Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #29

New Avengers #29

New Avengers #29

"New Avengers" - part 3 "Revolution"

Postacie
Zapowiedź

And how do you think?....CLASSIFIED INFORMATION!

Cytat

Luke Cage: "I think we made it pretty clear Tony... the war is over when we say its over."

Streszczenie

Tokio, chwila obecna. Ninja z Hand ze wszystkich stron szturmują dom Harady. Otoczeni Avengers zwierają szyki. Za chwilę przed nimi staje Elektra, a Spider-Man stwierdza, że fajnie było by się cofnąć w czasie i zmienić nieco teraźniejszość.


Dzień wcześniejszy, więzienie Raft na wyspie Rykera. Iron Man i jego ludzie stoją naprzeciwko Avengers. Tony stara się przekonać Cage'a, by ten poddał się wraz z całym zespołem. Ten jednak nie ma najmniejszej ochoty by to uczynić, co w prostej linii prowadzi do konfliktu pomiędzy dwoma stronami. Avengers orientują się, że coś jest tu nie tak. Ich moce nie działają, o czym zostają poinformowani przez Starka. Ten przedwcześnie uwierzył w swój triumf. Nie przewidział, że wraz z Avengers zjawi się Dr. Strange, który przy pomocy zaklęcia odblokowywuje teraz swoim towarzyszom ich moce. Dodatkowo atakuje drużynę Iron Mana, wykorzystując przeciwko jej członkom ich własne koszmary, lęki i obawy. Starka atakuje sam... Captain America. Przez chwilę wszyscy są odrobinę zdezorientowani. Gdy dochodzą do siebie, orientują się, że po Avengers nie zostało ani śladu.


Luke Cage i spółka ukrywają się w dawnej posiadłości dr Strange'a, dla której bardziej odpowiednim byłoby określenie ruina. Wszyscy zastanawiają się teraz, co też dalej począć. Ich rozważania przerywa oślepiające światło z zewnątrz. To Iron Man wraz z uzbrojonym oddziałem przybył tu w poszukiwaniu swych adwersarzy. Pod pretekstem rzekomo słyszanych strzałów agenci i zarejestrowani super ludzie pacyfikują budynek, w którym jednak nie pozostał nawet ślad żywej duszy. Magia doktora Strange'a zamaskowała Avengers na tyle skutecznie, że nawet najnowocześniejsze gadżety umieszczone w zbroi Iron Mana nie były w stanie zarejestrować ich obecności.


Biuro zarządu korporacji Rank następnego dnia rano. Tony Stark wraz ze swoimi poplecznikami odwiedza Danny'ego Randa, alias Iron Fist, w jego biurze. Przybył tu by prosić Danny'ego o poddanie się nakazowi rejestracji. Informuje również, że wie o jego obecności w dniu poprzednim w budynkach rządowych przynależnych do S.H.I.E.L.D. W imieniu Randa głos zabiera jego adwokat, który odrzuca te oskarżenia uznając je za niedorzeczne. Dodatkowo informuje wszystkich tu obecnych, że całe to spotkanie jest nagrywane i posłuży w sprawie przeciwko Starkowi i jego ludziom o nieuzasadnione nachodzenie i nękanie jego klienta, wysuwając przeciwko niemu bezpodstawne i absurdalne oskarżenia. Chcąc nie chcąc Tony musi opuścić budynek i odejść z niczym. Chwilę po tym, gdy zostaje sam, Rand otrzymuje informację od swej sekretarki o tajemniczej paczce, która właśnie do niego przyszła. Przesyłkę nadali Murdock & Nelson. Mając już ją na swoim biurku Danny otwiera paczkę, w której znajduje kostium Ronina i list May'i Lopez skierowany do Matta Murdocka. Dziewczyna prosi w nim, by ten nie pozwolił zniknąć Roninowi i by pomścił go w razie śmierci. Rand przekazuje Avengers przesyłkę wraz z listem.


Nadal pozostający w ukryciu Avengers podejmują decyzję o podróży do Japonii, w celu wyjaśnienia sprawy. Problemem pozostaje znalezienie odpowiedniego środka transportu. Z racji sytuacji w Ameryce, osobom ich pokroju ciężko będzie opuścić granice kraju. W tym momencie do domu Strange's przybywa Brother Voodoo. Obserwujący go z dachu Iron Man tłumaczy reszcie zespołu, że to jedyny mag, którego mógł użyć w tym momencie, mając pewność, że ten wyśledzi ukrytych bohaterów. Strange decyduje się wyruszyć w trybie natychmiastowym do...


Tokio, chwila obecna. Hand atakują Avnegers. Ich liderka natomiast w dzikim szale rzuca się na Luke'a Cage'a. Ten broniąc się jednocześnie stara się wytłumaczyć Elektrze, jak bezsensowne są jej ataki. Cage'a nie można zranić, co stawia ją w beznadziejnej sytuacji. Blokując Elektrze jakąkolwiek możliwość ruchu Luke proponuje zawieszenie broni i przejście do negocjacji na równych dla obu stron warunkach.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.