Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: Hypervelocity » Iron Man: Hypervelocity #4

Iron Man: Hypervelocity #4

Iron Man: Hypervelocity #4

Part 4 of 6

Postacie
Zapowiedź

Iron Man zanurza się w głeboki ocean... problemów. Musi w nim stawić czoła szalejącym, znarkotyzowanym, zawirusowanym mechanicznym roboto-szaleńcom, aby ostatecznie znaleźć się w większym niebezpieczeństwie z rąk capekillerów, którzy są coraz bliżej jego unicestwienia. Na dodatek wirus niszczący zbroję szykuje się do ostatecznego cyber ataku.

Cytat

Absynthe: "Looks like little widdle Tonyghost is in big trouble."

Streszczenie

Oto, jak przedstawia się sytuacja. Gdzieś w niedostępnych i pilnie strzeżonych pomieszczeniach S.H.I.E.L.D. najbardziej zaawansowana technologicznie aparatura działa na pełnych obrotach, by uratować ciężko rannego i wciąż nieprzytomnego Tony'ego Starka. W tym czasie jego zbroja działając na własną rękę usilnie stara się wymknąć polującym na niego agentom S.H.I.E.L.D., jednocześnie podejmując wszelkie wysiłki, by znaleźć odpowiedzialnych za zamach na Starka. Samo oprogramowanie zbroi zaś zostało zainfekowane wirusem przybierającym postać kobiety fatalnej, której jedynym celem wydaje się wykasowanie świadomości Starka ze zbroi. Na domiar złego królująca w przestworzach latająca forteca S.H.I.E.L.D. Samuel Sawyer ściąga na pomoc wszelkie dostępne siły celem ujęcia zbuntowanej maszyny.

Iron Man tymczasem wykorzystując przebranie obserwuje imprezujących Mecha; rozmaite elektroniczne byty, które z jakichś powodów porzuciły swe dotychczasowe funkcje. Bywa i tak, że znalazły się tu wbrew własnej woli. Wszystkie jednakowoż są pod wpływem oprogramowania odurzającego i poprawiającego samopoczucie. To znacznie ułatwi Ironowi zadanie. Udaje mu się w końcu wśród tej maskarady urządzeń odnaleźć organizm odpowiedzialny za stworzenie broni, z której zraniono Starka. To robot imieniem Miltech Muramasa, pewny siebie i arogancki typ. Nagle Absynthe daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie i w jak najmniej odpowiedni sposób. Stojąc pośród innych Mecha, zbroja Iron Mana rozświetla się napisami niczym bożonarodzeniowa choinka. Z napisów tych można wyczytać, że ten Mecha to tak naprawdę przebrany Iron Man. Jeśli Tony 2.0 łudził się jeszcze, że nikt tego nie zauważył, to już po chwili słysząc, jak wszyscy wokoło skandują, że Tonyghost jest w tarapatach, traci co do tego złudzenia. Wywiązuje się walka, w trakcie której osamotniony Iron Man staje naprzeciw hordzie elektronicznych istot, w pojedynku z którymi w maksymalny sposób musi wykorzystać nowatorskie rozwiązania zastosowane w zbroi, by ujść z życiem.

Tak znaczna aktywność na tak niewielkim obszarze nie mogła przejść niezauważona wobec wyczulonych zmysłów i urządzeń S.H.I.E.L.D.. Za chwilę wszystkie dostępne jednostki zostają skierowane w rejon podwodnej walki, walki, w której Iron Man raz jeszcze musi stawić czoła broni, z której wcześniej zraniono Tony'ego Starka. Tym jednak razem jest on na to przygotowany i nie daje się zaskoczyć, czym rozstrzyga pojedynek na swoją korzyść. Zwycięski opuszcza podwodne królestwo. Tym samym jego obecna lokalizacja nie stanowi już dla zainteresowanych żadnej tajemnicy. Iron Man już się tym jednak nie przejmuje i leci wprost na spotkanie z rządową agendą. Niespodziewanie w powietrzu zbroja otwiera się i oprogramowanie symulujące Starka nie jest w stanie dłużej utrzymać kontroli nad maszyną. To sprawka Absynthe, która już tak głęboko spenetrowała system operacyjny zbroi.

W swych wspomnieniach Tony ponownie pędzi na motocyklu. Za jego plecami siedzi właśnie Absynthe. Nachylając się nad uchem Starka informuje go o swych zamiarach całkowitego usunięcia oprogramowania Tony 2.0 ze zbroi. Motocykl przewraca się i dziewczyna boleśnie trze z dużą prędkością twarzą o asfalt.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Iron Man: Hypervelocity #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.