Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #10

Ghost Rider vol. 5 #10

Ghost Rider vol. 5 #10

"The Legend of Sleepy Hollow, Illinois" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Martwy super łotr opętany przez Księcia Kłamstw, ocalały gliniarz z arsenałem broni i armia wygłodniałych Zombi chcących zniszczyć wszystko, co stanie na ich drodze. To jedna z tych chwil, gdy bycie Duchem Zemsty jest wrzodem na siedzeniu motocyklisty. Okazuje się, że Ghost Rider może pocieszyć się jedna zaletą, której nie posiada nikt w mieście Sleepy Hollow - nie ma na sobie ani kawałka mięsa, które mogłoby zostać zjedzone.

Streszczenie

Teraz. Ktoś w środku nocy dzwoni do udekorowanych krzyżem drzwi. Okazuje się, że jest to Jack O'Lantern w towarzystwie armii nieumarłych. Nim jednak zmartwychwstały łotr zdąży dokończyć halloweenową formułkę, jego głowa eksploduje, a stojący w drzwiach szeryf Harry przeładowuje strzelbę.

Wcześniej. O'Connor chce wiedzieć, z kim ma do czynienia, więc Rider ogłasza, że jest Duchem Zemsty. To jednak niespecjalnie obchodzi policjanta, który zadał to pytanie tylko dlatego, że takie są przepisy. Nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, lufa jego broni zaczyna się topić, a on sam zostaje wyrzucony ze sklepu na chwilę przed tym, jak ten eksploduje. Harry podchodzi więc do budki telefonicznej i dzwoni po wóz strażacki. Po chwili jednak każe swojemu rozmówcy poczekać – jak się bowiem okazuje, Ghost Rider przeżył wybuch i właśnie znowu stanął przed szeryfem. Moment później jednak zmienia się w Blaze'a i pada nieprzytomny.

Tymczasem na cmentarzu Lucifer próbuje kontrolować swoją nowopowstałą armię zombie, okazuje się jednak, że nieumarli nie są przesadnie inteligentni.

Johnny budzi się, związany, w piwnicy szeryfa. Ten stoi nad nim i ostrzega, żeby nawet nie próbował się zmieniać w swoje płomienne alter ego, bo inaczej podpali zebrane w tym miejscu materiały wybuchowe, po czym każe sobie wszystko wyjaśnić. Blaze zaczyna więc wspominać o tym, jak kiedyś zawarł pakt z diabłem i stał się Ghost Riderem, ale w końcu trafił do Piekła. Uciekając stamtąd wypuścił na wolność także Lucifera, którego świadomość rozpadła się na wiele fragmentów, z których każdy przejął kontrolę nad niedawno zmarłym człowiekiem. Zapewnia, że jeden z owych fragmentów znajduje się w miasteczku, jednak nie ma pojęcia, jak on wygląda – gdy Duch Zemsty przejmuje kontrolę, jednocześnie odcina od niej Blaze'a. Po skoncentrowaniu się ma jednak wizję płonącej dyni, co zaskakuje szeryfa. Natychmiast sięga on po telefon i dzwoni do jednego ze swoich podwładnych. Ten informuje go, że właśnie jest na cmentarzu, gdzie rozkopano kolejne groby, Harry jednak chce jedynie wiedzieć, czy pierwszej ekshumacji dokonano na Stevenie Levinsie. Policjant po drugiej stronie telefonu potwierdza, ale nagle zanosi się krzykiem, a połączenie zostaje przerwane. Wypuszczając Blaze'a O'Connor tłumaczy, że Levins wychował się w tym miasteczku, ale wyruszył do Nowego Jorku, żeby szybko zarobić. Zaczął ubierać się w trykoty i grasował po mieście jako Jack O'Lantern, dopóki nie został zabity przez Punishera [Civil War #5 – przyp. S_O]. Jego rodzina sprowadziła ciało do rodzinnego miasta, ale po jakimś czasie zniknęło ono z grobu. Szeryf widział już tyle, że jest gotów uwierzyć Johnny'emu, pozostaje jednak pytanie, jak mogą zwabić diabła. Gdy Blaze stwierdza, że Lucifer uwielbia sprowadzać ludzi na złą stronę, szeryf ma pomysł, gdzie powinni jechać.

Jakiś czas później Harry i Johnny odwiedzają pewną religijną rodzinę, która zamiast zwyczajowych ozdób halloweenowych przystroiła swój domek figurkami aniołów i krzyżami. Szeryf informuje gospodarza, że ten miał rację i Diabeł przychodzi po nich, po czym każe mu zabrać żonę i dzieci i uciekać. Gdy bogobojna rodzina odjeżdża, Blaze i O'Connor zaczynają przygotowywać pułapkę.

Teraz. Jack O'Lantern spada z ganku, a po chwili odtwarza swoją głowę i każe nieumarłym atakować policjanta. Harry, odpierając armię zombie, krzyczy, że trupy potrzebują rozkazów, żeby cokolwiek robić. Informacja ta, ku zaskoczeniu Lucifera, była skierowana do zakradającego się od tyłu Ghost Ridera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #10 Ghost Rider vol. 5 #10 Ghost Rider vol. 5 #10 Ghost Rider vol. 5 #10 Ghost Rider vol. 5 #10 Ghost Rider vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.