Cain mógłby wykorzystać niektóre swoje dawne kontakty. Nagle w trakcie rozmowy Talia widzi latającego nad nimi orła. Jego głowa przez moment wygląda jak głowa Caina. Mężczyzna odwozi zdezorientowaną przyjaciółkę do szpitala, obiecując po drodze, że nie zrobi żadnego głupstwa, gdyż drużyny nie stać już na więcej strat.

Siedziba Albiona. Gospodarz wyraża swój podziw dla Scicluny, która zdołała ściągnąć tutaj Dark X-Men. Kobieta stwierdza, że możliwości Black Air są nieograniczone. Jego nowi goście natomiast zgadzają się mu pomóc, jeśli on pomoże im uwolnić ich przywódcę, Xaviera. W trakcie rozmowy astralna postać Jean Grey próbuje podporządkować sobie Lionheart, co nie udaje się jej i przypłaca to bólem głowy. Albion traktuje to wydarzenie jako nieporozumienie i daje do zrozumienia Dark X-Men, że nie powinno już dochodzić do takich sytuacji. Gdy mutanci odchodzą, Lionheart stwierdza, że z chęcią ujrzałaby ich martwych. Albion odradza jej lekceważenie tej grupy. Według niego mogą być użyteczni do odciągnięcia uwagi Excalibur.

Londyn. Stary stadion Arsenalu. Juggernaut dziękuje Rollo za spotkanie, ten jednak tłumaczy mu, że podziękowania należą się Tomowi Cassidy. Po chwili zaczyna opowieść o Albionie. Przedstawia go jako człowieka przepełnionego gniewem i nienawiścią, który wywołał w nim uczucie strachu i niepewności. Informuje też Caina, że Albion poszukuje mutantów, którzy ucierpieli podczas M-day, obiecując im odrodzenie. Na koniec rozmowy Rollo ostrzega Juggernauta przed tymi ludźmi, po czym wręcza mu kopertę.

Kwatera główna Excalibur. Pete Wisdom przygląda się treningowi Dazzler i Juggernauta. Dziewczyna całkiem nieźle sobie radzi, unikając rąk kolosa i zadając mu kilka ciosów. W końcu jednak udaje mu się złapać jej kark i walka jest skończona. Cain mówi jej, że jest coraz lepsza, ale to jeszcze nie koniec ciężkiej pracy. Pete wchodzi do kuchni i nalewa sobie kawy. Nagle dociera do niego, że blondynka siedząca przy stale ma broń. Zanim przygotował atak, broń skierowana była już w jego stronę. Dopiero teraz rozpoznaje sage, która zmieniła kolor włosów.

Jakiś czas później kończy się narada zespołu. Wisdom nie jest przekonany do planu jaki nakreślili i ostrzega Sage, że będzie zdana tylko na siebie. Kobieta zadaje mu pytanie, czy w takim razie mają siedzieć i czekać na kolejny ruch Albiona. Odpowiada jej Brian, twierdząc, że tak naprawdę nie mają żadnego wyboru. Południowy Londyn. Captain Britain i Tessa spacerują po zatłoczonej uliczce. Mężczyzna jeszcze raz przypomina jej, jak niebezpieczne jest to zadanie, jednak Sage odpowiada mu żartem, po czym odchodzi.

Więzienie Crossmore. Prowadzeni przez Lionheart Dark X-Men pokonują kolejną przeszkodę, stając w końcu naprzeciw uwięzionego Xaviera/Shadow Kinga. W tym momencie Cyclops ogłusza Kelsey, a Beast wykręca jej ręce do tyłu. Shadow King zamierza przejąć jej ciało, jednak osłupiony stwierdza, że to niemożliwe. Nagle Lionheart atakuje, odrzucając X-Men od siebie, Shadow King powraca natomiast do ciała Charlesa Xaviera. Kobieta natychmiast realizuje plan Albiona, zakładając mu specjalną obrożę, która uniemożliwi mu opuszczenie tego ciała. Po chwili przerywa jego wrzaski, wbijając mu miecz w klatkę piersiową. W momencie gdy oszołomieni Dark X-Men szykują się do ataku, ścianą rozbijają Captain Britain i jego Excalibur.

Autor: dexx

Galeria numeru

New Excalibur #19 New Excalibur #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.